wzmak do PowerBass S-6C

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Kubus20 » sob lip 31, 2010 09:24

Kubus20
jeśli te powerbassy sie nie trzęsą a helixy jak głupie to czemu słychać pierdzenie
po uszach z powerbassów a z helixów jest miętki basik?
Bo mikrofon z kamery nie potrafi złapać pewnych dźwięków, przez swoją słabą jakość i łapie przestery na przykład.
Lub muzyka w aucie podczas nagrywania filmu była na tyle głośno puszczona, że na filmiku dźwięk jest przesterowany.

Właśnie dlatego po takich filmikach nie można ocenić nic, absolutnie nic.
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. każdey chwali swoje.
Ty montujesz pebeki to si ebędziesz z animi taranem stawał ze one są
najlepsze.
Ogarnij się człowieku.
Mam w ofercie i te Twoje upatrzone oczka w głowie Helixy i Powerbassy i MB Quarty również.
A tym się różnie od tych niby firm, w których byłeś, że miałem okazję bezpośrednio porównać i Helixy i PB w dwóch montażach dzień po dniu, każdy montaż w Golfie MK4 i w obu przypadkach pod radiem Kenwooda podstawowym modelem. Także praktycznie identyczne warunki.
Nie biorę już Helixów na warsztat, bo po prostu zagrały gorzej i tyle.
Tam mi wcisnął esy-6c promocyjnie sprawdziłem je na wzmaku domowym i grały
jakby nie mogły zero dosłownie kopa.
Jeżeli słuchałeś ich trzymając je w ręce, bez jakiejkolwiek obudowy, to tak właśnie będą grać do :ass: i wcale mnie to nie dziwi.
A potem podobnie pewnie grały zamontowane w półce.

Nie chce mi się odnosić do reszty Twoich wypowiedzi, bo napisałeś wypracowanie jak na starej maturze.

Ale czytając wszystkie Twoje powyższe posty widać z czym masz problem.

Generalnie to wszyscy, albo się nie znają, albo Ci coś wciskają, albo kłamią. Jakaś wielka teoria spisku jest przeciwko Tobie stworzona.
A Twój problem jest taki, że nie potrafisz zaufać nikomu, bo każdy albo chce Cię na coś naciągnąć, albo się nie zna.

Wstyd, że istnieją jeszcze takie firmy CA, które opisujesz, ale niestety jest wiele takich przypadków, że nieodpowiednie osoby biorą się za nieodpowiednie rzeczy.

Więc powiem Ci szczerze.
Kup sobie te Helixy i bądź zadowolony, przynajmniej nie będziesz potem miał usprawiedliwienia, że ktoś Ci źle doradził, bo wybrałeś je sam.
Ja nie muszę Ci cisnąć Powerbassów S6C, bo zarobku na takich tanich głośnikach jest tyle, że nie warto nawet pisać tego posta, tak samo na Helixach.

Załóż coś wreszcie człowieku do tego auta, cokolwiek, naprawdę :rotfl:
Bo jak masz taki problem z kupieniem głośników, to ja nie wiem co musi się dziać jak musiałbyś kupić samochód, chyba tydzień czasu nie śpisz wtedy po nocach :grin: :grin:



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » sob lip 31, 2010 10:13

Kubus20, jak to helixy db dark blue 62.1 nisko nie schodzą?
to czemu je ludzie chwalą? nie gadaj że 270 nie warto dać za te głośniki. przecież to nie jest cena z księżyca.
jakby kosztowały 350 to można by się zastanawiać..

zbadałem jak to z tymi helixami jest ze źródła:
*http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1387223.html
* - przypis

i wychodzi że oryginalnie one mają kabelki cieniutkie. A na jakich kablach testowałeś u siebie porównując z pebekami? I na pewno tą wersje dokładny numer 62.1?
Na zamkniętych drzwiach trzeba ich słuchać i z zamontowaną tapicerką. Tylko wtedy możesz dobrze porównać.

Myślę że porównywalne są z pebekami s-6c w tej kategorii cenowej. Ludzie są zadowoleni z tych helixów. pebeków nie słyszałem podłączonych do wzmaka na wygłuszonych drzwiach to nie wiem. jak robią przy głośniejszym słuchaniu prr prrr to nie bardzo.. Chyba ze jest tylko bum bum. ale ja wolę dźwięk typu grroww grooww rozumiesz? miętkszy dlatego tak obstaje przy helixach.. chociaż to jest pitolenie jak się nie słyszało tych ani tych a nie mam u kogo podsłuchać..

Jak kabelki wymienię na grube w helixach to będzie dobrze.

jeszcze opinia z netu o tych helixach:

"Nie ma co się nastawiać że głośniki 16cm będą grały jak
subwoofer 30cm wciśnięty w porządną skrzynię, aczkolwiek porównywałem głośność (jeszcze na starym wzmacniaczu) z tubą basową
na jakimś magnacie 25cm i było prawie tak samo dobrze jeśli chodzi o bas.
Oczywiście Dark blue radziły sobie lepiej jeśli chodzi o jakość.
Wracając do tematu tweetery, no fakt trochę przy głośne zwłaszcza w okolicach 10-15 kHz, na wszystko rada: można je przyciąć, czy to zwrotnicą czy ustawieniami w radiu."



Bo jest opcja zamiast helixów brać pebeki s6c.


pb-6c / helix db 62.1 + instalacja samodzielna = 420 najmniej (bo jeszcze coś trzeba zrobić z tweeterami)
Audio System MX 165 PLUS + instalacja = 611

191 różnicy. Niby niedużo ale za tą cenę można dokupić wzmaka sony do tych pebeków lub helixów..
Z kolei do MX-a dokupić wzmaka to koszt wyniesie około 820 z wysyłką
i będzie MX 165 na wygłuszonych drzwiach w mdfie a matami bitumicznymi app na wzmaku sony z dobrej serii cały
przód.

jeszcze mam problem z clarionem bo jest bez ramki.

helixy 62.1 db vs powerbassy s6c na samym radiu fajnie byłoby zrobić takie głosowanie i który model wygra.
Ostatnio zmieniony sob lip 31, 2010 19:57 przez wolfenstein3d, łącznie zmieniany 1 raz.



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » sob lip 31, 2010 19:52

cześć biorę helixy.


" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

jeszcze 2 filmiki dla was co tak na nie narzekacie



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Kubus20 » ndz sie 01, 2010 10:05

I święty spokój :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: powalla » ndz sie 01, 2010 13:34

Nie rozumie tych linków do YT ... żalisz się czy chwalisz? Jeśli żalisz to niestety kasa wydana i ręka w nocniku ale jeśli chwalisz to ...powinieneś posłuchać jakiegoś innego systemu .
Helix jest OK tylko dlatego że jest tani , kompletny i znany ...bo gra płytko, ostro , no ale najważniejsze żeby Tobie się podobał :bajer:



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » ndz sie 01, 2010 14:27

>>Helix jest OK tylko dlatego że jest tani , kompletny i znany ...bo gra płytko, ostro , no ale najważniejsze żeby Tobie się podobał :bajer:

podoba mi się płytko, ostro i tanio - jak numerek z ładniejszą dz**ką. Bo na dłuższe ekscesy to już mnie nie stać i tak samo z głośnikami..
ten zestawik coś w sobie ma a es 6-c miałem i się do nich zniechęciłem bo nie były zrobione dobrze w wygłuszone drzwi ale to już nie moja wina. A s-6c są modelem niższym od tych co mi się nie podobały.

ma mieć mały wykop na razie pod samym radiem grać i już.

jakby była możliwość odsłuchać pebeków s6c to bym je wziął ale nie mam możliwośći a z filmeku youtube mi się nie podoba to co słyszę:

" onclick="window.open(this.href);return false;

one naprawde tak grają?

za to wyglądem powalają wg mnie i nie wiem o co niektórym chodzi ze nie zachwycają wyglądem
" onclick="window.open(this.href);return false;

wygląd i marka nazwa firmy są super ale obawiam się ze ludzie się na to nabierają. A wielu w internecie sprzedawców powerbassów staje się za nimi taranem bo je sprzeaje i to w ich interesie. Także nie ma co się oszukiwać tylko zaufać własnemu słuchowi.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: powalla » ndz sie 01, 2010 15:08

Taaa filmiki na YT są najlepszym sposobem na ocenę klocków :kac:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: bogib184 » ndz sie 01, 2010 15:17

Zakończ temat tego twojego wieś audio, bo czytanie tego i oglądanie postów, w których bierzesz podstawowe zestawy za 250 PLN, a zabierasz się za kupno jak pies za jeża to już się nie da wytrzymać. Ogłaszam wszem i wobec, że kolega na podstawie Youtuba zostanie specem i doradcą z dziedziny Car Audio i pewnie niedługo będzie doradzał innym co kupić i podawał linki do filmików, żeby potencjalny kupujący popatrzył jak pracuje membranka... Kup i po sprawie - przecież znasz się najlepiej, oglądałeś filmiki i jest cacy. Może Mod zakończy ten temat, a raczej żale typu "wiecie ilu jest na świecie oszustów"??



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » ndz sie 01, 2010 18:36

nie mam możliwości sprawdzenia na żywo bo w sklepach w okolicy sprzedawcy wciskaja kit że głośniki 170 watt pionera żeby zamocować za 200 zł a tweetery przypiąć taśmą klejącą i bez wzmaczniacza.

na youtube coś tam jednak słychać różne rodzaje brzmienia.
pebeki robią bęęę bęęę bęęę
a helixy groww growww groww przumulone

Może jutro będę w Koszalinie to zajadę do jakiegoś car audio sklepu posłuchać na żywo
a jak nie to kupuę kota w worku (helixy lub pebeki s6c).

Nie chodzi bynajmniej o 250 zł tylko o minimum 420-640 jak dojdzie wzmak..



ajurczuk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw gru 04, 2008 21:32
Lokalizacja: bielsk podlaski

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: ajurczuk » pn sie 02, 2010 16:20

a moje głosniki robia brzdek brzdek brzdek :hmm: :hmm:


powered by xes...

wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » pn sie 02, 2010 17:07

>> a moje głosniki robia brzdek brzdek brzdek :hmm: :hmm:

to bardzo niedobrze, musisz wygłuszyć drzwi i podłączyć wzmak żeby było łup łup łup

i co najważniejsze musi cie być słychać z drugiego końca ulicy. nieważne że w środku taki hałas że ogłuchniesz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Kubus20 » pn sie 02, 2010 18:10

Wystarczy tego. Temat zamykam.



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości