Nie odbiera radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

gazelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:47

Nie odbiera radio

Post autor: gazelek » pt lip 30, 2010 11:16

Witam,

niedawno nabylem Golfa IV i zaczynam powoli doprowadzac go do porzadku ;) pierwszym, palacym problemem jest radio. Auto kupilem bez bata antenowego. Bacik dokupilem, zamontowalem, ale odbior sie nie poprawil. Jesli wyjade gdzies na gorke, to radio ladnie odbiera, ale podczas normalnej jazdy jest katastrofa. Podejrzewam dwie rzeczy - wysunieta wtyczka z radia, albo wzmacniacz antenowy. Mial ktos podobny problem? Gdzie jeszcze szukac przyczyn?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Nie odbiera radio

Post autor: Waqa » pt lip 30, 2010 11:20

jak masz nieoryginalne radio to musisz dokupić separator antenowy. ponieważ wzmacniacz jest w w stopce anteny i org. radia zasilają go przewodem antenowym.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Nie odbiera radio

Post autor: piori » pt lip 30, 2010 11:22

gazelek, radio jest fabryczne? Jeśli nie, to możliwe że koniczne będzie zastosowanie separatora (fabryczne radia mają to wbudowane) aby wzmacniacz w antenie miał zasilanie. Chodzi o coś takiego http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... =1&order=p" onclick="window.open(this.href);return false;



gazelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:47

Nie odbiera radio

Post autor: gazelek » pt lip 30, 2010 21:25

Tak, radio jest fabryczne - VW Gamma V - wiec separator odpada. Skoro wzmacniacz jest zasilany przez przewod antenowy, to moze cos sie rozpielo albo rozlecialo i dlatego jest lipa.

Kolega polecil mi, zebym w miejscu, gdzie radio lapie ze srednia jakoscia wyjsc z auta i dotknac anteny przy karoserii - jesli nastapi poprawa, to uszkodzony jest wzmacniacz. Zrobilem tak - poprawy nie zauwazylem...



OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Re: Nie odbiera radio

Post autor: OxiDizer » sob lip 31, 2010 09:22

Sprawdź czy poprzedni właściciel nie wsadził gdzieś swoich urządzeń. Miałem problem z odbiorem w Alpha 4 i okazało się że poprzedni właściciel włożył jakieś swoje urządzonko w przewód antenowy i radio bardzo słabo odbierało. Po podłączeniu anteny bezpośrednio do radia problem zniknął.

PS. Jak gra Twoja Gamma V? Raczej basowo czy płytko?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Nie odbiera radio

Post autor: Waqa » sob lip 31, 2010 11:55

sprawdź czy antena się nie rozłączyła,abo samo radio ma już dość, jezeli nie to tylko wzmacniacz w stopce szwankuje :crazy:



Awatar użytkownika
grubszy55
...
...
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 20:19
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie odbiera radio

Post autor: grubszy55 » sob lip 31, 2010 13:02

Ja miałem to samo. Orginalne radio czy nie było tak samo. Kupiłem nową stopkę z batem na giełdzie za 35 zł i problem zniknął.



gazelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:47

Nie odbiera radio

Post autor: gazelek » sob lip 31, 2010 23:55

Po wielu podejsciach udalo mi sie wyciagnac radio :D pomiedzy antene a radio wpieta byla przejsciowka z kabelkiem - po wypieciu i podlaczeniu anteny bezposrednio radio zaczelo grac, ale tzw. 'szalu nie robi'. Przypuszczalnie bede musial zmienic cala stopke, za kilka dni wybieram sie na szrot to przy okazji sobie ta stopke dokupie.

Podpialem jeszcze na probe inne radio i rowniez byl problem z wyszukaniem stacji (z przejsciowka i bez), wiec raczej bankowo stopka.

@OxiDizer: chwile posluchalem jak to radyjko gra i stwierdzam, ze raczej basowo ;)



Awatar użytkownika
grubszy55
...
...
Posty: 32
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 20:19
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Nie odbiera radio

Post autor: grubszy55 » ndz sie 01, 2010 08:16

Na szrocie to nie kupuj stopki bo może być to samo. Kup sobie nową (nie jest droga) i bedziesz miał pewne.



gazelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:47

Nie odbiera radio

Post autor: gazelek » sob sie 07, 2010 14:09

Dzisiaj wydlubalem znowu to radio i zalozylem starego kasetowego Blaupunkta. Potem znow wsadzilem Gamme i zawuazylem cos ciekawego. Kiedy radio znajduje sie poza kieszenia - odbiera idealnie. Kiedy wsune go w kieszen - jakosc sie pogarsza...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości