Głośniki w drzwiach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Głośniki w drzwiach

Post autor: Agamek12 » pn sty 17, 2005 15:13

Szukałem ale nie znalazłem nic w następującym temacie:
mam Golfa 5D, w przednich drzwiach mam otwierane schowki. W ich miejsce chcę wstawić głośniki ale tak, aby nie trzeba było przerabiać ich (schowków) diametralnie. Chodzi mi o to, aby można było spokojnie wyjąć głośniki i włożyć spowrotem schowki. Jakie przeróbki są konieczne? Co trzeba zrobić (mam pomysł na przykręcenie do schowka jakiejś płyty z otworem na głośnik)? A może są jakieś głośniki, które pasują zamiast schowków?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn sty 17, 2005 16:01

Bardzo zastanawia mnie czy to dobry pomysł.
W efekcie powstanie skrzynka rezonansowa o pojemności litra typu zamkniętego. Dobrego basu to nie wróży.
Chodzi o to aby cała objętośc drzwi stanowiła skrzynkę rezoannsową. Wtedy mamy do czynienia z odpowiednim litrażem i efekt jest zadowalający. Dlatego też tak ważne jest włąściwe wytłumienie drzwi, zamocowanie kabli i innych rzeczy które moga "grać".
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pn sty 17, 2005 16:04

ditomek pisze:Bardzo zastanawia mnie czy to dobry pomysł.
W efekcie powstanie skrzynka rezonansowa o pojemności litra typu zamkniętego. Dobrego basu to nie wróży.
Chodzi o to aby cała objętośc drzwi stanowiła skrzynkę rezoannsową. Wtedy mamy do czynienia z odpowiednim litrażem i efekt jest zadowalający. Dlatego też tak ważne jest włąściwe wytłumienie drzwi, zamocowanie kabli i innych rzeczy które moga "grać".
Pozdrawiam
Czyli tak naprawdę jedyne wyjście to dziura w tapicerce? Zastanawiam się jeszcze nad wycięciem dziury nad kieszenią i wstawieniem tam głośnika o średnicy około 10-13 cm (mam korbkę do szyb i 16,5 cm się nie mieści) - czy to dobry pomysł?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn sty 17, 2005 16:15

Pamiętaj ze pod tapicerką jest blacha wiec mierz 2 razy a tnij raz. Poza tym jesli kombinujesz w stylu "nie bede za bardzo wiercił dziór bo jak ja póżniej sprzedam takie auto" to sobie wogóle odpuść. Jak miałem mk2 właśnie tak myslałem i cały czas jechałem na piszczałkach na podszybiu. Autem w sumie jezdziłem prawie 3 lata i gdyby nie delikatny dwon to jeżdziłbym jeszcze raz tyle.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw sty 20, 2005 21:34

Ja właśnie sprawiłem sobie nówki hertz esk165
:)
Chce je oczywiście zamontować w dzwi,ale szukam jakis rad,oczywiście w miejsce schowka.
Mógłby mi ktoś też doradzić jakim kabelkiem je podłączyć,chyba że te w zestawie są spoko,bo chce z czasem to zasilić wzmacniaczem,żeby otrzymać lepszy sopranik,no i basik głębszy nieco.
Teraz stoje w miejscu,bo zima jak szlak a nie mam garażu.
Testuje je w domciu.
;)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
toldi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw paź 21, 2004 20:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: toldi » pt sty 21, 2005 17:10

Ja poradzilem sobie tak jak na fotce, jeszcze tylko pozostalo mi jakos schowac kabel. Musze go wcisnac w ta wiazke gdzuie ida wszystkie kable do drzwi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pt sty 21, 2005 21:38

Pewniwe fala dźwiękowa z tylnej części membrany leci do showka i na samochód?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pn sty 24, 2005 10:35

ditomek pisze:Bardzo zastanawia mnie czy to dobry pomysł.
W efekcie powstanie skrzynka rezonansowa o pojemności litra typu zamkniętego. Dobrego basu to nie wróży.
Chodzi o to aby cała objętośc drzwi stanowiła skrzynkę rezoannsową. Wtedy mamy do czynienia z odpowiednim litrażem i efekt jest zadowalający. Dlatego też tak ważne jest włąściwe wytłumienie drzwi, zamocowanie kabli i innych rzeczy które moga "grać".
Pozdrawiam
Zrobiłem sobie głośniki 16,5 cm zamiast schowków. Ponieważ jednak jeden z tych głośników jest uszkodzony, będę kupował nowe. Ale moje pytanie jest takie: wstawiłem głośniki, ale nie zrobiłem dziury w tapicerce, czyli moja "skrzynia" ma okoo 1 litra. Myślę o wycięciu dziury w tapicerce za głośnikiem. Ale co mam zrobić z folią, która jest na drzwiach? czy usunąć ją w całości (co z lecącą wodą) czy zostawić (ale wtedy czy nie będzie zniekształcać dzwięku) czy zrobić w niej dziurę za schowkiem (co z wodą). I następne pytanie? jakie znaczenie dla dzwięku ma wytłumienie drzwi i jak to wytłumienie się mocuje?


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn sty 24, 2005 20:03

Czy ktoś wie co z wodą jak się wytnie folię za tapicerką w drzwiach????



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn sty 24, 2005 23:12

zamiast schowkow mozna kupi cmaskownice idealnie pasujace do Mk2. kupilem takowe na allegro w sierpniu - 49 zlotych + przesylka. A co do wody to glosniczka nie powinno sie nic stac.



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn sty 24, 2005 23:19

paolo pisze:zamiast schowkow mozna kupi cmaskownice idealnie pasujace do Mk2. kupilem takowe na allegro w sierpniu - 49 zlotych + przesylka. A co do wody to glosniczka nie powinno sie nic stac.
tez kupilem te maskownice ale przed zamontowaniem uszczelniłem połączenia uszczelkami do okien i silikonem. Wiosną lub latem tez pomysle o wycięciu w tapicerce otworów powiększającą komorę głośnikową i wyciszenie m matami drzwi. W bagażniku umiescilem skrzynię z glosnikiem 30cm i teraz fajnie basuje :grin:



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pn sty 24, 2005 23:22

ja za to mialem tube aktywna 30 cm :)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob sty 29, 2005 05:13

A tak propo tych maskownic zamiast schowków,one są na głośniki 13cm.
Co do wody to może się stać bardzo dużo,nie mówie tu juz o oczywistej mozliwoaści zwarcia,ale szybsze zatarcie cewki i zurzycie zawieszenie,ewentualnie membrany.
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » ndz sty 30, 2005 12:08

Ja wstawiłem zamiast tych schowków orginalne osłony na głośniki prosto z salonu. Kosztowały koło 50 zł. Do tego całkowite nówki z taką gąbeczką. Ja wstawiłem tam moje 13 cm soniaki po 130 W i jak mam wlączone LOUD to nie do końca, ale jak wyłacze to jest OK.
Obrazek

Mam jeszcze pytanie odnośnie systemu aktywnych głośników w MK2. Dokładniej chodzi mi o to jak wyglądają wszystkie pary tych głośników (podszybie, drzwi, parapety z tyłu). Ja kupiłem teraz deskę z GTI miękką i tam były orginalne głośniki i wyglądają na takie lepsze. To są te na zdjęciach. Jak grają zauważyłem, że są bardzo sztywne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości