Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Fiedor » czw paź 21, 2010 14:22

Witam. Mam następujący problem. Skrzynka Earthquake, wzmacniacz Carpower 350W. Jakieś 3 dni temu, przestała grać skrzynka. Nie wiedziałem co jest, bo wszystko podłączyłem jeszcze raz, na 100% tak jak powinno być. Zagrała. Następnego dnia sobie jadę, i zaczęła nieregularnie dudnić, to mocniej to słabiej, to przestawała to znowu zaczynała, mocno, ale nie w rytm muzyki, to jeszcze inaczej. Spauzowałem muzyczkę, a ze skrzynki dalej huczy, nawet po odłączeniu odtwarzacza z aux i wyłączeniu radia dalej huczy, dopóki nie odłączę zasilania do wzmaka- o co chodzi :shock: ?



alegro661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 18, 2010 20:41

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: alegro661 » czw paź 21, 2010 14:50

Fiedor,
Pewnie cos zwzmacniaczem a probowales odlaczyc kable rca od wzmacniacza ?



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Fiedor » czw paź 21, 2010 15:24

No właśnie tak, wszystko jest jak powinno być. Dla pewności podłączyłem wszystko jeszcze raz- i nic :? Nawet po odłączeniu kabli sygnałowych od wzmacniacza, nadal jest buczenie. Co ciekawe, dość mocno dudni, buczy non stop, a membrana głośnika praktycznie w ogóle się nie wychyla.



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Djpawssio » czw paź 21, 2010 20:55

Kolega po słuchaj starego wujka Pawła pierw sprawdź głośnik odłącz suba weź do domu podłącz pod coś innego wieże czy co tam nawet pod same radio samochodowe. Jeśli będzie grał to ok ale sprawdź dobrze kable wszystkie !!! Sprawdź jeszcze kable które idą do cewki głośnika !! Jeśli wszystko będzie sprawne to wina leży w wzmaku :) a tu będzie większy problem mam nadzieje że nie przypaliłeś końcówek :)



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Fiedor » pt paź 22, 2010 16:47

No więc problem tkwi we wzmacniaczu. Rozkręciłem go, ale dla laika nic nie mówią te ścieżki i tranzystorki, więc chyba muszę poszukać kogoś kto mi to sprawdzi i naprawi (pewnie nie opłacalne, bo za używkę zapłaciłem 150zł ), albo kupować kolejnego wzmaka :/ Co może byc powodem, i co najprawdopodobniej się stało?



alegro661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 18, 2010 20:41

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: alegro661 » pt paź 22, 2010 21:52

Fiedor,
mowilemze wzmacnaicz ale oddac do naprawy mozesz bo moze jakas *#cenzura#* byc za 20zl



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Djpawssio » sob paź 23, 2010 13:20

dam rękę że końcówka upalona :) jaki to wzmacniacz ? zrób dobrą fotę i daj tylko rozkręć go chcę go zobaczyć jak wygląda w środku



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Fiedor » sob paź 23, 2010 14:22

Wzmacniacz to Carpower 350W HPB-602. Fotki postaram się jutro zrobić, bo kartę pamięci do aparatu pożyczyłem dla kumpla i nie mam jak zrobić :jezor: Kurde, teraz to już nie wiem. Poszedłem podłączyć z ciekawości jeszcze raz, i po podłączeniu przez parędziesiąt sekund grało normalnie. Później znowu pojawiło się buczenie, i tak parę razy. Wyłączę skrzynkę, włączę i znowu jakiś czas normalnie pogra. To mogą być objawy upalonej końcówki, czy to jest tak że jak upalona to będzie tak non stop?



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Djpawssio » sob paź 23, 2010 18:15

raczej nie jakby była upalona końcówka to cały czas tak by było, trzeba po sprawdzać masy w wzmacniaczu może coś nie łączy tylko, miałem takie przypadek z pionkiem buczał i buczał myślałem że końcówka a okazało się że masa nie łączyła, jest szansa że można go tanim kosztem naprawić.



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Djpawssio » sob paź 23, 2010 18:16

A sprawdziłeś kable ? dobrze ?



alegro661
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 18, 2010 20:41

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: alegro661 » sob paź 23, 2010 19:41

koledzy a moze teraz pomozecie wmoim temacie?? http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=360729" onclick="window.open(this.href);return false;



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Fiedor » ndz paź 24, 2010 07:45

Kable sprawdziłem już chyba z 5 razy. A powiedzmy gdyby gdzieś było zwarcie czasowe (chodzi mi o to ze kabelki są blisko siebie i czasem się stykają czasem nie) na kablach zasilających wzmacniacz, to mogło by to być powodem, czy to nie możliwe ze względu na bezpiecznik?



koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: koz3r » ndz paź 24, 2010 14:33

Fiedor pisze:Wzmacniacz to Carpower 350W HPB-602. Fotki postaram się jutro zrobić, bo kartę pamięci do aparatu pożyczyłem dla kumpla i nie mam jak zrobić :jezor: Kurde, teraz to już nie wiem. Poszedłem podłączyć z ciekawości jeszcze raz, i po podłączeniu przez parędziesiąt sekund grało normalnie. Później znowu pojawiło się buczenie, i tak parę razy. Wyłączę skrzynkę, włączę i znowu jakiś czas normalnie pogra. To mogą być objawy upalonej końcówki, czy to jest tak że jak upalona to będzie tak non stop?
Wyglada na to ze cos sie przegrzewa i po jakims czasie nie działa prawodłowo .. Obejrzyj kondensatory czy nie popuchniete , czy nie ma zimnych lutów ... wiecej sam nie sprawdzisz .. pozostaje pomoc jakiegos znajomego elektronika albo serwis .. Mysle ze drogo cie to nie wyniesie ..
Fiedor pisze:Kable sprawdziłem już chyba z 5 razy. A powiedzmy gdyby gdzieś było zwarcie czasowe (chodzi mi o to ze kabelki są blisko siebie i czasem się stykają czasem nie) na kablach zasilających wzmacniacz, to mogło by to być powodem, czy to nie możliwe ze względu na bezpiecznik?
mozliwe..


Obrazek

Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

Skrzynka gra jak chce, nawet bez muzyczki

Post autor: Djpawssio » pn paź 25, 2010 22:44

może być też że dwa kable się stykają i buczy miałeś wszystkie kable sprawdzić a nie jeden :) możesz zrobić tak jak kolega opisał wyżej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości