brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rafikpmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 05, 2010 15:33

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: rafikpmi » pt sie 13, 2010 10:22

mam problem kupiłem golfa II w którym nie ma głośników a przewody od radia są poucinane jak podłączyć inne głośniki i pociągnąć nowe przewody do radia czy może od tych uciętych da się jakoś coś zrobić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: Qto » pt sie 13, 2010 15:18

Ale z czym konkretnie masz problem?? Od kostki radia ciągniesz kabelki do głośników i tyle...opis kabelków znajdziesz w instrukcji radia lub internecie.



rafikpmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 05, 2010 15:33

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: rafikpmi » sob sie 14, 2010 11:03

jestem początkującym kierowcom nigdy nie miałem auta to moj pierwszy samochod i no nie znam sie poprostu na takich rzeczach a chce zrobic to sam zeby nie jezdzic po mechanikach elektrykach itd radio bylo do niego wsadzone pierwsze z brzegu tam jak sie okazalo jak go kupilem wyciaglem je mialo poprzecinane kable i tak samo nie bylo przewodow ani glosnikow i nie wiem ktoredy pociagnac nowe i jakie glosniki do niego wsadzic



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: jhosef » wt sie 17, 2010 15:02

rafikpmi pisze:jestem początkującym kierowcom nigdy nie miałem auta to moj pierwszy samochod i no nie znam sie poprostu na takich rzeczach a chce zrobic to sam zeby nie jezdzic po mechanikach elektrykach itd radio bylo do niego wsadzone pierwsze z brzegu tam jak sie okazalo jak go kupilem wyciaglem je mialo poprzecinane kable i tak samo nie bylo przewodow ani glosnikow i nie wiem ktoredy pociagnac nowe i jakie glosniki do niego wsadzic
Zacznij od interpunkcji bo ciężko się to czyta.

Co masz teraz przy radiu? Radio ma złącze ISO czy inne złącza np producenta:
wtyk ISO z auta wygląda tak http://allegro.pl/item1177507213_nowe_z ... isane.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepiej jakbyś założył instalację na takim wtyku, bardzo uniwersalne przy zmianie radia. Na kostce masz wszystko ładnie opisane, co gdzie. Robisz instalację pod to, podpinasz głośniki i heja banana. Kostka składa się z dwóch części: zasilającej i wyjścia głośników. Do zasilającej musisz pociągnąć stały plus, plus po stacyjne ( niekoniecznie ale radia wymagają wówczas mostkowania), masa, wyjście plus z radia ( np zasilanie wzmacniacza antenowego).

Czy masz resztki instalacji zasilającej w aucie?



rafikpmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 05, 2010 15:33

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: rafikpmi » śr sie 18, 2010 10:01

wszystko jest powyrywane tam nie sprawdzałem sprzętu grającego przy kupnie włożone było oryginale radio blaupunkta w tym golfie a jak juz kopiłem zabrałem sie za czyszczenie go i drobne remonty chciałem wyciągać radio okazało sie ze kable są poucinane po prostu a kostka w stanie no nie wiadomym czy da sie w nia cos podłączyć oprócz tego nie ma żadnych głośników nawet tych oryginalnych i żadnych przewodów



Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: popak20 » pt sie 20, 2010 11:36

Witam

Widać że jesteś kompletnym amatorem. Dla bezpieczeństwa lepiej nie bierz się za to, tylko zleć to komuś kto na tym się zna. Jeżeli masz kable poucinanie to będzie trochę z tym zabawy. (Dla amatora)
Pozdrawiam



kamilrbz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 20:23
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: kamilrbz » ndz sie 29, 2010 18:41

Skoro masz radyjko to teraz najprościej będzie kupić 10 m kabla (żeby nie brakło :P najlepiej o przekroju min 2mm ) i głośniczki takie które w miarę dobrze radzą sobie bez wzmacniacza np PB s-6C :)

Kupujesz kostkę ISO i tą głośnikową i zasilającą , schemat masz na necie i podłączasz metodą prób i błędów :P



Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Re: brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: popak20 » ndz sie 29, 2010 19:25

kamilrbz pisze:dobrze radzą sobie bez wzmacniacza np PB s-6C :)
To zależy dla kogo dobrze grają. Głośniki PB są prądożerne i potrzebują dobrego zasilania. A radyjka jak wiemy nie mają. ;)
kamilrbz pisze:Kupujesz kostkę ISO i tą głośnikową i zasilającą , schemat masz na necie i podłączasz metodą prób i błędów :P
I radyjko do serwisu :bajer:



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

brak głośników jak podłaczyc nowe przewody

Post autor: Damian3942 » sob wrz 11, 2010 13:07

http://www.studio24.prv.pl" onclick="window.open(this.href);return false; na pewno ci się przyda :) (ja z niej korzystałem bo poprzednik uciął kostkę ISO...

opis masz w kablomani pierwsze co masz to ISO standard ja od tego dorobiłem i nie mam problemów nawet z fabrycznymi VW teraz mam JVC i też nic się nie dzieje nawet w fabrycznych działała zmiana podświetlania :helm:

a opis kolorów masz gdzieś na forum i z tego co pamiętam niektóre podpowiedzi kolorów są na tej stronie co podałem

a tu masz coś takiego jeszcze:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=289418" onclick="window.open(this.href);return false;

są tam kolory w mk3 i passatach b3 może pomoże


passat b5 115KM AZM 2003r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości