Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: yeti6 » wt lis 16, 2010 16:01

Witam! Posiadam VW Golfa III 95r 1,9TDI 5drzwiowy
Zakupiłem okazyjnie wzmacniacz MTX Audio 4001, Blaupunkt tube GTT 1200 SC oraz kable (wiem że słabiutki sprzęt ale zawsze będzie troche lepiej) Dodam że posiadam radio LG LAC6710R

Ogólnie chodzi o to że kompletnie sie nie znam, a chcę to podłączyć. Niżej dodaje zdjęcia z wyjściami wzmacniacza. Proszę o pomoc (w miare dokładną jak dla amatora) w podłączeniu, tzn. gdzie który kabelek wpiąć.

Obrazek
Obrazek

Prosze też o rady jak puścić kable (najłatwiej i najszybciej) Co odkręcić, jak przedostać się z konsoli pod makse i do bagażnika najłątwiej



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: Terpis » wt lis 16, 2010 16:25

Poszukaj na forum wiele razy taki temat bym rozpatrywany. Jak nie tu to google i tam rysunkowo bedziesz mil przedstawione co i jak !


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: Kamel » wt lis 16, 2010 16:28

Co do podłączenia to do wzmaka podpinasz tak:

GND - masa (od akumulatora lub z budy)
REM - wzbudzenie od radia (w radiu masz wyjście REMOTE lub do automatycznej anteny i puszczasz stamtąd kabel do REM we wzmacniaczu)
+BATT - +12V od akumulatora (pamiętaj o zapodaniu bezpiecznika na tym kablu)

Jeśli chcesz podłączyć tubę to podpinasz ją mostkując kanały we wzmacniaczu (- w SPEAKER 1 i + w SPEAKER 2)

Z drugiej strony wzmacniacza masz wejścia RCA, które to podpinasz pod wyjścia RCA z radia.


Co do samego puszczania kabli to przepuść kabel zasilający od akumulatora którąś z przelotek na ścianie grodziowej, a następnie progiem po stronie kierowcy wbij się do bagażnika.
Kable RCA puść progiem po stronie pasażera do bagażnika.

Do montażu będziesz musiał zdjąć osłony progowe i dół deski po stronie kierowcy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: yeti6 » wt lis 16, 2010 17:07

Dzięki za odpowiedź


A więc tak, czerwony kabel (bezpiecznik już jest) pociągnę od +BATT do akumulatora, czarny od GND do masy w bagażniku

Jak widać na zdjęciu ze wzmacniacza wychodzą aktualnie dwa kable i to podłączam do tuby? obojętnie którą kolejnością?

Jeżeli to co napisałem się zgadza, to pozostaje kwestia podłączenia wzmacniacza do radia. Znajomy ma podłączoną w golfie małą tube bez wzmacniacza i kable idą od tuby do kostki (wsadzone) A w tym przypadku? Muszę puścić kabel z REM? Jaki najlepiej kabel? (bo go chyba nie mam)



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: Terpis » wt lis 16, 2010 20:27

Ze zdjecia wynika ze bedziesz musial zmostkowac te przewody co ida do tuby. Tzn polec po oznaczeniu 2 Ohmy. Minus do minusa , plus do plusa !

Kabel 2x chincz pociagniesz od wzmacniacza do radia i podepniesz po odpowiednie wejscia na tylnym panelu radia nie do kostki. Bedziesz mial biale wejscie chincz i czerwone chincz wiec tak podlaczysz. Wowczas wszystko powinno dzialac.

Natomiast do kostki bedziesz musial pociagnac przewod o grubosci ok 1mm2 tzn REM zeby dawac sygnal zalaczania sie wzmacniacz. W kostce podajrze kolor niebieski i pod taki podlaczysz REM.


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: yeti6 » wt lis 16, 2010 22:32

Wszystko zrobiłem, kable poprzeciągałem , przwód rem zrobiłem z podwójnego kabla troszke grubszy (nie wiem czy przeszkadza)

Włączam radio, kontrolka na wzmacniaczu świeci lecz dźwięku nie ma

Ide jeszcze pomyszkować co mogłem zknocić ;)



yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: yeti6 » śr lis 17, 2010 02:07

Poradziłem sobie, wszystko gra i huczy, powiem że nie spodziewałem sie takiego efektu, klapa bagażnika aż lata...

DZIĘKI ZA POMOC!!!

Jeszcze pytanka na koniec:
1.Jak upchać kable w szufladzie na radio? (aktualnie wystaje troche) Macie jakieś patenty?
2. Da się tak zrobić aby wyciszyć troche samą tube z tyłu? (dodam że ustawienia radia nic nie dają) Jakieś zamiany kabelkami?
3.Ostatnio wymieniłem radio z oryginalnego na tego LG. Oryginalne nic nie latało, a te lata. Wystarczy że kupie ramke? (obojętnie jaką??) Dodam że na starym nie było
4.Macie jakieś patenty na zamocowanie tuby aby nie latała?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: Kamel » śr lis 17, 2010 08:46

yeti6 pisze:1.Jak upchać kable w szufladzie na radio? (aktualnie wystaje troche) Macie jakieś patenty?
A które kable Ci przeszkadzają?
Jeśli RCA to można zmienić na RCA z łamanymi końcówkami.
Jeśli pozostałe to trzeba je po prostu ułożyć pod/nad radiem.
yeti6 pisze:2. Da się tak zrobić aby wyciszyć troche samą tube z tyłu? (dodam że ustawienia radia nic nie dają) Jakieś zamiany kabelkami?
Spróbuj pokrętłami na wzmacniaczu (zdjęcia są dość niewyraźne, więc nie widzę co tam masz)..
yeti6 pisze:3.Ostatnio wymieniłem radio z oryginalnego na tego LG. Oryginalne nic nie latało, a te lata. Wystarczy że kupie ramke? (obojętnie jaką??) Dodam że na starym nie było
Znaczy się wsadziłeś radio tak po prostu?
Zastosuj półkieszeń i powinno być oki :bigok:
yeti6 pisze:4.Macie jakieś patenty na zamocowanie tuby aby nie latała?
Ludzie różnie mocują.
Najczęściej to chyba za pomocą gum z haczykami do mocowania bagażu,


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

yeti6
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 14:46

Re: Pomoc w podłączniu tuby i wzmacniacza Golf III

Post autor: yeti6 » śr lis 17, 2010 19:40

Kamel pisze: yeti6 napisał(a):2. Da się tak zrobić aby wyciszyć troche samą tube z tyłu? (dodam że ustawienia radia nic nie dają) Jakieś zamiany kabelkami?


Spróbuj pokrętłami na wzmacniaczu (zdjęcia są dość niewyraźne, więc nie widzę co tam masz)..
A nie da się jakoś podłączyć aby radiem można było tym manipulować (przód i tył)

Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Ostatnie ważne pytanie, zauważyłem że tuba czasami przestaje grać na chwilkę i po ok 2s znów zaczyna . Wydaje mi się że czym głośniej się da tym wcześniej to się dzieje. Czego może być to wina?

(wydaje mi sie że może być coś do ustawienia tymi pokrętłami przy wzmacniaczu)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości