Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Post autor: Gerard1920 » śr wrz 15, 2010 14:52

Tak jak w temacie. Czy w passacie, w oryginalnym nagłośnieniu, występowały zwrotnice, a jak tak to gdzie one się znajdują? Jeśli niema to mile wiedziany schemacik jak podpiąć żeby niczego nie spalić. Pytam ponieważ mam taki zestaw (tylko bez zwrotnic) jako tymczasowy i niewiem zabardzo jak podpiąć.
Ostatnio zmieniony śr wrz 15, 2010 22:26 przez Gerard1920, łącznie zmieniany 1 raz.



Gerard1920
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: wt sie 17, 2010 11:13
Lokalizacja: Śląsk, Mikołow

Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Post autor: Gerard1920 » śr wrz 15, 2010 22:26

Dobra chyba już wiem jak to jest, ale poprawcie mnie jak sie mylę. Kable idą z 1 kanału rabia do głośnika w podszybiu, a tam rozgałęziają się i biegną do głośnika w drzwiach.
A teraz pytanio z innej beczki. Chciałbym do oryginalnych głośników którę są podpięte pod radio keenwod dokupić monoblock i suba do bagażnika. Jak grałby taki zestaw i jak oceniacie taki pomysł?



Awatar użytkownika
-STACH-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 14:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Post autor: -STACH- » śr wrz 15, 2010 22:37

hmmm... przerabiałem ten temat u siebie w MKIII fabryczne głośniki nie są zbyt dobre do rozbudowy audio... na sam początek proponuje kupić i zrobić dobry zestaw przedni tak aby w przyszlości zainwestować np we wzmacniacz 4 kanałowy i podpiąc zestaw przedni a pozostałe dwa kanały zmostkować i do tego subwoofer :) u mnie tak właśnie wyglądał sprzęt w mkIII



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Post autor: Maggot » czw wrz 16, 2010 17:28

-STACH- dobrze prawi .
Domyślam się, że nie jest to pasek B5 i wyżej ? Jeśli się mylę popraw .
Jeśli NIE, to ori głośniki jak już kolega wyżej wspomniał nie są dobre do rozbudowy czy do dalszej inwestycji np. w zwrotnice .
Zapewne papierowe membrany 0 nikłym "skoku" jak w mk3?
Jeśli tak z góry sobie odpuść .
Pozdrawiam .



Awatar użytkownika
-STACH-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 14:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Oryginalne głośniki i sub w bagażniku

Post autor: -STACH- » czw wrz 16, 2010 23:47

hmmmm... jeśli chodzi o paska b5 to powiem, że przeżyłem szok.... fabryczne glosniki zejsciem bassu pobily wysoki model z JBL-GTO :/ nie mam pojęcia czym to jest spowodowane... w golfie miałem akurat głośniki kenwooda i fabryczne tweetery to przyznam, że grało może i lepiej od JBL-a

A wracając do fabrycznych głośników, kolega zakupił komplet bose z cienka papierową membramą z mercedesa S W220 ale jak to zagrało !! pod samym radiem blaupunkta przyznam wielki szacun.... chyba sam o czyms takim pomyśle teraz u siebie w b5...
a do golfa jak pisłem wyże i jest miodzio !!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości