problem radio Modulacja Am

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

pawcio0000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

problem radio Modulacja Am

Post autor: pawcio0000 » ndz lis 07, 2010 21:32

WItam ,posiadam vw golfa 4 i zmieniłem w nim radio na kenwood ,antena jest orginalna i kupiłem dodatkowo wzmacniacz antenowy ,zeby zainstalowac go miedzy radiem a anteną bo tak podobno trzeba zrobić .Stacje radiowe fm znajduje wszystkie,ale na pasmie am żadnej a na 225 khz nadaje polskie radio jedynka co jest grane???



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

problem radio Modulacja Am

Post autor: Kavior » pn lis 08, 2010 08:32

A przed założeniem wzmacniacza AM Ci odbierał ? Jeśli tak to wzmacniacz działa jako mocny filtr/tłumik po za pasmem swojego wzmacniania co w sumie jest normalną rzeczą. Drugą sprawą jest to że przy oryginalnej antenie masz już wzmacniacz. Nie trzeba było zakładać drugiego tylko podać do niego napięcia. W ori radiu z gniazda antenowego wychodzi napięcie które po przewodzie antenowym dochodzi do wzmacniacz i go zasila. Wystarczy że kupisz jakiś separator albo rozkręcisz radio i podasz poprzez kondensator napięcie z wnętrza radia na gniazdo antenowe. Uff...rozpisałem się :kac:



pawcio0000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

problem radio Modulacja Am

Post autor: pawcio0000 » pn lis 08, 2010 18:26

A ja słyszałem ze w Antenie w vw golfie 4 wzmacniacze nie ma ,poniewaz nie ma tam drugiego cienkiego kabelka który idzie przy przewodzie antenowym do radia.Wiem ,ze w skodzie felici tak było ,ze szedł dodatkowy kabel z anteny i wystarczyło go podłaczyc pod POWER ANT w radiu i grało pieknie.W Fabrycznym radiu vw ten wzmacniacz antenowy jest w srodku i dlatego trzeba kupowac odzielny wzmacniacz i montowac miedzy radiem a anteną,musze spróbować to co kolega pisze i wymontuje ten wzmacniacz i zobaczę czy wtedy bedzie am łapać pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

problem radio Modulacja Am

Post autor: Kavior » pn lis 08, 2010 21:59

Zasilanie wzmacniacza przy antenie jest podawane poprzez gorący przewód kabla antenowego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości