urwana antena w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

urwana antena w mk3

Post autor: wolfenstein3d » pn sie 16, 2010 20:30

Mam gdzieś urwane połączenie anteny albo zepsutą antenę nie wiem bo mi odbiera tylko radio maryja. A testowałem na 3 radioodtwarzaczach więc to na bank wina anteny.

Mój stary rozkręcał i mi pokazywał przerwany przewód od przedłużacza do anteny a później tam zamocował jakąś wtyczkę
pewnie kupił od innego samochodu nie pasującą i teraz nie wiem co z tym robić.

za 5 dych jest w car audio antena do golfa 3 za 5 dych. Ja to kupię ale czy nie bedzie to 5 dych wyrzucone w błoto bo np to wina czegoś innego jakiegoś przedłużacza? Czy samą antene wystarczy wymienić czy potrzebny tam jest jeszcze jakiś przedłużacz? sięgnie kabel od anteny do radia?

antenę mam mocowaną przy masce z lewej strony. Żeby się do niej dobrać trzeba koło rozkręcać.
A jak tam przeciągnąć kabel to nie wiem.

2 sprawa to wnękę na radio mam jakąs płytką bo mi całe radio nie wchodzi. Wcześniej siedział tam blaupunkt i był krótki w miarę. Tam z tyłu ten plastik jest i taki bolec wystaje to może by ten bolec uje**ał? da się to jakoś rozwalić bez rozbierania
pół tapicerki żeby się pozbyć tego plastiku przez który radio nie wchodzi do końca tylko wystaje 1 cm? na siłę można wcisnąć ale już parę razy mi się kabelki wysuwały z wtyczke iso od zbytniego uścisku i pokazywało TEL na wyświetlaczu od radia. Nie chcę zepsuć a tam jeszze kabelki wychodzą 3 do wzmaka chyba z tyłu i też tam zawadzają.. będe podłańczał ta niedługo wzmaka.

tadyjo clarion 178 bardzo mocno łupie samo w sobie jak przełącze na tryb b-bost to jest tryb słuchania taki basisty. a jak przycisne 1 guziczek 2 sekundy to się jeszcze zapala taka lampka z podbiciem basów i tak kopie ze głośniki charcza.
czy to wina słabego radia czy słabych głośników? za parę dni będe wiedział jak przyślą moje K6-tki DLSa.

Moze tam nie trzeba wzmaka jak jest taki basior z samego radia? 4x50 watt pisze. Pewnie rmsu ma mniej ale wali naprawdę mocno tyle że pewnie zniekształcenia są.

Po co więc dobre radio kupować jak wzmak wzmacnia dźwięk osobno inaczej? To już same ledy czy jak to się nazywa lepiej montować niż dobre radia z bajerami podbijaniem basów itd



PaulAdmin

urwana antena w mk3

Post autor: PaulAdmin » pn sie 16, 2010 22:57

Sprawa oczywista.. moherowe berety znajda każdego ;) A może spróbuj pod ten kabel podłączyć najpier inna antene żeby nie wybebeszać? Na stacjach sa jakieś tanie do klejenia na szybcie.



Awatar użytkownika
przemek130
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: pt sie 29, 2008 13:05
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

urwana antena w mk3

Post autor: przemek130 » wt sie 17, 2010 11:54

Co do charczących głośników to masz zamontowane dystanse z mdf-u? Nie mówię, że przestaną charczeć ale trochę się poprawi bas



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

urwana antena w mk3

Post autor: jhosef » wt sie 17, 2010 14:37

Czy samej anteny czy kabla to się dowiesz jak wymienisz. Robota średnio przyjemna zwłaszcza jak nie chcesz nadkola zdejmować. Wymień z kablem bo to on może również powodować problemy. Ja kupiłem w sklepie CA dedykowana za 25 zł bez wzmacniacza i odbiera nie tak źle. Cudo to nie jest ale jak za takie pieniądze i rok działa:) Antena w błotnik potrzebuje masowania, idzie do niej plecionka z masą. Może to przez nią coś świruje. Orginalne anteny miały odłączany przewód (być może nie zawsze)ale nie masz pewności ze przewód gdzieś się nie przetarł. Ja za starym pociągnęłam nowy. Złączyłem je razem i poszło.
wolfenstein3d pisze:2 sprawa to wnękę na radio mam jakąs płytką bo mi całe radio nie wchodzi. Wcześniej siedział tam blaupunkt i był krótki w miarę. Tam z tyłu ten plastik jest i taki bolec wystaje to może by ten bolec uje**ał? da się to jakoś rozwalić bez rozbierania
Czasem wiązki przeszkadzają w popchaniu radia. Jak masz obok schowek zamiast poduchy to go zdemontuj i będziesz miał piękny dostęp z widokiem na tył radia.



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: urwana antena w mk3

Post autor: wolfenstein3d » wt sie 17, 2010 18:55

>> Co do charczących głośników to masz zamontowane dystanse z mdf-u? Nie mówię, że przestaną charczeć ale trochę się poprawi bas

nie nie, ja mówie że oryginalne głośniki w podszybiu charczą jak
posteruje radiem tak ze jest podwójnie bas wzmocniony
ale to chyba normalka.

>> Czasem wiązki przeszkadzają w popchaniu radia. Jak masz obok schowek zamiast poduchy to go zdemontuj i będziesz miał piękny dostęp z widokiem na tył radia.

niestety mam poduchę. To nie wiązki przeszkadzają tylko wystający platikowy bolec w który wchodziła śruba od blaupunkta. bym go najchętniej odpiłowałI taką kieszeń ma tam zamocowaną od niego. Najlepiej byłoby to wypier**lić całe i wstawić kieszeń od clarionka czarną bo tamta srebrna ale jak wcisnę radio do końca to nie będzie widać tej srebrnej aluminiowej kieszeni lekko pokrzywionej. Bo ramka zasłania.

A ramkę mi h**je przysłali z firmy clarion polska i jakąś uniwersalną zatrzaski nie pasują wszystkie a mówiłem do modelu takiego. I za kuriera zaśpiewali 25 zł a ramka 2 dychy to razem 45. Ale jakoś się trzyma i nie spaduje. A jak będzie spadywać to przykleje na super glut.

antenę wolę przeciągnąć nową z kablem porządnie i z uziemieniem niż tam się motać z jakąś wewnętrzną.
A jak chciałem dokupić wzmacniacz antenowy do radia to mnie w elektroniku wyśmiał że w mieście radio
bardzo dobrze odbiera i nie potrzeba wzmacniacza antenotowego. To jest tylko chyba potrzebne jak
jedziesz przez jakieś odludzie.

Czekam na głośniki jutro ma przynieść kurier w zębach to wstawie wę drzwi na razie tak a później wygłuszę.

Nie wiem tylko jeszcze w którym miejscu kable poprowadzić do bagażnika do wzmaka i z powrotem. Wzmaka na razie nie ma ale będzie to styknę przewody w bagażniku (nie wiem czy to dobry pomysł że takie łączone) ale drzwi będą już wygłuszone i poprzyczepiane kable takie jakie powinny być pod wzmak.

Chyba że pociągnąć na razie bezpośrednio grube kable od głośników do radia ale później jak dojdzie wzmak to znowu rozkręcać ale nie chcę mieć boczków drzwi poniszczonych od ciągłego rozkręcania. Lepiej raz zrobić a dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości