Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 02, 2007 08:37
Lokalizacja: Gdynia / Rumia

Post autor: pucha » wt gru 25, 2007 00:30

w sumie odkopie temat bo chcialbym zrobic to samo. moglbys dokladnie napisac jakich materialow, ilosc i orientacyjne koszty napisac? wiem ze troche dawno temu to robiles ale moze pamietasz?



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 01, 2008 18:13

pucha pisze:w sumie odkopie temat bo chcialbym zrobic to samo. moglbys dokladnie napisac jakich materialow, ilosc i orientacyjne koszty napisac? wiem ze troche dawno temu to robiles ale moze pamietasz?
zuzyłem lekko ponad 2 rolki taśmy dekarskiej 10m x 15cm (50zl za rolke zaplacilem), 2 litrowe wiaderka pasty po 8zl za sztuke+przesylka z allegro. Do tego dystanse ktore zrobilem sam (mozna je kupic za jakies 30zl), wkrety,sruby,rozpuszczalnik,nozyk,uszczelki i gabki itp itd... Mysle ze spokojnie w 200zl sie zmiescisz...



pucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 02, 2007 08:37
Lokalizacja: Gdynia / Rumia

Post autor: pucha » śr sty 02, 2008 03:13

dzieki za odpowiedz. mam jeszcze pytanko - czy czekac z wygluszaniem na cieplejszy okres? bo garaz jest nieogrzewany i gdzies tam wyczytalem ze lepiej poczekac bo sie moze poodklejac? czy jest to prawda? nawet jakbym uzyl opalarki do nakladania?



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » śr sty 02, 2008 12:46

mam taki sam problem jak kolega z borą...
nie idzie zdjąć tej blachy osłaniającej wszystkie śruby odkręcone ale są jakieś jeszcze nity trzeba je rozwiercać? ... może w mk4 jest inaczej?



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » czw sty 03, 2008 01:27

pucha pisze:czy czekac z wygluszaniem na cieplejszy okres? bo garaz jest nieogrzewany i gdzies tam wyczytalem ze lepiej poczekac bo sie moze poodklejac? czy jest to prawda? nawet jakbym uzyl opalarki do nakladania?
Ja drzwi wygluszalem zeszlej zimy, postawilem sobie farelke, opalarka dogrzewalem tasme(blacha w drzwiach tez) i wszystko lednie sie kleilo, w nocy jak pasta zastygala to farelka tez sobie chodzila. Do tej pory nic mi sie nie odkleja wiec mysle ze mozna zrobic to takze w zimie.
arti.sa pisze:mam taki sam problem jak kolega z borą...
nie idzie zdjąć tej blachy osłaniającej wszystkie śruby odkręcone ale są jakieś jeszcze nity trzeba je rozwiercać? ... może w mk4 jest inaczej?
"Wbiłem" te nity do srodka(u mnie byly plastikowe) punktakiem a potem zamiast nitow uzylem srub i nakretek... tak to wygladalo w mk4



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » czw sty 03, 2008 12:00

scuzzy pisze:pucha napisał/a:
czy czekac z wygluszaniem na cieplejszy okres? bo garaz jest nieogrzewany i gdzies tam wyczytalem ze lepiej poczekac bo sie moze poodklejac? czy jest to prawda? nawet jakbym uzyl opalarki do nakladania?


Ja drzwi wygluszalem zeszlej zimy, postawilem sobie farelke, opalarka dogrzewalem tasme(blacha w drzwiach tez) i wszystko lednie sie kleilo, w nocy jak pasta zastygala to farelka tez sobie chodzila. Do tej pory nic mi sie nie odkleja wiec mysle ze mozna zrobic to takze w zimie.
Wszytko się da tyle, że to mało ekonomiczna i chyba mało bezpieczna wersja. Farelke grzać dzień i noc... jeszcze jakieś zwarcie w nocy i po aucie :goof:


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » pt sty 04, 2008 10:57

scuzzy pisze:"Wbiłem" te nity do srodka(u mnie byly plastikowe)
dzieki - u mnie są chyba aluminiowe lub stalowe, trzeba będzie rozwiercać...



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » pt sty 04, 2008 19:21

sle pisze:Wszytko się da tyle, że to mało ekonomiczna i chyba mało bezpieczna wersja. Farelke grzać dzień i noc... jeszcze jakieś zwarcie w nocy i po aucie :goof:
Dlatego napisalem, ze jesli komus sie z tym spieszy, badz nie moze sie doczekac wspanialych efektow dzwiekowych jakie przynosi wygluszenie, moze przeprowadzic prace w zimie, farelke mialem porzadna (z zabezpieczeniami termicznymi) a po za tym stala w bezpiecznym miejscu wiec o pozarze nie bylo mowy... Decyzja nalezy do Was:)
arti.sa pisze:dzieki - u mnie są chyba aluminiowe lub stalowe, trzeba będzie rozwiercać...
rozwiercisz i bedziesz mogl sie zabrac za wygluszanie:) życze powodzenia w pracach na d samochodem:)



Awatar użytkownika
arti.sa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt wrz 28, 2007 11:01
Lokalizacja: wschód
Kontakt:

Post autor: arti.sa » ndz sty 06, 2008 13:20

cięzko sie zabrać przy obecnych temperaturach :) ja będę raczej robił matami app mam do nich przekonanie bo już jedno auto nimi zrobiłem... tylko teraz mi szkoda że taki sprzęt lezy w szafie :crazy: scuzzy, do zamościa 35km więc moze na spociku pogadamy jak juz sie zaklimatyzuje :pub:
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2008 13:21 przez arti.sa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Post autor: scuzzy » śr lis 24, 2010 23:11

Niedługo aktualizacja tematu :hmm:



Miraz86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt cze 29, 2010 16:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Post autor: Miraz86 » pn lis 29, 2010 20:04

scuzzy pisze:Niedługo aktualizacja tematu :hmm:
Dobrze Dobrze jestem przed wygluszaniem wiec sie przyda :bigok:



Awatar użytkownika
Razor1711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 24, 2010 15:58
Lokalizacja: Włocławek

Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Post autor: Razor1711 » wt lip 15, 2014 21:36

Zdjecia nie działają.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Wygłuszenie MK4 by Scuzzy

Post autor: bogib184 » śr lip 16, 2014 06:51

Wygasły po bagatela 4 latach ? Serio ? :los2:



Awatar użytkownika
bingos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 21, 2014 10:17
Lokalizacja: Wlkp

Re:

Post autor: bingos » czw lip 24, 2014 11:21

arti.sa pisze:cięzko sie zabrać przy obecnych temperaturach :) ja będę raczej robił matami app mam do nich przekonanie bo już jedno auto nimi zrobiłem... tylko teraz mi szkoda że taki sprzęt lezy w szafie :crazy: scuzzy, do zamościa 35km więc moze na spociku pogadamy jak juz sie zaklimatyzuje :pub:
jak masz takie upały to właśnie te maty app czy boll (bitumiczne) prawie w łapach można giąć. Bardzo wygodne bo suszarka nie potrzebna. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości