WYGLUSZENIE WYCISZENIE DRZWI KABINY KLAPY PODBITKI

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Vincent27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 15:23
Lokalizacja: Płock

WYGLUSZENIE WYCISZENIE DRZWI KABINY KLAPY PODBITKI

Post autor: Vincent27 » ndz lis 07, 2010 14:57

Kompletując materiały do przeróbek audio i wygłuszenia mojego golfa znalazłem taką oto aukcję http://allegro.pl/wygluszenie-wyciszeni ... 53936.html" onclick="window.open(this.href);return false; Czytając wiele postów na forum na temat wygłuszania miałem zamiar to zrobić używając blachogumu i 2 rolek taśmy dekarskiej jak zrobił to kolega Baran.. Jednak używajac tej "pianki" z aukcji wyniesie mnie to nawet taniej bo 2x rolka dekarskiej 10x15 to koszt 130 zł w obi a tu wyniesie mnie to tylko 90 zł.

Wiec chciałbym wiedzieć czy spotkaliście się z tym materiałem już, czy może ktoś wie jak się sprawuje w porównaniu do taśmy dekarskiej.Jest on droższy od mat APP ale też i dwa razy większy. 40 zł to nie majątek więc może lepiej nie oszczędzac ????



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

WYGLUSZENIE WYCISZENIE DRZWI KABINY KLAPY PODBITKI

Post autor: Slavwek.ie » ndz lis 07, 2010 19:20

Istotą wytłumiania drzwi pod car audio jest likwidacja rezonansów blach poprzez zmniejszenie ich bezwładności. Taka pianka jest za lekka, aby mogła to uczynić. Wklejając ją wewnątrz drzwi prawdopodobnie nic nie uzyskasz, prócz mniejszego przenikania dźwięku na zewnątrz auta. Blachy i tak będą sobie pobrzękiwać.
Poczytaj dogłębnie tematy o głuszeniu, wielu już kombinowało tłumić drzwi piankami pod panele podłogowe (bo tanie) i nic im z tego dobrego nie wyszło.
W aucie jedynie sprawdzą się maty bitumiczne.



Awatar użytkownika
karutkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:13

WYGLUSZENIE WYCISZENIE DRZWI KABINY KLAPY PODBITKI

Post autor: karutkowski » pn lis 08, 2010 10:55

Tak jak kolega napisał. Wpisz w google wygłuszanie drzwi i zobaczysz jak i czym się powinno to robić. Jeśli nie masz za dużo funduszy na to, to dekarka będzie najlepsza. Podobno w golfikach po jej użyciu jest już w miarę przyzwoicie. Od siebie dodam, żebyś brał Tytana srebrnego, bo Soudale potrafią śmierdzieć.
Pozdrawiam


Alpine 7893R -> ProconGold -> Audio Art 200.2 + Audio System Twister F2-190 -> Phase Evolution CFS 165.25 + Kicker Comp Closed

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości