sprzęt do mk2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Ruffy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob mar 27, 2010 21:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

sprzęt do mk2

Post autor: Ruffy » pn maja 10, 2010 18:23

powoli zaczynam się rozglądać za jakimś goferkiem i chciałem się zorientować ile by kosztowało CA.
Na CA nie znam się prawie w ogóle, wiem tylko że głośniki z tyłu to zuo (sam się o tym przekonałem :grrr: ) i "tuba" to tak samo zuo. Słucham głównie rapu i hardstyle(czyli dużo basu :okej: ), Cena całego zestawu czyli radio, 2 gwizdki, 2 średnie głośniki, wzmak, skrzynia i całą resztę zamknął bym w kwocie najchętniej od 2500 do 3000 tyś, i chciałbym uzyskać ładne brzmienie + dyskoteka na kółkach chociaż to drugie nie koniecznie :panna: (wiem że ostatnio modne ale cóż :hmm: ...)

Radio najchętniej chciałbym które by obsługiwało iPoda (nie poprzez AUX !) np. coś takiego
http://allegro.pl/item1027633714_alpine ... atisy.html
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 18:25 przez Ruffy, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
mateuszrolza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 20, 2009 10:11
Lokalizacja: Opole/Piechocice
Kontakt:

Post autor: mateuszrolza » czw maja 13, 2010 19:01

NO to tak radyjko jest super. Ja osobiście postawiłbym na firmie JBL, choć inni chwala powerbasa itp. Ja w goferze mam JBL 1214 Czyli 350rms.1400 watt max, wzmak carpower 400 rms i powiem Ci ze też słucham rapu i jest rewelacja trzesie budą, fajny masaż :grin: Ale może jeszcze ktoś sie wypowie. Jak byś miał jakieś pytania co do podłączenia czy coś to wal na PW pozdro. A i mieszkam niedaleko od Ciebie bo w gminie korfantw, to powiat Nysa
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 19:03 przez mateuszrolza, łącznie zmieniany 1 raz.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw maja 13, 2010 21:13

Na przód to można dać DLS, PowerBass - grają z wykopem. Na sub polecam np PowerBass, RE Audio, może coś innego. Jest spoooro dobrych subwooferów :hmm: Dobry komplet przewodów, dobry wzmak 4 kanałowy - może Hifonics, DLS, a jak budżetowo to magnat rx 44 - mocny piec. Możesz dać dwa piece 2 kanałowy, mocny na przód, który da najmniej 100 rms na kanał i monoblock na sub. Jest sporo na forum, więc jak masz trochę chęci poczytaj, a na pewno skompletujesz coś dobrego.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw maja 13, 2010 21:20

Ludzie nie twórzcie kolejnych mitów.
Nikt nigdy nie powinien wygłaszać sądów, że na przód dobry Powerbass, a na suba JBL, czy Re Audio, czy Hertz czy cokolwiek innego.

Dla jednego będą dobre, a dla innego z innymi wymaganiami będą słabe, dla jeszcze innego do d...
Nie ma uniwersalnych klocków, które dobrze grają w każdym aucie i zgrywają się z każdym sprzętem i jeszcze pasują każdemu słuchaczowi.

Sprzęt trzeba dobierać indywidualnie, więc zamiast pisać informacje wyczytane w necie, trzeba zacząć słuchać, albo jechać do doświadczonego montażysty i się poradzić.

pozdro :pub:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw maja 13, 2010 21:57

Kubus20, Kolego, nie pisz jak w co niektórych tematach, na pytania o słabszej jakości CA, że to wieś audio, bo to przeczy temu postowi. Dla jednego Dego będzie boskie, a dla innego Peiying. Sam napisałeś, że słuchaczowi ma się podobać, a w innych tematach nawrzucałeś gościowi, któremu podobał się tani sprzęt. Tyle ode mnie. PZDR



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw maja 13, 2010 23:21

Nic tu niczemu nie przeczy.
Kiepski sprzęt zawsze będzie kiepski i mało jest takich, którzy najpierw posłuchają (teoretycznie) Peyinga, potem czegoś normalnie grającego i będą nadal twierdzić, że Peying jest dobrym sprzętem. Napisałem "mało", bo zdarzali mi się i tacy niereformowalni.

Teorię, że sprzęty typu Peying, Voice kraft i tego typu są dobre i im się podobają szerzą tylko Ci którzy w życiu nie posłuchali czegoś lepszego, a sami taki kupili, więc co mają mówić jak kasę w szambo zapakowali...

Poza tym jak ktoś, kto słuchał w życiu tylko lipnego sprzętu, ma wiedzieć co mu się podoba, skoro niczego lepszego nie słuchał...

Powyższy post miał być przeciw powielaniu forumowych opinii i bazowaniu tylko na nich, a nie na własnym odsłuchu...

Jeśli już komukolwiek coś doradzasz, to pisz o konkretnych klockach danego producenta, a nie o samym producencie.

Napisz przykładowo: "podoba mi się granie PB L60C, dlatego że... i dalej w porównaniu z Hertz ESK zagrały lepiej na górze, czy tam średnicy.... bla bla bla"

A jak piszesz, na przód Powerbass, sub Hertz, to potem pojedzie taki do sklepu, albo szybciej na allegro i tam już naczyta się cudownych opisów jakie to wszystkogrające są klocki za 5 zł i powybiera system Powerbassa, który nijak pasuje do wzmacniacza załóżmy Magnata, a na suba Hertza, którego polecali na forach, a wzmacniacz nie ma szans go pociągnąć. Ale kupił Hertza bo na forum pisali, że dobra firma.
Mam ciągle takich ludzi, a potem montujesz mu to, co już po poradach "znawców" nakupował i okazuje się, że jest kupa.
Następnie niezadowolony klient szerzy opinie, że taka firma beznadzieja, inna też kupa...

Nie sztuka nakupować komponentów polecanych na forach, które są przypuśćmy dobre, bo przy złym dopasowaniu dobrych klocków i tak nie zagra dobrze.

Dlatego jeśli czegoś słuchałeś, masz porównanie z powiedzmy dwoma produktami w podobnej cenie(sam słuchałeś, bądź miałeś okazję u kolegi)to spoko, ale polecaj konkretną rzecz, nie firmę.
Jeśli nie słuchałeś, tylko wyczytałeś na forum, to lepiej nie pisz nic, bo na forum ludzie piszą różne rzeczy, często mijające się deczko z prawdą...
bogib184 pisze:a w innych tematach nawrzucałeś gościowi, któremu podobał się tani sprzęt. Tyle ode mnie. PZDR
Nie pamiętam, żebym komukolwiek na forum nawrzucał, bo za obrażanie uzytkowników na forum są ostrzeżenia...
Chyba, że ktoś dyskusję rzeczową bierze zbyt mocno do siebie...



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw maja 13, 2010 23:51

Oczywiście, że mogę napisać: polecam DLS R6A, ponieważ spełniają twoje kryterium "mocno i z wykopem", dają dużo kickbassu. Podobnie rzecz się ma z PowerBass L-60C i możesz udać się na odsłuch. Nie biorę pod uwagę tego, że gość chcąc wydać 3000 PLN pobiegnie do sklepu, powie, że chce mieć głośniki Hertza, a oni wlepiają mu współosiówki i jest lala, a on naokoło się chwali, że ktoś mu polecił tą firmę i to jest naj naj naj... Nie tędy droga i nie to miał sugerować mój post. Miał ukierunkować człowieka, którym markom warto się przyjrzeć i gdzie szukać dobrego modelu, który może spełnić jego kryteria: dużo basu, dyskoteka na kołach, ale nie koniecznie :jezor: " Nawrzucać", może za mocno to ująłem :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości