Prośba o ocenę zestawu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: patryk2340 » czw wrz 09, 2010 19:45

Witam,
od dłuższego czasu mały zastój u mnie w temacie CA, teraz chcę to zmienić.
Mam zamiar poprawić brzmienie mojego systemu, mianowicie chcę zmienić najsłabsze ogniwo, którym są głośniki przednie. Jest to zestaw odseparowany Hertz DSK. Głośniki te grały już w moim poprzednim autku, na porządnie zrobionych drzwiach i było średnio. Teraz kupiłem nowe auto, włożyłem je do nieprzygotowanych drzwi, no więc można się domyślić jaki jest efekt.

W najbliższym czasie planuję przygotować drzwi tak jak trzeba, czyli dystanse, maty- wszystko będzie jak być powinno.

No i teraz sprawa wyboru głośników- moją uwagę zwróciły Hertze HSK, które teraz można wyrwać za 4 stówki. Słyszałem o nich sporo dobrego (chociaż samych głośników nie słyszałem nigdy :bigok: ).
Chodzi jednak o to, czy te Hertze dobrze zagrają pod wzmacniaczem, który posiadam. Jest to już dość wiekowy Macrom 42.16, który rzekomo na 75W na kanał. Domyślam się, że aby pobudzić te Hertze do grania, przydałoby się ponad 100W...

Pozostałe klocki to sub PB M12 w skrzynce 40l closed, napędzany Axtonem c109. Akurat tył gra jak dla mnie ok, może jeszcze chciałbym posłuchać jak zagra M12 w otwartej skrzyni, no ale to już osobny temat :grin:
Radyjko- bez fajerwerków, stary panasonic. Czeka w kolejce na wymianę, jest zaraz za głośnikami.

Muzyka jakiej słucham to trance, d&b, rzadziej rock.

Dlatego też prosiłbym osoby bardziej ogarnięte w temacie, czy jest sens montować HSK do w/w zestawu, czy zagra to dobrze pod Macromem, no i czy będzie współgrało z resztą klocków :)

pozdrawiam


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: Karcz3 » śr wrz 15, 2010 21:17

moze cos z tego zestawu by ci podeszło zerknij http://allegro.pl/super-zestaw-ca-do-vw ... 91389.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: patryk2340 » pt wrz 17, 2010 21:24

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc?


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: Kubus20 » wt wrz 21, 2010 20:41

Co tu dużo gadać. Jesteś na dobrej drodze i tak trzymaj.
Jak fabryczne Hertze się znudzą, to podłubiesz zwrotkę i znowu będzie krok naprzód.
Powodzenia :pub:



klyma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 18, 2007 22:23
Lokalizacja: Ruda Śląska

Prośba o ocenę zestawu

Post autor: klyma » wt wrz 21, 2010 21:01

W podobnych cenach lecą także dlsy R6a aktualnie na alledrogo. Co masz na myśli w dobrze zrobionych drzwiach? Woofer przed tapicerką i tweetery w słupkach? Często problemem nie jest jakość głośników a ich montaż. Ten macrom nie jest zły ale może mu z czasem brakowac mocy. Ponadto radyjko warto wymienić na wyposażone w procek i aktywną zwrotkę(np. Alpine cda-9855r/53r/35r/33r lub Clarion DXZ-778r). Wtedy czterokanałowy wzmacniacz powzoli na rozbudowaną regulację takiego zestawu. Należy też sobie dawać sprawę że w zestawach z tej półki cenowej tweetery mogą pozostawiać sporo do życzenia. Mając jednak aktywną zwrotkę i 4 kanały do dyspozycji można często wymieniać tweetery( jeśli byłaby to zwrotnica pasywna trzeba by ją często przerabiać przy zmianie głośnika).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości