wzmak do PowerBass S-6C

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt lip 16, 2010 10:23

Kubus20 pisze:tu wejdź

chyba coś link się nie wkleił :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193202
Kubus20 pisze:Zejść nie powinno Ci dłużej jak dzień na stronę.
wolfenstein3d
dokładnie, ja 2 furtki zrobiłem przez jeden dzień, a robiłem pierwszy raz,
wiadomo że łatwo nie jest, jak ktoś leń to tego sam nie zrobi, bo dłubania jest.
A jak zrobisz na tzw odpierdziel, to nie będzie efektu, tylko szkoda czasu i kasy.



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: wolfenstein3d » pn lip 26, 2010 21:19

cześć dzięki za wszystkie rady. jestem już prawie całkowicie spłukany głównie z powodu inwestycji w samochód.

mam do kupienia powerbassy s-6c za 279 zł razem z dystansami MDF i wysyłką.

Zakupiłem też CLARIONKA DB178 za 320 zł z wysyłką w bdb stanie

http://allegro.pl/item1156238042_clario ... kazja.html

muszę jeszcze wzmacniacz antenowy podłączyć bo coś z anteną mam nie teges stary mi tam niby robił bo był urwany kabelek od anteny ale znając go to znalazł jakiś zamiennik i wcale nie od golfa 3 wtyk tam zastosował.. radyjko w starym radiu szumi jak odbiera..

ale ten Clarionek pisze tam że 4x50 WATT. I nie pisze że max 50 watt tzn ile on ma watt RMS-u? i czy pociągnie sam głośniki pb 6-c?

Miałem już kiedyś to radyjko dałem bratu w prezencie ślubnym a on mi je wyprowadził ze wspólnego auta do własnego razem z moimi ES-6C. I tamte głośniczki grały bardzo słabo pod nim. Dlatego teraz się zdecydowałem na S-6C. Do tego głupek nie chciał zrozumieć żeby ich nie instalować w tylnej półce ale mu tam nie pasowało z przodu bo w citroenie nie było oryginalnie miejsca na 16,5 głośniki. No i tak spier**lił sprawę. Gdzieś wyczytałem że ES-y są tylko i wyłącznie pod wzmak.

No i tak po kosztach żeby dużo nie wywalać to znalazłem taki wzmachol

http://allegro.pl/item1161748809_sony_x ... tanie.html

to może na razie styknie na sam przód?

http://allegro.pl/item1150067838_wzmacn ... annel.html

ten drugi jest na pewno lepszy ale droższy a ja już dosyć forsy wywaliłem i na razie nie chce więcej wyrzucać.

To może zostawić na razie pod samym clarionem grać te pb-6c?

mam teraz dylemat czy kupować te s-6c czy jednak lepiej ES-y i dozbierać na lepszy wzmak 4 kanałowy sony ten drugi..

czy zasilać s-6c pod pierwszym tańszym 2 kanałowym i już nie inwestować więcej cash w żadne suby bo mi na tym nie zalezy chce mieć tlyko przód dobrze nagłośniony i styka. a jak się dzieciów narobi to wtedy wymieni na 4 kanałowy i da głośniki w tylne drzwi bo są miejsca



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lip 26, 2010 23:55

wolfenstein3d pisze:mam do kupienia powerbassy s-6c za 279 zł razem z dystansami MDF i wysyłką.
Zgłoś się do mnie na PW.
wolfenstein3d pisze:I nie pisze że max 50 watt tzn ile on ma watt RMS-u? i czy pociągnie sam głośniki pb 6-c?
Ma najwięcej 15-18W RMS bez jakichś kosmicznych zniekształceń. Więcej z radia nie da się wyciągnąć.
Głośniki grać będą, ale wiadomo, że przyszłościowo do każdych praktycznie przyda się wzmacniacz.
wolfenstein3d pisze:mam teraz dylemat czy kupować te s-6c czy jednak lepiej ES-y i dozbierać na lepszy wzmak 4 kanałowy sony ten drugi..

czy zasilać s-6c pod pierwszym tańszym 2 kanałowym i już nie inwestować więcej cash w żadne suby bo mi na tym nie zalezy chce mieć tlyko przód dobrze nagłośniony i styka. a jak się dzieciów narobi to wtedy wymieni na 4 kanałowy i da głośniki w tylne drzwi bo są miejsca
Jest na to rozwiązanie.
Kupić U-Dimension EL Comp. 6, bo są w mocnym promo obecnie, a z czasem i tak na wzmak dozbierasz.

Pozdro :pub:



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » czw lip 29, 2010 21:29

zdecyduję się jednak na helixy 62.1 darkblue bo mi się podoba jak kopią pod samym radiem.
powerbassy już mi się przejadły od samego patrzenia się na nie. wydaje mi się że mają tylko taką marke stworzoną że wielkie ąę głośniki a wcale nie są dobre wbrew temu co ludzie gadają. pod samym radiem dyndają jak flaga na wietrze, miałem es-6c jakiś czas temu to podłączałem je do domowego wzmaka i wogóle kopa nie miały słabizna straszna. membrana wogóle nawet nie chodziła.

z tego co wyczytałem na forach to w pb 6-c dobrze sie słucha muzyki normalnej a do techno i rapu się nie nadaje. ma zawieszenie piankowe głośniki wyglądem nie powalają i wymagają raczej wzmaka do łupania bo bez niego jest kiepskawo.

es-6c wymagają wzmaka koniecznie bez niego słabizna straszna. nie widziałem nigdy jak grają pod wzmakiem w wygłuszonych drzwiach ale techno hip hop i rapu na tym też chyba nie posłuchasz.. Poza tym ciężko dostać te głośniki na allegro wogóle ich nie ma. a one są podobno pod słuchanie rocka najlepsze. nie mój rodzaj muzyki.

l-60c te są ponoć stworzone pod rap i hip hop ale wycofaną mają średnicę. więc normalnych piosenek na nich nie posłuchasz za dobrze. poza tym 4 stówy kosztują ale nawet by dał jakby wszystko dobrze grały.

helixy dark blue 62.1 basik mają niezły ponoć na samym radiu miękki i głęboki co widać zwł pod koniec filmiku

" onclick="window.open(this.href);return false;

ale nie wiem jak z czystością tonów wysokich w nich.. bas na pewno mają dobry ale jak średnica?

" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu pb-6c. z tego co słyszę i myślę to pebeki są takie do głośnego pierdzenia po uszach a helixy mają miętkszy i przyjemniejszy dla ucha basik przy porządniejszym kopaniu.

pb-6c mają kłujący po uszach sopran. w esach się ustawie go na zwrotce. pb-6c mają słabą bardzo zwrotkę i kable trzeba zmieniać na grubsze.

dimensionów nie znam ale napaliłem się teraz na te helixy wszyscy mówią ze są bardzo dobre.
mi takie też pasują. trochę bym chciał wypróbować pebeki s6c ale wydaje mi się że to jest straszna słabizna. do tego trzeba suba dawać na tył i wzmak wtedy jest git. ale jak na samych głośnikach to wolę helixy zamocować i wygłuszyć pod nie drzwi i styka.


nie wiem jeszcze jak z wygłuszeniem drzwi. bo na forach wszyscy pitolą że tasma dekarska. A maty bitumiczne są lepsze przecież i app bo inne są bardzo drogie. pękają ponoć ale trzeba je dobrze wygrzać przy klejeniu to nie powinny pęknąć no i nie dawać ich za dużo bo 2,7 kg może być max obciążone skrzydło w mk3. ja chce do 2,5 kg dać obciążenie żeby jeszcze można była rezerwa na jakiś ciężar w kieszeń drzwi włożyć jakąś butelkę piwa czy coś.. a nie że mi zawiasy pourywa.
maty bitumicnzne az są po 7 zł na allegro. nie wiem ile trzeba tych mat do mk3, sprzedawca mówił ze 14 ale one waża.. dam tyle żeby nie przeciążyć... i lepiej one zaklejają dziury fabryczne w drzwiach bo dają sztywność a taśma dekarska co.. trzeba aluminium przykręcać aja si enie chce w to tak mocno bawić..

no i z tweetarmi nie wiem co.. mam w elektrycznych lusterkjach słupki to może tam wywiercić dziurkę i przeciągnąć? no bo jak nie chce sie męczyć 2 tyg z lepieniem słupka jak tam opisujecie w forach bo za dużo czasu to zajmie. nie mozna gdzieś kupić takich gotowych słupków pod tweetera? albo go pod szybą umieścić zamiast tamtych głośniczków?

jeszcze czeka mnie zabawa z przeciąganiem kabli. A do samego radia puścić takie grube 10mm? czy 5mm starczą?

no i nie wiem jak szczelną komorę zrobić.. za dystansem mdf? znaczy się zamknąć go z każdej strony żeby przylegał do drzwi czy ma być przestrzeń drzwiowa otwarta od głośnika z tyłu żeby sie dźwięk rozbrzmiał w drzwiach?

są tam porady faq nazara ale niejasno napisane i skrótowo. opis zamocowania mdfu tylko jest. a co później jak tapicerka wygląda po zamontowaniu? jest taka rozdziabana czy jak? ja bym wolał głośniki mieć na wierchu tapicerki żeby je było widać jak ładnie chodzą a nie zakyrwać je siatkami..


" onclick="window.open(this.href);return false;

jeszcze jeden filmik jak pięknie chodzą

a te dimensiony co lepsze?



Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: RafałekVR6 » czw lip 29, 2010 22:13

Nie słyszałem tych helix'ów ale ludzie mają o nich dobre opinie.A co do u-dimension el comp to były to jedne z pierwszych moich głośników i powiem że i pod radiem dawały rade ale w dobrze zrobionych drzwiach i pod wzmacniaczem bardzo fajnie grały i potrafiły zatszęść lusterkami tylko jedyne co to nie za bardzo podobał mi się tweeter ale każdy lubi co innego :kac:


Car audio wciąga...ehhh:D

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: bogib184 » pt lip 30, 2010 08:39

Masz czas na pisanie wypracowań, a może trochę byś forum przejrzał. Mocowanie dystansów opisał i zamieścił zdjęcia m.in. arturek320. Rzecz prosta - albo kup porządne głośniki i zrób wszystko jak należy, albo kup komplet papierczaków ori vw, zamontuj dodatkowo na tym prześmiesznym plastikowym kółeczku co ci z Łopla zostało i słuchaj sobie rapu, techno i co tam sobie uważasz. PB są słabe ?? Jak nie słuchałeś co potrafią pod piecem i zrobione z zasadami CA to nie pisz takich opinii jak profesor. Są to głośniczki, które mają zaje... wykop. Zwrotki, bo tweeter nieprzyjemny?? Pod radiem to i tak kicha. Helix - dobry głośnik za tą cenę, tylko nadal wszystko zagra jak należy pod wzmacniaczem. Po co zakładać temat o CA, jak się nie zamierza tworzyć systemu, tylko wklejać filmiki z Youtuba i na tym bazować, które głośniki grają miękko, a w których membrana się nie rusza. W FAQ Nazara są zasady, czego należy się trzymać, wykonanie można zobaczyć w Instalacjach forumowiczów, a wybrać głośniki można w sklepie na podstawie własnego odsłuchu, a nie narzekać, że coś gra niezgodnie z oczekiwaniami. Tyle ode mnie i sorry za złośliwość :)))



Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: RafałekVR6 » pt lip 30, 2010 09:44

Najlepiej jak byś miał opcje zrobienia odsłuchu choć to i tak niodzwierciedli tego co pokażą głośniki pod wzmacniaczem i w porządnie zrobionych drzwiach.Mógłbyś też przejechać się na jakiś spot i napewno ktoś by miał jakąś budżet instalke.Z powerbass'ami nie miałem narazie doczynienia ale z tego co wyczytałem na forum podobno mają słabą jakość wykonania ale tym się nie sugeruj bo to może być kolejna bajka ludzi od nabijania postów i najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto posiada te głośniczki od dłuższego czasu i trochę je przetestował.


Car audio wciąga...ehhh:D

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Kubus20 » pt lip 30, 2010 09:48

wolfenstein3d dobry masz tok myślenia, żeby przez youtube patrzeć, które głośniki lepsze. Hahahahahaha rozbawiłem się mocno. Jak będzie czas po pracy, to napiszę, co o tym myślę.

Pozdro.



Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: RafałekVR6 » pt lip 30, 2010 10:55

Niema to jak odsłuch na youtube.Głośniki trzeba samemu odsłuchać.Jak głośniki mają fajnie grać jak są nakręcone komórką albo słabą kamerą.Niewiem czy nawet profesionalnym sprzętem uchwyciłbyś coś z prawdziwego grania


Car audio wciąga...ehhh:D

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: bogib184 » pt lip 30, 2010 12:31

Nawet mowy nie ma, żeby mieć jakieś odniesienie, co dany głośnik potrafi. Można zobaczyć co najwyżej jak Hifonics Brutus trzęsie drzewkiem zapachowym :rotfl: Tylko i wyłącznie odsłuch i własne wrażenia. Można coś doradzić, jeżeli ktoś napisze czego oczekuje z grania, ale to jedynie modele, którymi można się zainteresować - wykop: PB, DLS, itd, jakość - Morel, Focal, itd. Można coś naprowadzić, na dobrą markę, ale nie od razu biegnij i kup Helix, bo gra zaje... i możesz zobaczyć na YouTubie jak miękko chodzi w nich membrana :helm:
Jeżeli nie chcesz zakładać siatek, bo chcesz patrzeć jak ładnie chodzą to może zamontuj je na podszybiu, bo w drzwiach podczas jazdy będzie ci ciężko na nie patrzeć. Jeszcze raz sorry za złośliwość, ale widzę, że to nie jest niestety Car Audio :smoke:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Kubus20 » pt lip 30, 2010 19:31

Oki jest chwila, więc może coś napiszę.

Na sam początek, tak szczerze mówiąc, nie rozumiem tego wiecznego zastanawiania się, jakie głośniki kupić za 300zł.
Jeżeli ktoś, kto kupi jakiekolwiek głośniki w tym przedziale cenowym i zajara się trochę słuchaniem muzyki w samochodzie, to nie później jak po roku czasu dojdzie do wniosku, że musi swoje głośniki zmienić na coś lepszego, bo żaden, absolutnie żaden system za 300zł nie zagra tak żeby nic nie wku***ało słuchacza, który cokolwiek słyszy, a nie ma gumowe ucho.

Co do odsłuchów przez Youtube, to nie wiem w jaki sposób można z filmiku usłyszeć, że jedne głośniki mają przyjemny miękki bass, a drugie "cescą i pierdzą" hehe.

Jeżeli już cokolwiek można wyczytać z powyższych filmików, to napewno to, że membrana Helixów lata jak szalona, czyli jest zupełnie niekontrolowana, czyli albo gra pod samym radiem bez filtra, albo pod wzmakiem bez filtra, albo te Helixy takie dupne są.
W filmiku z PB widać już, że membrana nie trzęsie się jak panienka na mrozie, tylko porusza się w jakiś kontrolowany sposób.

Tyle można z tych filmików wypatrzeć.

A na koniec, jak zniesmaczyły Cię tak PB S6C(choć nie masz do tego podstaw), to może warto byłoby spojrzeć na MB QUart FSA, lub Audio System MX, bo te jeszcze w porównaniu do Helixów DB coś sobą reprezentują.

Pozdro



wolfenstein3d
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:06
Lokalizacja: Gorzów

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: wolfenstein3d » pt lip 30, 2010 22:06

>> wybrać głośniki można w sklepie na podstawie własnego odsłuchu, a nie narzekać, że coś gra niezgodnie z oczekiwaniami.

w moim gorzowie nie ma sklepu w których można oglądnąć i odsłuchać.
w media są same współosiowe, dzisiaj byłem w car-audio sklepie specjalistycznym
a tam blaupunkt radio na wystawce takie które z mojego na śmietnik wyrzuciłem.
a tam sprzedaje jako dobry sprzęt. odspeparowane miał tylko 1 model za 120 zł.
w media to samo. za 120 zł odseparowane 1 model. helixy są ale współosiowe.
Ogólnie jest wielki szajs w sklepach.

a kupiłem clariona radyjko 178 niski model ale dobrej klasy firma czysto grają
tylko mnie oszukał bo bez ramki wysłał. I jak tu się nie wk**ić.

przez neta nie ma co kupować a w sklepach nie ma tego co się chce.
będe musiał się do szczecina chyba przejechać albo poznania.
drugi sklep car-audio otwarty w godzinach 8-16 od pon do piątku. w soboty
w wakacje nieczynne. To zaje**ście że w godzinach gdy pracuję ja i większość ludzi
oni mająotwarte! paranoja i amatorszczyzna. W tych sklepikach car-audio
sprzedajś shit żeby ludziom wcisnąć ciemnotę. Pokazywał mi głośniki z półki
jakieś słabe pionery za 200 złotych i mówi że o 170 watt. Ja mówiże że rmsu
ile ma, poczytał i mówi ze 30. I że pod samo radio, nic nie doradzał nt wzmaka!
Ludzie to biedota a doradcy sklepowi to cioty! a na forach pier**lą głupoty.

bo te helixy dark blue 62.1 to facet miał dużo zwrotów w tym sklepie
i zrezygnował z ich kupowania że im harczały. kur**a jaka amatorszczyzna
i jak tu się nie wkur**ić?

na forum tym vw pisze to i owo ale niedokłądnie szczątkowo i jest wielki chaos.

powinno być poukładane jedno na drugim. od A do Z montaż głośniczków w golfie
mk3. Jak zamontować MDF to ja wiem. jak oklejać taśmą dekarską, sprzedawca
mat bitumicznych app znowu gada że taśmy dekarskie są do d**y i to amatorzy
tak robią. A normalnie się wytłumia matami app bo inne maty są drogie bardzo.
a te mają sztywność i trzbea je wygrzewać przed klejeniem żeby nie pękały.
taśma dekarska podobno pęka przy temp. powyżej 28 stopni.
Z kolei maty są ciężkie ale na sztywno łatają dziury fabryczne w drzwiach.
A jak je wyłożyć całe drzwi to ile to będzie ważyć? czasem nie więcj jak 2,5 kg?
dopuszczalne obciążenie zawiasów?

nie jestem profesorem ale analizuje dane które ludzie piszą różńi
eksperci którzy u siebie zamontowali różnorakim sposobem i przemieszane
z opiniami sprzedawców sklepowych i internetowych którzy też montują i sprzedają
takie rzeczy. i chaos jest nie wiadomo co wybrać.

wy byście chcieli od razu żeby posadzić suba na tył, wzmak do tylnego siedzenia
i dobre głośniki na przód. a o dobrym radiu kazdy zapomina.
ja mam jednak ograniczony budżet i nie moge tak o wywalić 1200 zł na
instalacje razem z wygłuszeniem drzwi. Po kolei się wszystko poskłada.

Na razie mam radio teraz czas na głośniki we drzwi na razie na tym będe słuchał.
Póxniej się dokupi do nich wzmak i da coś ewentualnie na tył. ale to wam
jest potrzbene żeby poszpanować kolesiom jak pierdzi z tyłu aż włosy
dęba stają a nie mi więc rezygnuję z tyłu. Sam przód mi wystarczy.

helixy dark blue 62.1 dobrze kopią pod samym radiem z tego co słyszę
na youtube. niestety nie moge ich posłuchać na zywo bo nie ma u mnie nikt
takich.

Znajomi wogóle nie maja w drzwiach audio jak już to współosiówki przymocowane
do plastiku albo jaja na tyle. Amatorszczyzna wszędzie wokół.

A ja mam sobie coś z audiofila ale niezupełnie. Bo opery nie słucham ale
lubię czystej dobrej jakości dźwięk i ten basik w helixach dark blue 62.1
doceniam. Tweetery trochę gorzej w nich ale bez przesady nie jest źle.
Po prostu nie jestm umcyk umcyk tylko tccss tccsss. Tak mi się wydaje po
odsłuchach filmeku i tego co ludzie gadają.


Chce profesjonalnie podejsć do sprawy i ciężko coś wybrać mając tyle
sprzecznych ze sobą opinii.

Jak to ma być właściwie zrobione żeby było dobrze?

głośniki porządne dać na przód tzn jakie to są porządne? do 300 zł?
200 za wygłuszenie drzwi i na razie STOP. A w przyszłości się rozbuduje
nie wiem za 3-4 miesiące wzmak dokupię. Nie można całej kasy ładować
w car audio są jeszcze inne potrzebne rzeczy.

A na razie byłoby chyba dobre te helix dark blue 62.1 + clarion 178.
Jak na początkującego kopacza. Wzmachol się do tego dokupi. tylko czy do
helixów tych wzmak to coś da? czy od razu trzeba wymieniać na lepsze.

Jak znaleźć rozwiązanie pośrednie no
żeby dobrze grały pod samym radiem a jednocześnie jak się dołoży wzmak to
żeby było jeszcze lepiej. Ale żeby pod samym radiem tragedii nie było
przez te 4 miechy słuchania na tym.






Kubus20
jeśli te powerbassy sie nie trzęsą a helixy jak głupie to czemu słychać pierdzenie
po uszach z powerbassów a z helixów jest miętki basik?

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. każdey chwali swoje.
Ty montujesz pebeki to si ebędziesz z animi taranem stawał ze one są
najlepsze.
Tak jak mnie sprzedawca w car audio namawiał ze hertze 165 są wypas bo on
ma u siebie. A jak powiedziałem mu że soprany dają po uszach to sie obraził
i nie chciał ze mną gadać. mówi że się reguluje na zwrotnicy i ze na internecie
głupoty piep**ą chciałem go jeszcze coś wypytać o głośnik iale focha strzelił
i nie chciał ze mną już gadać no to sobie poszedłem do innego car-sklepu.
Tam mi wcisnął esy-6c promocyjnie sprawdziłem je na wzmaku domowym i grały
jakby nie mogły zero dosłownie kopa. Pewnie jak je włożyć w super wytłumione
drzwi pod wzmak samochodowy to tam zagarją dobrze ale w takich super warunkach
każde dobrze zagrają nawet z unitry domowe wyciągnięte. oddałem je bratu
w prezencie ale nie zrobił ich dobrz ejak trzeba tylko dał na tylną półkę
a później biadolił ze słabo a nie chciał słuchać ze we drzwi ma włożyć
i wytłumić bo mu tam nie pasuje.


także tyle pier**lenia się z tym audio jak ktoś chce mieć porządne nagłośnienie
przodu.



>> MB QUart FSA, lub Audio System MX

to już jakaś konkretna podpowiedź obadam je. Może warto wydać parę setek więcej
ale mieć porządne głośniki a nie ścierwa. Ale helixy 62.1 mi bardzo pasują
pod samo radio na razie. A później sie je zmieni na coś lepszego.
Ludzie ja nie mam portfela bez dna!





>> Mocowanie dystansów opisał i zamieścił zdjęcia m.in. arturek320. Rzecz prosta - albo kup porządne głośniki i zrób wszystko jak należy

dystanse to wiem jak się mocuje. Ale jak wygląda tapicerka po założeniu jej
na mdf to już nikt nie pokazał tylko zasłaniają siatką.
A dokładnie jak oblkeja matami app to już nie ma i jak montuje tweetery
żeby nie zepsuć wyglądu samochodu a nie klejąc przez 2 tygodnie słupków
tylko coś na szybko.
to już nie ma tak czarno na białym.


>> PB są słabe ?? Jak nie słuchałeś co potrafią pod piecem i zrobione z zasadami CA to nie pisz takich opinii jak profesor.

z oinni forumowiczów jedni z *#cenzura#* w oczach zachwalają że pod wytłumionymi
drzwiami grają dobrze i wzmakiem, inni narzekają że są awaryjne kable odpadują
do wymiany za cienkie, ze na lepszej zwrotce grają jak wyższej klasy głośniki
czyli wykonanie ich jest kiepskie. a mają piankowe zawieszenie i jak psuzczę
coś mocniejszego to obawiam się że je porozrywa albo że będize latać
membrana jak flaga na wietrze.


>> Helix - dobry głośnik za tą cenę, tylko nadal wszystko zagra jak należy pod wzmacniaczem.

no to dobrze. Pod samym radiem na razi ebędezie grać później się dokupi wzmak.
Wtedy przesiadka na wyższej klasy głośniki na przód a na tył nic nie potrzebuję
na razie.


>> wybrać głośniki można w sklepie na podstawie własnego odsłuchu, a nie narzekać, że coś gra niezgodnie z oczekiwaniami.

no właśnie nie ma w sklepach dobrych jest samo ścierwo i taniocha dla amatorów
sklepy a'a ten market dla idiotów co w promocji kupują szajs a później są
zawiedzeni.

Ja mam zawsze wielkie problemy i ogromny kłopot i obciązenie psychiczne
wydać na coś kasę i nie wpier**lić jej w g**o. Długo podejmuję decyzję o zakupie
ale mam zawsze optymalnie za cene jaką jestem w stanie wydać najlepszej jakości
i parametrami rzecz.

Tak było z komputerkiem który już 3 lata mi śmiga i tylko karte grafiki zmieniłem
i dołożyłem 2G ramu i wszystkie gry mi chodzą jak woda ale nie mam czasu grać.
Taką jednostkę bazową na przyszłosć dobrze dobrałem z 2 rdzeńkami ponad 3 lata temu.

Tak było z telewizorem 46" sharpa za 3 tyś wtedy.. A nie 32 a później 37 i 40
i znowu za mały i dopiero 46. Jak kupować to od razu dobry żeby starczył na lata
i to jest też oszczędnosć kupowania pośednio tych mniejszych i słabszych..



Nie wiem. Ten sprzedawca mnie nastraszył że helixy 62.1 bardzo dużo zwrotów
bo klienci mówią że charczą (jak im doradził zamocować w tapicerce to się
nie dziwię).

Car-audio interesuje się od niecałego miesiąca słucham co gadacie i dużó już
wiem a raczej mam coraz większy mętlik w głowie od tego wszystkiego.

Do mnie trzeba drukowanym pisać żebym zrozumiał bo nie rozumuję tego co wszyscy
na odwrót mówią a kązdy chwali to co sam ma albo sprzedaje.

Ja chce jednak coś co mi pasuje. Wszystkich modeli głośników nie moge
porównać w sklepie jednym bo takiego sklepu nie znam u mnie w rejonie.



Tychy helixów nie moge w sklepie odsłuchać bo ich nie ma i znowu kupię kota
w worku przez net niewiadomo co przyślą.


zastnoawię się nad MB QUart FSA, lub Audio System MX

ale ja potrzebuje pod samo radio na razie. dlatego obstaję przy helixach.

membrana jak nie chodziłą w es-6 wcale to mis ię nie podobało, wogóle to nie
dawało kopa żadnego może tylko był dobrej jakości czysty dźwięk basowy.

helixy latają ale mi się to podoba niech chodzą membranki i laski na nie niech
lecą jak nimi przyłupię. A jak sie rozlecą to przynajmnniej wypier*lę i wstawie
coś lepszego za większy cash i wtedy będzie dawłąo po uszach bziuu bziuu
aż włosy dęba będą stawać bo oto wam tylko chodzi.

Mnie interesuje bardziej jakość dźwięku. Bas helixy mają pewnie dobry.
A syczki tsss tsss zamiast umcyk umcyk ale mi to pasuje. Do tej pory
miałem samo umcyk umcyk bez basu bo soprany są w każdych głośnikach cykające
i mi się już przejadło.

w powerbassach nie pasuje mi pierdzenie po uszach prrr prrrr
ja wole miętki bas nisko schodzący łagodnie a nie żeby mi rozrywało
bębenki w uszach a i tak mam straty na słuchu laryngolog mnie badał to
na najniżsych tonach 50% mam strat na słuchu im wyższe tony tym mniej.

To od słuchania na słuchawkach, za dużo łupania na domowej wieżyczce,
ogólnie krzyczący stary aż uszy więdną i głośno i upierdliwie szczekający
pies robią swoje..

dbajcie o słuch forumowicze bo go stracicie jak będziecie ładować po 2000 watów
na tylne skrzynki. włosy podskakują ale co z tego jak na starosć będziecie
z tubami chodzić. słuch trzeba oszczędząć. najlepiej dużów ciszy przebywać.

i czzasem sobie porządnie przyłupać ale bez przesady nie 2000 watów.

styknie tak optymalnie, tam do 100 watów na przód i niech nie będzie za głośno.
żeby był po prostu normalny power i jakość głónie basów przede wszystkim.



Jak za dużo piszę to sorry ale ja to robię bardzo szybko bo na codzień jestem programistą.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: bogib184 » pt lip 30, 2010 22:59

Posłuchaj kolego, ja też nie posiadam portfela bez dna, więc bez urazy. Helix właśnie wcale nisko nie schodzi, a że na Youtubie słychać basik t dlatego, że raczej jest słaby. PB jak kopną to na takim filmiku zrobionym komóreczką zamiast basu słychać pierdzenie (bas jest dużo mocniejszy). Kupić Helix za 270 i za 3 miesiące zmieniać na coś lepszego, to wywalanie kasy w błoto, a mówiłeś, że nie masz portfela bez dna. Po co ?? Proponuję zakupić od razu coś lepszego na przód i nie wymagać za wiele na początku pod radyjkiem, tylko słuchać. Drzwi zrobić matą oczywiście polecam, ze względu na koszty, a dekarka spełnia swoje zadanie (np. Soudal). Wzmacniacz, jakiś starszy Soniak z serii XM można ogarnąć za 200 PLN, więc o tysiącach nie ma mowy. Przemyśl, czy nie opłaca się kupić naprawdę porządnego przodu, a ja nie każe ci kupować wszystkiego od razu. Tyle :bigok:



Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

wzmak do PowerBass S-6C

Post autor: Lexyy » sob lip 31, 2010 01:03

micky dobrze radzie czarna serja sony na przodek to jest to :helm: choć ja najpierw robił był przód pod radio, tył sub+wzmak, dystanse+ wygłuszenie drzwi, boczków i dachu(wers. 3D) :okej:



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości