Vento problem z radiem i jakie głośniki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kenezzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 08, 2006 19:01
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Vento problem z radiem i jakie głośniki

Post autor: kenezzz » wt maja 09, 2006 12:40

Witam.
1. Strasznie słabo odbiera mi stacje radiowe nawet te silniejsze. W moim Vento antena jest w budowana w tylną szybę (fabrycznie) a przy złączu antenowym, które podłączam do radia jest czarny przewód fi 0,75mm (domyślam się że to zasilanie wzmacniacza) i mam podłączone go do "+" Ale to i tak nie poprawia odbioru stacji...
Radio (Panasonic CQ-FX44) było sprawdzane w innych samochodach i tam działa bez zarzutu. Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie może być wzmacniacz do anteny (w którym miejscu w aucie mam go szukać?), czy też jest jakiś sposób na polepszenie odbioru??

2. Mam w drzwiach przednich głośniki - chyba orginalne, czy ktoś wie jaki jest rozmiar tych głóśników (bo w MK3 jest 165mm czy w Vento jest to samo??) no i czy takie >> Głóśniki Boschmann << wejdą w drzwi?

3. W desce rozdzielczej też są jakieś głośniki (na podszybiu z przodu), jaki jest rozmiar tych głośnikó i ewntualnie proszę o polecenie jakichś sprawdzonycj głóśniczków, co łądnie grają i nie za wiele kosztują .

Budżet na głośniki to do 300zł.


Pozdrawiam :okej:



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » wt maja 09, 2006 18:49

jeśli chodzi o głośniczki to może jakiś system: http://www.allegro.pl/item101580909_sin ... od_ss.html
:) Do wzmacniacza dojdziesz po przewodzie +. Zakłucenia są może spowodowane uszkodzeniem przewodu koncentrycznego (antenowego).


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości