Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: Lipek81 » wt sie 10, 2010 22:55

Dzisiaj zrobiłem jeszcze mały eksperyment z tą gammą - podłączyłem ją poprzez wyjścia liniowe do moich głośników komputerowych, w celu sprawdzenia, jak wygląda sprawa z tym przesterowaniem, kiedy gałka jest w okolicach max. Głośniki creative inspire 5.1 - ogólnie jakby tak było słychać w aucie, to mi wystarczy :). W każdym razie z tym przesterowaniem - na wyjściu liniowym jest ono tylko wtedy, kiedy podkręcę basy. Im więcej basów, tym mocniejsze przesterowanie. Jeżeli gałka od basów jest na środku, to głośność mogę dać na maxa i nie ma zniekształceń. Rozumiem, że w razie czego, gdybym zdecydował się na suba w bagażniku, to będę mógł sobie we wzmacniaczu wyregulować basy tak, jak trzeba, a tym samym pozbyć się przesterowania z radia?
Slavwek.ie pisze:Radzą sobie, ale nie w tej klasie cenowej Wzmacniacze serii XM (made in japan) to "stara szkoła" za takie pieniądze co kosztują nie mają sobie równych. Mocą nie powalają, ale brzmią ładnie.
- z tego co patrzę na allegro - jest takie coś:

http://allegro.pl/item1180220647_sony_x ... tanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i takie coś:

http://allegro.pl/item1170084645_sony_x ... _350w.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oba z serii XM.... Te nowe też dają radę, czy lepiej ich nie brać?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: Slavwek.ie » śr sie 11, 2010 05:51

Lipek81 pisze:W każdym razie z tym przesterowaniem - na wyjściu liniowym jest ono tylko wtedy, kiedy podkręcę basy. Im więcej basów, tym mocniejsze przesterowanie
Podejrzewam, że przester pojawia się głównie na Creativ'ie a nie na wyjściu liniowym.
Ważnym czynnikiem jest dopasowanie poziomów napięcia na wyjściach radia i wejściach wzmacniacza. Do tego służy pokrętło GAIN/LEVEL we wzmacniaczu, czego Creative nie posiada...
Lipek81 pisze:gdybym zdecydował się na suba w bagażniku, to będę mógł sobie we wzmacniaczu wyregulować basy tak, jak trzeba, a tym samym pozbyć się przesterowania z radia?
Zdecydowanie tak. Na przednich głośnikach również. Wzmacniacze dodatkowo oferują filtry górno i dolnoprzepustowe (HPF i LPF), aby odciążyć głośniki od pasma którego nie potrafią przetwarzać, który również pomaga pozbyć się przesteru.

Pierwszy wzmacniacz z linku - Tak, to dobra, tzw "złota" seria XM, drugi wzmacniacz z powyższym nie ma nic wspólnego.
Sony wszystkie swoje wzmacniacze tytułuje "XM" (symbol produktu) ale omijaj z daleka wszystkie te, które mają sygnaturę "Xplod" To samo dotyczy radioodtwarzaczy i głośników...
Produkty sygnowane Xplod Sony wprowadziło ok roku 2000, tym samym zakończyli produkcję sprzętu, który coś sobą reprezentował.
Ostatnia "flagowa" seria Sony, to XES, do tej pory firma nie wyprodukowała jeszcze produktu, który dorównał by jakością.
Dla ciekawostki dodam, iż topowy radioodtwarzacz CD z serii XES w chwili ukazania się na rynku kosztował 25tys zł i produkowany był wyłącznie na zamówienie, oczywiście w Japonii.
Skupiliśmy się na Sony a przecież jest też kilka innych, fajnych klocków, np: Signat, Rodek, Alpine 35xx i inne.
Oczywiście rozmawiamy o sprzęcie używanym w kwocie do ok 400zł, ponieważ w tej kwocie nic nowego i sensownego nie kupisz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: Lipek81 » śr sie 11, 2010 16:02

Slavwek.ie pisze:Podejrzewam, że przester pojawia się głównie na Creativ'ie a nie na wyjściu liniowym.
- podłączę zatem radio do oscyloskopu i wszystko będzie jasne :bigok:


Co do wzmacniaczy - chciałbym coś 4 kanałowego, wiec będę szukał sony xm 4040, 4045 - innych typów z sony nie udało mi się znaleźć.

Ogólnie - wiem, że to głupie, ale wolałbym wzmacniacz, który nie ma jakiegoś wybajerowanego wyglądu, tylko zwykły czarny radiator - coś w stylu sony 4040, czy alpine 3550 - wymyśliłem już, jak go ładnie zamontować w bagażniku, oczywiście niczego nie niszcząc, a jednocześnie mocno i stabilnie go przymocować - mam czarne boczki bagażnika, no i nie chciałbym, żeby on kuł w oczy.

Jeżeli chodzi o signat i rodek - obojętnie jaki wzmacniacz - w sensie może być stary, może być trochę nowszy?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: Slavwek.ie » czw sie 12, 2010 08:38

Lipek81 pisze:Jeżeli chodzi o signat i rodek - obojętnie jaki wzmacniacz - w sensie może być stary, może być trochę nowszy?
Signat seria RAM, np:
http://allegro.pl/item1176027279_signat ... ratis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Niższe serie, czyli ROC też nieźle grają i są sporo tańsze. Nie miałem do czynienia z serią Onyx, nie powiem Ci co są warte.
Z RAM-em możesz mieć kłopot z montażem w mk2, bo klocki są dość pokaźnych rozmiarów
Rodek nie ma w ofercie (przynajmniej na allegro) jakiś nowości, godnym polecenia jest Rodek R480FRD. Dysponuje dość niezłą mocą, brzmienie niczego sobie, rozmiary wzmacniacza pozwalają upakować go w dowolnym miejscu (dla przykładu ma jedynie ok 4cm grubości, zmieści się bez problemu pod tylną kanapą), ale kolor niestety jasny srebrny.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: Lipek81 » pn sie 16, 2010 21:54

To tak informacyjnie - podłączyłem radyjko (gamma 3) pod oscyloskop i wyszło, że gałek od tonów niskich i wysokich lepiej nie ruszać. Jest taka dziwna sytuacja, że przy np. zwiększaniu tonów niskich początkowo one się zwiększają, a potem zaczyna ucinać wierzchołki sinusoidy, ale tylko w miejscach o niższych częstotliwościach i wcale nie dlatego, że wierzchołki sinusoidy z tonami niskimi zaczynają wychodzić że tak powiem "poza zakres" - wierzchołki sinusoidy o innych częstotliwościach swobodnie szybują jeszcze w górę, tylko te o niższych częstotliwościach ucina wcześniej. Problem więc leży nie w końcówce mocy radia, ale gdzieś wcześniej... niestety...
Dokładnie to samo dzieje się przy kręceniu gałką od tonów wysokich. Może mam jakieś zepsute radio?



Awatar użytkownika
VwMnichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 22:54
Lokalizacja: Ożarów / Kielce
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: VwMnichu » wt sie 17, 2010 10:11

a ma ktos moze jakis patent jak zamocowac głosnik 16cm pod orginalna maskownica w boczku? czy jednak trzeba robic te panele z mdf i psuc wyglad fabryczny?



VWPABLO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 22:19
Lokalizacja: okolice Sanoka
Kontakt:

Audio w golfie 2 - ma wygladać jak ori.

Post autor: VWPABLO » sob wrz 11, 2010 12:35

Jak montowałem panele w swojej dwójce to wstawiłem dwa. Pierwszy od blach (za tapicerką) podszedł mi z passata, które są dostępne na powe.com.pl. Jest on cały okrągły, który składa się z dwóch części. Można je rozkleić i wtedy będziesz miał wystarczająco dużo miejsca pod tapicerką, aby zamontować głośnik. Tylko że trzeba pomierzyć jaki Ci tam wejdzie. Były kiedyś do sprzedania phonocary o mniejszej wysokości, czyli płytsze. Idealnie pasowały od Astry I. Wtedy skręcasz taki zestaw do drzwi, a tapicerkę nakładasz razem z ori panelem na głośnik, można jeszcze głośnik pomalować na czarny mat aby nie rzucał się w oczy. Przypomniało mi się jeszcze że w passatach B3 były głośniki 16 a nie 16,5 wiec może jeszcze z takimi pokombinujesz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości