Porada w sprawie głośników Hertz!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kayka0530
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:41

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Kayka0530 » śr lis 17, 2010 18:32

Witam serdecznie ;-) Mam nadzieję, że nie będę jedyną kobietą na tym forum.

Mam następujący problem: Chcę kupić chłopakowi głośniki firmy Hertz w prezencie, bo ostatnio przyuważyłam, że moja miłość bardzo się nimi interesuje a ja zupełnie się na tym nie znam i potrzebuję porady. Wiem zapuszczam się z motyką na księżyc i nie powinnam się za to brać ale mój chłopak jest "zwolennikiem" aut VW golf III i wiem, że prezent mu się spodoba.

Czytałam troszkę na temat tych głośników, montaży tych wszystkich dystansy (które również muszę kupić z tego co zrozumiałam :-P ) itp. i wiem, że muszę kupić Hertz'e 165 mm. (tak?)

A teraz dokładnie Hertz DSK czy ESK? W naszym autku nie mamy wzmacniacza (jakaś pierdółka się w nim spaliła chyba :-P ) i wydaje mi się, że potrzebuję takich które podłączone pod radio będą "godnie uwagi" grać.

Proszę Was o poradę, bo zależy mi na tym aby prezent się udał.
Piszcie co mam zmierzyć, co kupić, jak itd. wszystko co będzie istotne dla mnie - KOBIETY :-D

Pozdrawiam serdecznie.
Kaya



adasiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 10:54

Re: Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: adasiko » czw lis 18, 2010 01:11

witam cie koleżanko :D
W końcu mogę komuś pomóc :D
Ja juz pare latek słucham hertz'ów
zacząłem właśnie od ESK (teraz mam hsk) i uważam to za super zestam nawet pod radio(oczywiście byle by nie marki krzak)
juz na podstawowym modelu pioneera ESK mi smigaly ladnie (po włączeniu delikatnego filtra górno-przepustowego) ale i bez tego sie obejdzie ze względu na zwrtonice
oczywiscie później nie ma problemu aby dzialaly pod malym wzmacniaczem

DSK także odsłuchiwałem bez większych zastrzeżeń (na alpine), lecz wydaje mi sie ze ich zywotnosc jest krótsza, ze względu na zawieszenie oraz membrane,
tweetery są dużo mniejsze niż w esk. Nie znam głębokosci montazowej w golfie 3, lecz wydaje mi się, ze powinny wejść nawet bez dystansów (ale nie jestem pewien)

Generalnie polecałbym jednak ESK ze względów przyszłościowych (rozbudowa CA etc.) tymbardziej ze da sie czasem wyrwac jakas okazje na allegro
mozesz kupic nawet ten starszy model ESK, jest polowe tańszy, nie odbiega on jakościowo (zmienil sie tylko design głośnika i zwrotnicy)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: powalla » czw lis 18, 2010 11:30

ESK kosztują drożej niż HSK (stara seria ) , które pojawiają się za 299zł , a 390 to już nawet w sklepie stoją ...



adasiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 10:54

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: adasiko » czw lis 18, 2010 11:52

ale ty porownojesz nowy model esk do starych hsk
a ja mowilem o starych esk



Kayka0530
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:41

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Kayka0530 » czw lis 18, 2010 16:00

Hmm... to powiem wam, że widziałam ESK za 499 zł. i troszkę przeraziła mnie ta cena więc gdzie wy znaleźliście za 390?
W zasadzie to nawet nie wiem gdzie mam szukać żeby nie kupić jakiejś podpuchy.
Znacie jakieś zaufane sklepy internetowe lub normalne gdzie można je dostać?



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Terpis » czw lis 18, 2010 18:16

http://allegro.pl/glosniki-hertz-esk-16 ... 48359.html" onclick="window.open(this.href);return false; Proponuje zakup przez allegro to chyba najnizsza cena jaka wyszukalem.

Pozdrawiam :bajer:

P.S tez bym chcial zeby dziewczyna mi takie prezenty robila :jezor: a nie ciagle sluchac znowu cos kupiles do Golfa :satan:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Kayka0530
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:41

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Kayka0530 » czw lis 18, 2010 18:48

Widzialam już tą aukcje ;-) dziękuję Terpis.
Ale adasiko i powalla mówili jeszcze o czymś innym - więc jeszcze poczekam na ich odpowiedzi.
A co do prezentu: od początku akceptowałam "drugą dziewczynę" mojej miłości ;-P więc przyda mu się taki prezent, bo będę miała pewność, że będzie z niego zadowolony.



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Terpis » czw lis 18, 2010 19:55

Bardzo dobre myslenie :bigok:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: powalla » czw lis 18, 2010 21:27

Wiesz ESK (każdy wypust)od HSK dzielą lata świetlne ....i to piszę zarówno o tweeterze jak i o woferkach ...to nie ta klasa i nawet nie ma co porównywać .

co do kasy > http://allegro.pl/hertz-hsk-165-bardzo- ... 22114.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Niedawno były po 299 (sklep z Krakowa) i może należy poczekać na ponowną aukcję .



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Kubus20 » czw lis 18, 2010 23:28

W życiu bym nie zrobił sobie tej krzywdy i nie włożył do auta ESK.
Jeśli chodzi o HSK, przy obecnej cenie starej serii, to zupełnie inna historia...



Kayka0530
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 17, 2010 16:41

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Kayka0530 » pt lis 19, 2010 08:38

Czyli mówicie, że HSK ma jakościowo lepszy dźwięk niż ESK?
Na innym forum polecali mi w ogóle DSK, zdaniem kilku osób to zupełnie wystarczy.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: powalla » pt lis 19, 2010 10:12

DSK mają twetter który gra cały czas tak samo ... brzmi jak ...jesteś kobietą to pewnie będziesz znała ten dźwięk . Mianowicie jego "gra" do złudzenia przypomina ...kładzenie boczku na rozgrzaną patelnię ...serio :food:

HSK do niedawna kosztowały 799zł (sprawdź bo jeszcze nawet są takie na allegro) ale wyszła nowa seria (inne wofery) i wszyscy wyprzedają stary wypust . W czasach kiedy kosztowały 799zł też były mocną propozycją w tej cenie (największa konkurencja to Morel Tempo, bo takie Dego Po to już jak dla mnie grają gorzej ), a teraz za 400zł ... tu już sama sobie odpowiedz , bo ja sądzę że koszą wszystko co im stanie na drodze :bajer:



ajurczuk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw gru 04, 2008 21:32
Lokalizacja: bielsk podlaski

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: ajurczuk » pt lis 19, 2010 16:38

nie zawsze drozsze jest lepsze :bigok:


powered by xes...

Anty1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw lis 18, 2010 18:39

Porada w sprawie głośników Hertz!!

Post autor: Anty1234 » sob lis 20, 2010 01:28

Ja tak dodam od siebie... ja bym bral jedynie HSK jesli chodzi ci o hertze (oczywiscie w tym przedziale cenowym), poczekaj jak to ktos mowil bo faktycznie byly kiedys za 300zl :) co mnie zszokowalo. Jezeli nie robilo by to problemu to kup mu uzywane glosniki ^^ i wcale nie musza to byc hertze. Nie wiem tylko czy ta twoja milosc ma wygluszone drzwi, bo jak nie to takie hertze hsk zagraja ciut lepiej tylko niz takie oryginalne ^^. No i jeszcze jedno :P takie hertze jak nie dostana troche wacikow to nie pokaza pazura, zagraja bo zagraja ale nie ma to ja wzmak. Ja np mam uzywane Rainbowy SLG, zaplacilem za nie 350zl, ale jestem zadowolony. Powodzenia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości