sony

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

sony

Post autor: kiss » pn kwie 17, 2006 02:13

czy SONY to naprawde taka lipa???



Simek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 23:47
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: Simek » pn kwie 17, 2006 02:15

Jeżeli chodzi o radia samochodowe to tak.
Górne półki to Alpine, Blaupunkt, Kenwood, Pioneer, Clarion -> I z tego bym Ci polecal wybrać coś dla siebie,



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn kwie 17, 2006 21:23

kiss pisze:czy SONY to naprawde taka lipa???
Napewno wszystkie budżetówki Sony to lipa. Oczywiści trafiały sie rodzynki, ale był to raczej sprzęt ze starszych serii i raczej drogich, na przykład M1 czy M3



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn kwie 17, 2006 22:41

A jakieś podstawy, argumenty ?
Czy wszyscy się zmówili?



Sz@tynbury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 24, 2004 15:05
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Sz@tynbury » wt kwie 18, 2006 13:01

Sony CDX-C910RDS i CDX-C90R to Hi-Endowe radyjka. Jest jeszcze XES - podobno najlepsze audio do samochodu.



Awatar użytkownika
Kapsel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 17:21
Lokalizacja: Pomiechówek
Kontakt:

Post autor: Kapsel_1 » wt kwie 18, 2006 13:23

nie zmówili się :bajer: sony to badziew

ale jak chcesz żeby coś brzęczało to można kupić, już lepsze będzie niż first czy jakiś inny krzak

dobre radio to 60% sukcesu a sony nie jest dobrym wyborem (choina i jakością dźwięku odbiega od czołówki Alpine, Blaupunkt, Kenwood, Pioneer, Clarion)

chociaż do Blaupunkt-a tez nie mam zaufania


126p to była fuuraaaaaaa a teraz MK3 1.8 GT
next MK4 1.9 TDI
[b]Części do komputera, monitory drukarki itp. pisz co potrzebujesz[/b]

Awatar użytkownika
KAJOJ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:36
Lokalizacja: WAWA-TARGÓWEK
Kontakt:

Post autor: KAJOJ » wt kwie 18, 2006 13:24

ja ci powiem tak: mialem w sumie 3 modele sony z czego dwa black panele i ten ostatni model cdx-M8800 naprawde wizualni bardzo mi sie podobal i gral jak mi sie wydawalo w tamtym okresie bardzo dobrze, ale w momencie kiedy podlaczylem pod te same glosniki i ta sama skrzynie alpine cda 9851r to dopiero zobaczylem ze roznica jest bardzo duza, naprawde!! wczesniej bym sie pewno spieral ze sony nie jest najgorszy ale teraz wiem ze warto zainwestowac w cos lepszego


[url=http://www.imageshack.us/][img]http://img96.imageshack.us/img96/7133/sig4iv1250x1064hs.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Re: sony

Post autor: Kiler » wt kwie 18, 2006 13:28

kiss pisze:czy SONY to naprawde taka lipa???
...polataj po forach CarAudio to zobaczysz co się mówi(co mówią specjaliści :hmm: ) o produktach tej firmy...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

blook

Post autor: blook » wt kwie 18, 2006 17:02

Sony jest lipa :P znajomy miał 2 Soniaki i .... same sie popsuły :rotfl: a serwis uznał że to nie była wada fabryczna :crazy: choć wiadomo że nic nie było robione z nimi :P
Wolałbym Boschmanna niż Sony ;) choć jeśli chodzi o wyższą półke niemiałem jakos styczności z SOny ;) i chyba nie chce mieć :P



Sz@tynbury
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lis 24, 2004 15:05
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Sz@tynbury » wt kwie 18, 2006 18:43

Problem w tym, że mało kto z was (bardzo prawdopodobne, że nikt) słuchał tych dobrych Sony. Tak to jest, że powtarzane ciągle "Sony = shit" zakoduje się w głowach i mało kto zadaje sobie trudu posłuchania najwyższych modeli. I później mamy wypowiedzi w stylu blooka: "...choć jeśli chodzi o wyższą półke niemiałem jakos styczności z SOny i chyba nie chce mieć" chociaż on akurat ma powód bo 2 sztuki komuś tam padły, ale ile jest osób które usłyszały coś o Sony na zasadzie "głuchego telefonu", na pewno sporo. Ja także uważam, że Sony w CA nie liczy się za bardzo ale mówienie "Sony to g... i koniec" to złe podejście do sprawy

Inną sprawą jest to, że te radyjka nie posiadają delfinków, mp3, oraz wzmacniacza co już dyskwalifikuje je wśród potencjalnych klientów. C910 nie ma nawet Sub outu oraz nie czyta CD-RW co jest dzisiaj uważane za totalną biedę - a radyjko kosztuje ledwie 300-400zł. Za te pieniądze tylko brać.

Aha. Sony robiło jeszcze podobno fajne procki - XDP-U210, XDP-4000



blook

Post autor: blook » wt kwie 18, 2006 20:03

Sz@tynbury, wiesz każdy wypowiada sie na temat tego sprzętu bo swoich dościwdczeniach często. Zapewne kilka opinii tosą opinie słyszane ;) Ja miałem stycznośc z Sony baaaardzo dużą i wiem że sprzet dla "normalnych ludzi" jest nic nie wart. Nie każdy musiał mieć styczność, ale jeśli sie dowiaduje od kogos o własnie takich przypadkach że nawala radio jedno czy drugie to zacznie głębiej rozmyślać ;) Nie wiem czy sprzet z górnej pólki jest dobry, ale nie mam zamiaru sie przekonywać jak już napisałem wcześniej. Są obrońcy i przeciwnicy. Jeśli ktoś robi tandetny sprzet dla więszkości odbiorów to śmiem przypuszczać, że "profesjonalny" sprzęt jest również coś nie tak. Taka jest psychika ludzka i firma Sony powinna wiedzieć o tym jeśli są porządną firmą ;) A jeśli zachwalanie kilku sprzętów spośród 50 ma jakiś cel, to efekt zachwalania będzie kiepski ;)

Jak dla mnie Sony nie jest godną polecenia firmą, nie zmieni tego nic :P ewentualnie jeśli chce ktos pokazac co to Sony niech firma podstawi jakis samochod "normalnie" nagłośniony, bo widziałem już 2 demo i na ich widok popłakałem sie ze śmiechu ;)



rafusb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 18, 2006 19:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: rafusb » wt kwie 18, 2006 20:55

a co powiecie o modelu cdx-f5500!!??
cdx-f5500
Mowicie, ze sony jest bee... Czyli co... najlepiej sie go pozbyc i kupic inne!?



Herezad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 25, 2005 19:45

A ja lubie SONY !! :D

Post autor: Herezad » czw maja 04, 2006 13:36

Zgodze się, że SONY nie jest sprzętem z najwyższej półki jeśli chodzi o car audio :P
Ale ja jestem posiadaczem CDX-S2250 i jestem z niego bardzo zadowolony. Testowałem również ALPINE CDE-9846R i jak dla mnie soniaczek ma o wiele bardziej naturalny dźwięk niż mocno basowy alpine, tak ja wiem dla większości dlatego alpine jest lepszy <lol>. Mówienie ogólnikami więc mija się z celem, więc najlepiej jeśli się podłączy różne radyjka posłucha i wybierze to co najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom :D



Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » czw maja 04, 2006 18:44

Sony jest złe bo rootkit instalowało :)


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości