Pytanie odnosnie radia pioneer deh 2000Mp

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie radia pioneer deh 2000Mp

Post autor: Dystans6 » pn lip 14, 2008 17:27

Chce sobie kupić takie radyjko http://www.audiophile.pl/p/1194_pioneer_deh-2000mp i zastanawiam sie tylko czy jak podlacze to pod oryginalny zestaw glosnikow 6 tak mam w swoim golfie II (2w podszybiu ,2 w przednich dzwiach,i2 w tylnich parapetach wszystko oryginał VW) to czy to wogole zagra mam u siebie wyjscie na kostke iso wiec wystarczy tylko podpiac takie radio ale czy to bedzie jako tak o gralo bo teraz mam starego kaseciaka jakiegos i gra nawet nie tak zle (jak na taki sprzet stary ale chodzilo mi o to zeby w koncu miec CD i mp3 a nie chce pakowac jakoś duzo kasy ) wiec moje pytanie czy zagra to na moich glosnikach czy glosniki tez bede musial zmieniac juz pod takie nowsze radio ??



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lip 14, 2008 18:53

Będzie grało jak do tej pory. Końcówki z tego radia moga być ciut mocniejsze niż w "kasecie" , więc może być odrobine głośniej (przy niskim wspł. zniekształceń wieksza moc przy Pioneer-ku) niż miałeś.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pn lip 14, 2008 20:28

Cookiemonster pisze:Będzie grało jak do tej pory. Końcówki z tego radia moga być ciut mocniejsze niż w "kasecie" , więc może być odrobine głośniej (przy niskim wspł. zniekształceń wieksza moc przy Pioneer-ku) niż miałeś.
spoko no bo kumpel jeden mi mowil ze jak zaloze takie radio pod seryjne glosniki to moga charczec i zupelnie bedzie gorzej niz na tym starym radiu bo glosniki nie wytrzymaja tegoo 4x 50 MOfset jakis czy cos takiego ja tam sie na tym nie znam dlatego chcialem zapytac bo o glosnikach to pomysle moze raczej pozniej albo narazie wcale glownie mi chodzio o to cd zeby miec plytki w koncu a nie ciagle radia sluchac takze mowisz ze powinno grac tak jak do tej pory ?>>



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lip 14, 2008 21:11

Głośniki które masz zamontowane mają ~20Watt RMS-u, radio ma 4xnaście watt przy niskim wspł.zniekształceń (THD), zestawienie będzie w sam raz. Kolega ci głupot naopowiadał. Głośniki można uszkodzić (podłączając je do końcówek mocy radiowych) niedoborem mocy ,a nie nadmiarem (przy zasilaniu głosników z KAŻDEGO radia nie ma praktycznie takiej kombinacji aby był nadmiar mocy...radio zapodaje te 4x20W). Niedobór mocy powoduje brak odpowiedniej kontroli membrany przy głośnikach ponadprzeciętnie wymagających prądowo - 50watt i więcej (czyli prawdopodobieństwo uszkodzenia podłączając glośnik np.75W RMS pod końcówkę mocy radia).

p.s. prędzej radio ci się spali niż głośnik uszkodzisz :grin:

p.s.2 ... czytaj dalej napisy na radiach , wyjdziesz na tym jak .... "4x60Watt" itp. :rotfl:
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 21:14 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pn lip 14, 2008 21:13

suaweq pisze:radio jest ok i uciągnie te głosniki ale
oryginalna instalacja nie jest najlepsza

a te 4x50 to naprawde 4x 20 wat
charczec bedzie na pewno jak dasz troche głosniej
bo radio moze miec problemy z zasilaniem głosników
i wtedy powstaną zniekształcenia

ale mysle ze warto kupic mimo wszystko radio nie koniecznie nowe
moze trafi ci sie uzywka
No wlasnie radio polecil mi kumpel ze jak na radio pionka i za taka cene bez zbednych bajerów to bardzo dobre radyjko kiedys sie pomysli o czyms lepszym a narazie chociaz to zarzuce



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » pn lip 14, 2008 21:18

Do tych głośników nie trzeba nic lepszego !! ... a jak chcesz zmieniać to całkowicie inna koncepcja ,wszystkie klocki do wymiany ,okablowanie ,głuszenie drzwii , wzmaki ,inne radio, "na start" 2k złotego... nie brzmii zachęcająco ,ale prawdziwie.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

gooral1.4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gooral1.4 » pn lip 14, 2008 21:26

niedawno dostałem takie radio i jestem bardzo zadowolony. ładnie gra. na moje potrzeby osobiscie mi wystarczy. polecam



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » pn lip 14, 2008 21:29

Cookiemonster pisze:Do tych głośników nie trzeba nic lepszego !! ... a jak chcesz zmieniać to całkowicie inna koncepcja ,wszystkie klocki do wymiany ,okablowanie ,głuszenie drzwii , wzmaki ,inne radio, "na start" 2k złotego... nie brzmii zachęcająco ,ale prawdziwie.
No to wlasnie sie orientuje bo kumpel rok temu robil w hondzie to po taniosci polecial radio pionka fajne uzywke za 800zł wzmak i tube i glosniki i wyszlo mu lekko 2 tys ale gra fajnie hehe no a ja nie chce narazie pchac tyle kasy bo nie mam wole za mechanike sie wziac a tu zeby tylko cos brzeczało...pzdrr!! dzieki za pomoc.



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » sob lip 19, 2008 14:23

Dziś stałem się właścicielem tego sprzętu i rozczarowałem się ... jego budową albo raczej budową GOLFA II. Radio za głębokie o dosłowne 5 mm i nie idzie go zamontować. Przeszkadza ten profil na rysunku ... trzeba go spiłować (wyciąć) czy coś w tym stylu... .

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 14:24 przez weryfany, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob lip 19, 2008 14:46

Po prostu go wytnij.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » sob lip 19, 2008 20:48

Można także wytopić lutownicą :)


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » wt lip 22, 2008 22:36

w koncu zakupilem to radyjko rowniez ja wyrwałem to poprostu u mnie poszlo gladko ale i tak do konca nie dochodzi chyba przez te kostki i kable bo za duzo tego jakos musze to ogarnac bo z 0,5cm wystaje nie jest juz zle ale mine to denerwoje jak cos porobie to dam znac z poradą



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re:

Post autor: weryfany » pt paź 01, 2010 12:33

Cookiemonster pisze:Można także wytopić lutownicą :)
Dopiero wpadłem na ten post przez wujka google, do rzeczy:

Nie wiem jak u was ale u mnie to było z dość grubej blachy około 2-3mm tak na oko nie do wytopienia lutownicą

Zeszlifowałem radiator w radiu w tym miejscu co jest ten profil i jest już OK



Co do jakości dźwięku nie można narzekać bo gra czysto i wyraźnie (jak każde porządne radio w obecnych czasach 22W w RMS na kanał to już standard)
Ale niestety nie ma wyjść dla dodatkowego wzmacniacza więc sygnał trzeba pobrać z przewodów głośnikowych jak ma to się do jakości dźwięku tego nie wiem.
Ostatnio zmieniony pt gru 30, 2011 21:31 przez weryfany, łącznie zmieniany 1 raz.


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości