Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Post autor: OxiDizer » pt lip 30, 2010 16:38

Witam

Zmieniłem radio Alpha 4 na Gamma 5. Wszystko podłączyłem i ładnie działa ale barwa dźwięku jest zupełnie inna niż w Alpha 4. W starym radiu dźwięk był czysty i basowy (wszystko seryjne, glosniki, kable, antena). W nowym radiu, w gamma 5, dźwięk jest płytki i bez dynamiki. Manipulacja bas/tre niewiele daje, dźwięk jest dużo gorszy niż w alpha 4. Sygnał radiowy jest ok bo nie ma szumów i odbierany jest RDS i TP więc problemem nie jest jakość sygnału. W gamma 5 nie działa magnetofon, najprawdopodobniej przez nieumiejętne wyciągnięcie kodu radia (widzialem jakieś przelutowane kostki, elektronik powiedzial mi ze mozliwe ze sa z innego radia i dlatego magnetofon nie dziala). Czy to może być przyczyną takiego spadku jakości dźwięku? Czy to po prostu normalne że gamma 5 (model wyższy i kolejnej generacji) gra słabiej niż stara Alpha 4? Nie ukrywam że spodziewałem się conajmniej takiej samej jakości dźwięku. Dodam że w aucie mam podłączone dwa głośniki zwykłe i dwa wysokotonowe (seria do radia Alpha). Samochód to Golf 4.

Pozdrawiam



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Post autor: mufik900 » pn sie 02, 2010 22:04

Jeżeli masz GAMMA V wersja SONY to masz dobre odczucia.



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Post autor: OxiDizer » pn sie 02, 2010 23:29

Gamma V jest firmy Blaupunkt - czy to oznacza że powinno być basowe jak Alpha 4?



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Post autor: mufik900 » wt sie 03, 2010 20:42

Tak,BLAUPUNKT i GRUNDIG grają ładnie jak na tej klasy sprzęt.



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Zamiana VW Alpha 4 na VW Gamma 5

Post autor: OxiDizer » wt sie 03, 2010 20:58

Czyli pewnie typ przelutował kostki z sony bo radio gra lipnie. Dzieki za odpowiedz. Na nowym forum nie widze systemu punktowego, gdzie jest przycisk pomogl?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości