do MK2 400-500 zł.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

SoulEater
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 13, 2010 20:21
Lokalizacja: Brzeg Dolny

do MK2 400-500 zł.

Post autor: SoulEater » wt maja 25, 2010 19:55

Witam! ;)

Chciał bym drodzy forumowicze abyście pomogli mi...nie może inaczej, abyście wybrali mi jakiś zestaw do mojego Golfa MK2. W temacie CA jestem kompletnie zielony i nie sądzę abym sam dał sobie radę coś sensownego złożyć więc zwracam się z prośbą do was. W aucie, mam zamontowane przez poprzedniego właściciela dwa głośniki Boschmann Dynamic Bass Reflect które znajdują się z tyłu oraz mój dzisiejszy nabytek radio Sony CDX-S2250S. Z tego co wyczytałem do tej pory wynika że te głośniki trzeba wywalić z bagażnika o ile nie w ogóle z auta :P z montażem myślę że sam sobie poradzę a na wygłuszenie przeznaczę dodatkowe środki więc chciał bym od was dołożenie do tego sprzętu który mam coś jeszcze tak aby powstał w miarę przyzwoity zestaw :) Wiem że za takie pieniądze szału nie będzie ale mam nadzieję że będzie lepsza jakość dźwięku niż w tej chwili ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt maja 25, 2010 21:07

Co chcesz kupić za tę kasę?



kasa458
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:18
Lokalizacja: Brzeg/Pleszew/Września/Hochheim am Main

Re: do MK2 400-500 zł.

Post autor: kasa458 » wt maja 25, 2010 22:32

Poszukaj sobie coś na allegro... W dziale skrzynie bassowe będziesz miał kilka skrzyń i tub do wyboru odrazu ze wzmacniaczami nawet do 200-300 zł... napewno nie będzie aż takiego fest efektu ale myśle ze da rade :)



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr maja 26, 2010 14:54

kasa458 pisze:kilka skrzyń i tub do wyboru odrazu ze wzmacniaczami nawet do 200-300 zł
Takich wspaniałych porad nie udzielał bym na samym początku przygody z forum..



SoulEater
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 13, 2010 20:21
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Post autor: SoulEater » śr maja 26, 2010 18:14

powalla pisze:Co chcesz kupić za tę kasę?
Nie mam pojęcia na co mogę sobie tak naprawdę pozwolić... Poczytałem troszkę na forum popatrzyłem na allegro ale nie wiem co mogło by ze sobą dobrze współgrać. Ogólnie myślałem aby przenieść woofer do przodu zakupić tweeter i subwoofer. Do tego jeszcze wzmacniacz? Nie mam pojęcia co i jakiej firmy dlatego zwracam się z prośbą do was ;) powiedzcie mi co według was powinienem wsadzić do tego auta. :grin:



Awatar użytkownika
ReV
Grupa Małopolska
Posty: 86
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ReV » śr maja 26, 2010 20:39

Zacznij od wygłuszenia przednich drzwi. Maty dekarskie (najtańsza opcja, jeśli masz 3D to potrzeba ok 30cm na 10m)koszt od 80 do 120zł + dystans to koszt ok 30-40zł + co najmniej dzionek pracy(free). Do tego zestaw przedni (podstawowy zestaw PB, Helixa, itp ok 300zł wzwyż). Kup okablowanie do wzmacniacza i powoli zbieraj na niego pieniądze słuchając zestawu na radiu.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=191976&postdays=0&postorder=asc&start=0][img]http://images32.fotosik.pl/410/2bb90c175a9e74ab.gif[/img][/url]

Majówka 2009
Nysa 2010

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr maja 26, 2010 21:14

Kolego, co powinieneś wsadzić to sam powinieneś wiedzieć, czego oczekujesz od sprzętu. Jak ma tylko zwyczajnie grać to jakiś zestaw odseparowany w małej kasie, wsadzić na dystansie, niedrogi wzmacniacz w używce, a subwoofer możesz dać aktywny i po sprawie. Muzyka popłynie i może nawet ci się spodoba. Jak oczekujesz od sprzętu czegoś więcej, to polecam FAQ poczytać i zabierać się za montaż CA według zaleceń. Głośniczki iść do sklepu CA przesłuchać i wybrać te, które ci przypasują. Wzmacniacz kupić później w używce - jest sporo dobrych, starych pieców. Sub na końcu. Kabelki dobre. Tak w skrócie wygląda sprawa. Przemyśl, czy chcesz coś zwyczajnego do słuchania radia, czy trochę jakości. Jeżeli mały budżet to kupować etapami. Powodzenia



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr maja 26, 2010 22:30

ReV pisze:Zacznij od wygłuszenia przednich drzwi.
bogib184 pisze:wsadzić na dystansie

Panowie przypominam ze to ma grać w golfie 2 , a tam jak wam wiadomo samo przygotowanie drzwi (dystans na 165mm, panele, maty) zeżre ponad połowę budżetu.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » śr maja 26, 2010 22:49

powalla, Jeżeli mały budżet to kupować etapami.



SoulEater
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 13, 2010 20:21
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Post autor: SoulEater » śr maja 26, 2010 23:26

Przemyśl, czy chcesz coś zwyczajnego do słuchania radia, czy trochę jakości
Dla takiego laika w sprawie CA jak ja 500zł na nagłośnienie to był duży budżet i myślałem że jakość będzie w miarę dobra ale najwidoczniej się myliłem. Nie chodzi mi o uzyskanie nie wiadomo jakiej jakości tylko o to aby muzyka była przyjemna dla ucha więc uważam że nie ma co wydawać jakichś wielkich kwot na sprzęt audio jeśli nie będę go później w pełni wykorzystywał. Tak czy inaczej dziękuję wam za te sugestie. Dzięki nim już mniej więcej wiem na czym się skupić przy wyborze CA a właśnie o to mi chodziło ;)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw maja 27, 2010 06:11

Kolego - tak, siak, czy owak, żeby to jakoś w miarę zagrało najlepiej odseparowany zestaw by się przydało włożyć w drzwi na dystansie, ale wtedy trzeba panele dorobić, a to już koszt. Jeżeli nie, to do przodu coś włożyć w ori miejsce na głośniki, a do bagażnika skrzyneczkę i wzmacniacz. Poprowadzić kabelki i już coś tam zacznie powoli plumkać :grin: Skrzyń jest sporo w tym przedziale, więc coś na pewno wybierzesz, tylko lepiej skrzynię samą kup, a do tego dopasuj wzmacniacz, można używany, żeby miał rms co najmniej tyle ile głośnik. Możesz też poszukać firmowej aktywnej skrzyni z wbudowanym wzmacniaczem. Mi osobiście pasują aktywne firmy Vibe - gają mocno i ładnie (moja opinia) a używaną w tej kasie można kupić. Jeżeli golfik ładny to jednak zaczął bym jednak od przełożenia głośników w drzwi. Powodzenia.



R A M Z E S
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 17, 2009 21:01
Lokalizacja: łódź - Podd

Post autor: R A M Z E S » pt maja 28, 2010 22:01

Na częściowe wygłuszenie drzwi starczy jedna rolka taśmy dekarskiej 15x10mm koszt 60-80zł
na "powe" kupisz gotowe panele do przykręcenia za 55zł
Ja mam tak zrobione tylko taśma 10x10 i założone głośniki z golfa 4 NOKIA pod samym radiem i jestem bardzo zadowolony


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/12264][img]http://www.motostat.pl/user_images/12264/icon4.png[/img][/url]

Morton;]

Post autor: Morton;] » czw cze 03, 2010 00:53

ja ci powiem tak moje audio :green_fuck: mnie wyniosło mniej więcej tez tyle :grin: i powiem tak załatw sobie cykacze i przetwornice jakies fabryczne ja wyrwalem z rozbitej laguny która sie sam rozwalilem :helm: jakies wieksze sredniawki ja je wsawilem z tylu w dzwi za pulkami ( zaraz mnie tu będą gnoic ze graja w fotel i wogole :green_fuck: ja wiem ale co mialem zrobic jak polki mialem nie pod glosniki a ktos juz tam dziury powicinal no wsawielem tam i tyle) jakies glosniki w tylne parapety i glosnik w skrzynie ktora sam wykonasz :grin: a i wzmaczniacz ja dostalem za free uszkodzony naprawa wyszla mnie 40 zipa :bigok: wsadzilem go pod fotel z tylu mniej kabli i nie zjmuje miejsca :jezor: i teraz tak przednie dzwi skrzynia pod wzmak pierdziawki tyl pod radio najważniejsza sprawa kabel od wzmaka zasilajacy nie oszczedzaj doinwestuj z dobrym gniazdem bezpiesznika wszystkie nowe kable lutowanie i koszulki :grin: i zobaczysz ze bedzie gralo przyzwoicie a po rozkreceniu nie zacharknie w tym budrzecie wazne sa kable bo one graja duza role ja wiem ze wygluszenie i te sprawy poprawia dzwiek znacznie no ale jest taki budrzet narazie potem i tak napewno bedziesz rozwijal wszystko dalej kombinuj szukaj dzialaj a i ze stary glosnik to nie znaczy ze gorszy nie jeden taki nowy firmowy;p pod wzmakiem steka a ten ze starej kolumy daje rade;p yo i miłych wjazdow na garaż sąsiadów ze mu szyby to taaaak lataja w oknach xDD a i jeszce musisz tak wszysko zgrac ze saba bo co z tego ze wsadzisz wzmak i skrzynie z tylu bas bedzie a przod ci sie zes.a :ass: co z tego ze na zewnatrz rejestracja lata w srodu zepoli ja z dojechanego radia ja ci powiem ze ze swojego audio jetem bardzo zadowolony gra czysto i bardzo fajnie jak ze ta kase :pub:
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 01:05 przez Morton;], łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
Czarson
Forum Master
Forum Master
Posty: 1948
Rejestracja: pt maja 16, 2008 21:12
Lokalizacja: Puławy/Oslo
Kontakt:

Post autor: Czarson » czw cze 03, 2010 14:29

ja bym jednak wolał zrobić to stopniowo i za tą kase przeznaczyć na zrobienie dobrego przodu czyli wygłuszenie dzwi , dystanse , zestaw odseparowany ,
montowanie tysiąca głośników to nie jest dobre rozwiązanie :green_fuck:


co myślisz o moim golfie? viewtopic.php?f=87&t=436585 zapraszam do komentowania :)
Mój nowy Edition One GTI viewtopic.php?f=87&t=543801" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię listwy wąskie od pakietu GTI 3d do mk2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości