[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: wolfenstein3d » pt sie 06, 2010 20:57

widzisz bo trzeba iść na kompromisy. nikt wg tego jak trzeab zrobic car audio nie zrobi.

kubus20 jak widzisz przykleja taśmą dekarską żeby wyszło taniej, daje pebeki s6c na przód i zestaw cały z tyłem wychodzi minimum 1200..

ja bym zrobił tak:

morel tempo 6-tki na przód za 671 zł z wysyłką i styka. Do tego bym dostał 2 maty dynamat i jedną dał na lewą strone a drugą na prawą do zaklejenia dziur fabrycznych w drzwiach, po uprzednim przykręceniu aluminium żeby całość miało stabilność. Następnie wygłuszyłbym matami za 10 zł z allegro aluminiowymi bolla obklejając blachę drzwi tą bliżej zewnątrz samochodu. Później obkleiłbym naokoło tej profesjonalnej maty dynamata.

Razem by wyniosło jakieś 12 mat po 10 zł = 120 zł + te dwie dynamata większe. No i dobra.

dystans mdf wykrojony pod mk3 30 zł z wysyłką zaimpregnowanny
to 671+ 150 (dyntanse mdf i maty) +30 (jakieś płyny) za wygłuszenie + kable w sklepie audio 5 mm grubości jakieś 40 zł.

i za 891 mam morele tempo zainstalowane jakoś tam normalnie pod radyjko clariona niski stary model.

i mam czysty dźwięk wysokiej klasy ale mi to nie łupie. Za jakiś czas za 200 zł+20 z wysyłką kupuje soniacza wzmak z dobrej serii i podłańćzam. za 1091 mam skompletowany sprzęt do słuchania, nie liczac kosztu radia.


drugi wariant.
kupuję helixy dark blue 62.1 za 250 zł i wkładam w drzwi bez wygłuszania. Jakoś grają. Wygłuszam drzwi za 220 zł w zamocowanych dystansach mdf umieszczam je i dokupuję kable 5 mm grubości nie wiem 40 zł i pociągam do radyjka żeby nie było strat mocy :jezor: . Jakoś grają pod samym radiem. Dokupuje za jakiś czas wzmak sony z dobrej serii za 220 z wysyłką.

razem do wydania jest 730.

I teraz policz 1091 - 730 = 361 zł różnicy. a w jakości milion procent. A po jakimś czasie słuchania helixów dojdziesz do wniosku ze trzeba wymienicna lepsze. I sprzedasz stare dużo taniej niż kupiłeś a nowe kupisz po okresie promocji letnim za 800. I zobacz jak będziesz stratny..

za 730 można zainstalować w miare car audio sam przodek.
a za 1091 można zainstalować super przodek w car audio.

co do tyłu suba jakoś mi sie nie chce tam nic umieszczać.


to są drogie zabawy ale wiesz. jak jeździsz maluchem to się nie dziwię że mamroczesz.

jakbyś miał samochód za 15 tys to co to jest ten tysiąc czy 2 włożony w car audio? droga zabawa ale się opłaca.

a kiedyś ludzie jeździli 126p a mieli car-audio droższe niż ten maluch.

car audio włożone w samochód to oczywiście strata. To jest droga zabawa. Nie sprzedasz drożej samochodu tylko dlatego że ma car audio bo kupiec może mieć to akurat w d*** audio bo się na tym nie zna a mało kto się zna tylko ci maniacy..

u mnie w okolicy i znajomi to nikt nie instaluje takich drogich głośników. oni nawet helixów nie instalują za 300 zł bo szkoda im 5 baniek wydać razem z wygłuszaeniem drzwi. ba im szkoda 300 zł wydać na głośniki. a już by chcieli żeby to to dobrze grało.

także co bym nie zrobił nawert zainstalował helixy w fabryczne otwory to i tak bede miał lepszy sprzęt niż większość dookoła.

ja tak myśle i dlatego nie podjełem jeszze decyzji o zakupie bo 7 baniek do 1100 wydać to dla mnie dużo na tą chwilę.
Dlatego czekam aż się więcej nazbiera. Wydać każdy głupi umie a sztuka jest nie wydać żeby pomnożyć siano żeby go mieć więcej. Wydawać każdy głupi umie. A oszczędzanie jest sztuką.

niektórzy tu co doradzają to montują takie głośniki dlatego będą mówić ze to tak trzeba, tak sub tył że to jest bardzo ważne. fjanie byłoby takie coś mieć.

Chciałem już kupić te morele ale ręka mis ię zawahała bo 1100 trzeba wydać żeby je mieć w miarę dobrze zrobione..

http://allegro.pl/item1179069265_hit_ce ... _emka.html" onclick="window.open(this.href);return false;

te jakoś słabio grają ale chyba je wezmę jak nie uda się dostać helixów a wszystkie wykupione.
Ostatnio zmieniony pt sie 06, 2010 21:10 przez wolfenstein3d, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Raadek » pt sie 06, 2010 21:10

enzo2211 pisze: Czy właściciele tych aut żenią się z tymi samochodami? Skoro jedna mata dynamat kosztuje koło 100 (cena z allegro) a do wygłuszenia drzwi potrzeba wg jakiegoś specjalisty z http://www.strefacaraudio.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; (akurat sobie czytałem) 8 mat na parę drzwi ( w co nie chce mi się wierzyć) to wychodzi 800 zeta za wygłuszenie!!! I teraz jak auto idzie do żyda :helm: (czytaj na handel ) to co? kasa poszła :x A niech -nie daj Panie Boże - Ktoś ci drzwi przerysuje.... Mata się odklei, pęknie albo coś w tym stylu i co? Znów kasa na wygłuszenie.
Dla pocieszenia powiem Ci że u mnie poszedł cały bulkpack(9szt.)dynamata extreme+2 komplety dynaxorb'a i jedna paczka focal'a chintplaint'a.Do tego 4 gąbki STP.Licząc po cenie rynkowej ok 1,5 tys'ia.
enzo2211 pisze:Czy to się "opłaca" ? Czy te samochody lepiej jeżdżą? mniej palą? Chyba nie..
Przyjemność ze słuchania i umilania sobie podróży...bezcenna.A kogo interesuję ile pali ważny jest fun a nie koszta.
enzo2211 pisze:PS: Nie ma ktoś z Was tych fabrycznych midbasów co są montowane w golfie 4 ?? Bo nie mam jednego a by się przydał
Nie mam bo za każdym razem wywalam je na śmietnik,tam gdzie ich miejsce.W fabryce mogliby tego nie wsadzać tylko cenę obniżyć .


Natural Sound

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: enzo2211 » pt sie 06, 2010 21:23

wolfenstein3d pisze:to są drogie zabawy ale wiesz. jak jeździsz maluchem to się nie dziwię że mamroczesz.

jakbyś miałs amochód za 15 tys to co to jest ten tysiąc czy 2 włożony w car audio? droga zabawa ale się opłaca.
Rozumiem że to są drogie zabawy, czy się opłaca?? Opłaca to się wtedy jak wydasz 100zł, a zarobisz np 105, :helm:

Odnośnie auta za 15 tyś to nie mam bo dałem 12,500 Ale jak sobie kiedyś kupie takie za 15k to powiem Ci, ze pewnie ten tysiąc to sobie zostawię na dobrą pizze z serem szynką i pieczarkami... :food: i dwa sosy czosnkowo ziołowe do tego :jezor:

Chociaż kto wie? może i ja kiedyś sobie kupie coś porządnego... Ale na pewno nie aż tak porządnego jak te morele czy dls.

Mnie po prostu szkoda na to kasy na te chwile. :bigok:

Powodzenia :pub:

Raadek pisze:Nie mam bo za każdym razem wywalam je na śmietnik,tam gdzie ich miejsce.
A gdzie ten śmietnik bo bym chętnie poniósł... :helm:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Łuki » sob sie 14, 2010 11:21

wolfenstein3d pisze: 5.u-Dimension EL comp 6 + dystanse MDF wycięte pod mk3 za 346 zł z wysyłką od sprzedawcy pb-6c i hertzów co ma maty APP.
http://allegro.pl/item1161538729_u_dime ... oclaw.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wczoraj zakładałem takie do teścia megane I (tylko na dystansach, bez wygłuszenia - teść uważa, że to mu wystarczy)
bardzo mile mnie zaskoczyły, zagrały z kopem, czysto (bez żadnych loudów, czy innych oszustw) - zasilanie Pioneer DEH5900MP
teść zadowolony bardzo, rozważa dołożenie u-DIMENSION Jr 4.300



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Re: [głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: _Bolec_ » ndz wrz 19, 2010 16:17

wolfenstein3d pisze: kupuję helixy dark blue 62.1 za 250 zł i wkładam w drzwi bez wygłuszania. Jakoś grają. Wygłuszam drzwi za 220 zł w zamocowanych dystansach mdf umieszczam je i dokupuję kable 5 mm grubości nie wiem 40 zł i pociągam do radyjka żeby nie było strat mocy :jezor: . Jakoś grają pod samym radiem. Dokupuje za jakiś czas wzmak sony z dobrej serii za 220 z wysyłką.
Te kable to zasilające do radyjka?, czy do głośników? bo inaczej to trzeba by zwrotnice rozbierać i lutować tak? 2 pytanie to jaki byście do tego zestawu polecili wzmak? ile powinien mieć W w RMS? Proszę o odpowiedź :chytry:



Awatar użytkownika
kvazi555
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sty 09, 2010 09:41
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: kvazi555 » pn wrz 20, 2010 17:24

Podczepie sie pod temat, bo nie chce zasmiecac forum w sumie podobnym poszukuje jakiegos wmiare fajnego zestawu na przod do mk4 w cenie jakies ~150/170zl bedzie to gralo pod samym radiem Alpine CDE-9874R myslałem nad http://allegro.pl/phonocar-zestaw-odsep ... 83594.html" onclick="window.open(this.href);return false; Czekam na opinie i jakies konstruktywne rady, dodam ze nie jestem jakis tam maniakiem sprzetu zalezy mi tylko na tym zeby ladnie i czysto gralo


[size=150][color=red][b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=297394]kvazolot[/url] [/b][/color][/size]

[url=http://www.pajacyk.pl]pajacyk - to nic nie kosztuje[/url]

kupie nawiewy od bory - PW

[img]http://img683.imageshack.us/i/nomnom.gif/[/img]

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Karcz3 » pn wrz 20, 2010 18:05

zajrzyjecie na moja aukcjje moze cos komus podejdzie bo sprzecik sprzedaje z autka stan bdb http://allegro.pl/super-zestaw-ca-do-vw ... 91389.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Przemula » ndz cze 21, 2015 15:11

http://allegro.pl/ground-zero-gzic-650x ... 43158.html" onclick="window.open(this.href);return false;

czy ktoś miał styczność z tymi głośnikami ???? mam dylemat między nimi a helixami blue . Mam wzmacniacz z wyjściami na łośniki więc miałbym możliwość podpięcia głośników przez wzmacniacz . montaż drzwi przednie w golfie 4 . Wzmacniacz obecnie też mam grounda zerro z subem w bagolu .
biore pod uwage jeszcze głośniki PB to tak na marginesie .



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: powalla » ndz cze 21, 2015 15:28

Dego St za 320 (targuj jeszcze) http://allegro.pl/dwudrozne-glosniki-de ... 20349.html" onclick="window.open(this.href);return false; i masz fajne granie .



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: Przemula » ndz cze 21, 2015 17:02

Nie wybrzydzam ale wiesz jak to z przechodzonym sprzęcie. Ktoś je katował być morze a mówi ze są idealne, są ale zaraz mogą zacząć charczeć.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[głośniki 165mm] Jakie wybrać do nagłośnienie do 300zł?

Post autor: powalla » ndz cze 21, 2015 20:24

Przemula pisze:ale wiesz jak to z przechodzonym sprzęcie.

Doskonale wiem ...od 23lat nie kupiłem żadnego nowego sprzętu CA :bajer:
Przemula pisze:zaraz mogą zacząć charczeć.
Myślisz że nowe za 300zł nie zaczną jak się będzie je nieodpowiednio traktować? Myślisz że jak nowe zaczną charczeć , to odeślesz je do sprzedawcy i on zwróci Ci kasę? Jeśli tak myślisz , to już Ci mówię , że każde takie zgłoszenie kończy się "odmową" , bo "spalona cewka, czytaj za dużo mocy" , "rozerwany zawias przez brak HPF" , "granie na przesterze" . Reklamowanie głośników , to taka sama loteria jak reklamowanie opon lub akumulatora ...bo zawsze piszą że ciśnienie bylo za małe lub za duże , no i alternator podawał za małe lub za duże napięcie ...przetestowane!
Przemula pisze:Ktoś je katował być morze
Chodzi Ci że mieszka nad moRZem , czy co? :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości