Montaż telewizora (LCD) w aucie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Montaż telewizora (LCD) w aucie

Post autor: KrL » śr maja 12, 2010 20:51

Witam serdecznie
Panowie i panie, mam na zbyciu telewizor/monitor płaski LCD 21cali
Chciał bym go zamontować w aucie... i dalej nie wiem co robić ^^
Nie chcę robić jakiejś zabudowy, chce zeby był on wolno stojący, normalnie na kablu, tylko skąd wziąć zasilanie do niego?? :D tylko o to mi chodzi
czy taki zwykły przetwornik napięcia sprosta wyzwaniu?? jakie jest zużycie prądu w porównaniu do np takiego wzmaka 250wRMS??
może potrzebne są wam jakieś dane telewizora??

jeżeli to się uda, to chciał bym go mieć podłączonego jedynie do wzmaka i skrzynki, czy zwykły kabel chinch podłączony do wzmaka z końcówką minijack i tego minijacka w miejsce słuchawek w telewizorze, da w ten sposób rade to połączenie?? tylko bym zmieniał wtyczki chinch na wzmaku jak bym chciał z powrotem dać sygnał z radia

Jest mi ktoś wstanie odpowiedzieć na to co wyżej napisałem :okej:
Wybaczcie za skomplikowanie tekstu (nie umiejętność składania logicznych zdań)
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 22:52 przez KrL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr maja 12, 2010 22:21

a na kiego ci takii duzy w aucie...kup przetwornice i masz 220 w aucie,dobiesz moc i tyle



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Post autor: KrL » śr maja 12, 2010 22:25

Dzięki :bajer:
ponieważ nie stać mnie na kupno nowego a ten leży nie używany
jesteś w stanie mi cokolwiek doradzić??
o jakich mocach tu mówimy??
i czy dobrze wywnioskowałem podłączenie telewizora pod wzmak??

[ Dodano: 12 Maj 2010 23:06 ]
zacząłem czytać na allegro, oglądać oferty i nie wiem czego mam się chwytać!!
na co mam zwracać uwagę przy wyborze takiej przetwornicy??
jeżeli już kupuję to chciał bym tak to kupić jakąś dobrą aby przydała się do czegoś więcej niż np do jednego urządzenia, przyszłościowo chciał bym kupić
mógł bym liczyć na gotowe linki?
100-150pln



cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: cinek18-86 » czw maja 13, 2010 18:42

sprawdź jaką moc ma telewizor i do niej dobierz przetwornicę,ale jeśli w przyszłości chcesz podpiąć do niej coś więcej to kup z większym zapasem mocy...Tak od siebie tylko dodam,że chwile pogra ci taki tv i po akumulatorze,chyba,że będziesz go używał na włączonym silniku.


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw maja 13, 2010 18:46

sprawdź jaką moc ma telewizor i do niej dobierz przetwornicę,ale jeśli w przyszłości chcesz podpiąć do niej coś więcej to kup z większym zapasem mocy...Tak od siebie tylko dodam,że chwile pogra ci taki tv i po akumulatorze,chyba,że będziesz go używał na włączonym silniku.
_________________
dokladnie.ile watt ciagnie telewizor plus zapas.a czy dzwiek bedziesz mial to nie wiem czy masz WYJSCIE audio w tv,nie myl z wejsciem
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 18:47 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw maja 13, 2010 21:24

Najlepiej byłoby mieć radio z odtwarzaniem DVD w aucie i z niego dać sygnał audio do wzmaka, a obraz do TV, bo jeśli podepniesz sygnał audio dla wzmacniacza od telewizora to jakości grania temu nie wróżę :grin:



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Post autor: KrL » czw maja 13, 2010 22:14

Takie oto wyjścia są, i na słuchawki też jest ale już go nie złapałem :)
Bo to taki monitor w tunerem TV :)
45W
A czy przypadkiem takie monitorki nie są zasilane 12v?? W sensie że podłączenie mają normalnie a idze to na zasilacz który zmienia na 12v??
Obrazek



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt maja 14, 2010 16:52

Zrob fote gniazda zasilania, ale z tego co widze to jest zasilany 220V, chyba, ze faktycznie moze byc w komplecie zasilacz, ktory na wyjsciu ma 12V, ktore to wpinasz w TV.
Poza tym do czego chcesz go wykorzystac? Konkretnie?
Jesli chodzi o puszczenie dzwieku do TV to te glosniczki w nim maja po 3W na kanal, to bardzo malutko, nie wiem czy to nie ryzyko puszczac do niego wogole dzwieku nawet z samego radia...

Wg mnie, zeby to podlaczanie wogole mialo sens to zaopatrz sie w radioodtwarzacz na DVD i z niego puscisz obraz na TV a dzwiek przez wzmak na glosniki, dzwiek z tego TV w samochodzie naprawde mija sie z celem, chyba, ze chcesz tam mieszkac, to kup dodatkowe akumulatory.

Zasilanie tego TV - normalna przetwornica 12V/220V chocby taka, powinna wystarczyc.



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Post autor: KrL » pt maja 14, 2010 20:52

Rozumiem, rozwiałeś trochę moich wątpliwości
Wejście jest takie jak w radiach domowych, takie dwa cycki złączone, sam kabel, wiec zasilacz 12v jak jest to w środku
A nie ukrywam że chciałem takie głupie manewry porobić typu jakieś spotkanie z ekipą autami i by jakaś nuda doskwierała zawsze to można antene siatkową walnąć na dach i dla jaj pooglądać, bądź lepsza przetwornica i DVD podłaczyć dodatkowo i film sypnąć na TV
Problem z energią?, sprawdził bym kiedys ile mi aku wytrzyma i czasami by się auto odpalało na jakiś czas albo na odpalonym (gaz na postoju to nie wydatek)
W tej chwili jestem bez kasy wiec ciezko mi cokolwiek kupić
ten TV leży narazie nie używany, kilka miesiecy był używany i dvd też leży nie używane i mnie coś po prostu korci żeby z tym zrobić
ja takie mam czasami chore pomysły

ps: zapytam od razu: jak podłączam wzmacniacz pod napięcie to czego muszę się trzymać?? zdjąć klemrę z aku i podłączć wszystko a później tylko klemry pozakładać i tyle?? którą zawsze się pierwszą zdejmuje?? + czy -??



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » pt maja 14, 2010 22:31

KrL pisze:Rozumiem, rozwiałeś trochę moich wątpliwości
Wejście jest takie jak w radiach domowych, takie dwa cycki złączone, sam kabel, wiec zasilacz 12v jak jest to w środku
A nie ukrywam że chciałem takie głupie manewry porobić typu jakieś spotkanie z ekipą autami i by jakaś nuda doskwierała zawsze to można antene siatkową walnąć na dach i dla jaj pooglądać, bądź lepsza przetwornica i DVD podłaczyć dodatkowo i film sypnąć na TV
Problem z energią?, sprawdził bym kiedys ile mi aku wytrzyma i czasami by się auto odpalało na jakiś czas albo na odpalonym (gaz na postoju to nie wydatek)
W tej chwili jestem bez kasy wiec ciezko mi cokolwiek kupić
ten TV leży narazie nie używany, kilka miesiecy był używany i dvd też leży nie używane i mnie coś po prostu korci żeby z tym zrobić
ja takie mam czasami chore pomysły

ps: zapytam od razu: jak podłączam wzmacniacz pod napięcie to czego muszę się trzymać?? zdjąć klemrę z aku i podłączć wszystko a później tylko klemry pozakładać i tyle?? którą zawsze się pierwszą zdejmuje?? + czy -??
Wiec tak, po kolei, wg mnie...
Faktycznie zasilacz moze byc wbudowany w srodku, rozumiem, ze kabel, ktory masz to oryginal od tego TV?
Siatkowka - do niej rowniez musisz podlaczyc wzmacniacz antenowy, czyli 2-gie urzadzenie, nastepnie jesli chcialbys do tego DVD to juz 3-cie urzadzenie.
Teraz zalozmy, ze wszystko podlaczysz to dzwiek puscisz przez wzmak na glosniki w radiu, tez bedzie ciagnelo pradu.
Jesli chodzi o energie to tak jak mowilem, wystarczy standardowa przetwornica "przerabiajaca" samochodowe 12V na zmienne 220V do wspomnialych urzadzen, ale jesli sie nie myle, to aku w samochodzie laduje sie glownie podczas jazdy, na postoju i wlaczonym silniku wydaje mi sie, ze dlugo nie pochodzi i w polaczeniu tych wszystkich urzadzen musisz kupic przetwornice, ktora dostarczy tyle mocy ile potrzebuja wszystkie urzadzenia, zaczynajac od 45W dla TV nastepnie dodatkwe W dla DVD oraz wzmacniacza antenowego...
Co do kolejnosci zdejmowania klem w aucie to wydaje mi sie logicznym, zeby najpierw odpiac masowa, bo jesli nawet gdzies nia dotkniesz to zawsze bedzie tylko masa a nie +, ja przynajmniej tak bym zrobil, ale nie rozumiem do konca Twojego pytania jak podłączam wzmacniacz, mowisz o samochodowym, do radia? Jesli tak to teoretycznie nic nie musisz odlaczac z aku, podlaczasz do wzmaka +, mase i powinien od razu dzialac, chyba, ze dla bezpieczenstwa, zeby w razie zwarcia przewodow albo cos w tym stylu, takze w reasumujac moze lepiej odpiac na chwile dla spokoju.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 22:32 przez Tical, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Post autor: KrL » sob maja 15, 2010 18:47

Zamontowałem już sprzęt, a pytałem się od tak dla bezpieczeństwa, bo pierwszy raz w życiu kładłem kable i montowałem skrzynie ze wzmakiem
A co do tego TV to tak jak mówiłem :D chore zajawki ^^
ale wiem w czym rzecz i dziękuję za pomoc ;)



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » sob maja 15, 2010 20:10

KrL, nie ma sprawy. Oczywiscie kladac kable nie polozyles jedna strona kabli zasilajacych i sygnalowych razem?



Awatar użytkownika
KrL
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 516
Rejestracja: czw sie 13, 2009 12:36
Lokalizacja: Łódź / Osiedle Niewiadów
Kontakt:

Post autor: KrL » ndz maja 16, 2010 13:18

Nie nie, zapoznałem się z podstawowymi zasadami, w ścianie grodziowej znalazłem idealną dziurę, wszystko ładnie poprowadziłem progami, lewą strona zasilanie, prawą chinch(czy tam RCA się mówi), remote pod antene, ładnie się załącza, no ogólnie wszystko wyszło idealnie oprócz jednej rzeczy...
Wziąłem masę z kielicha (której tam nie było) i wzmak się załączał bo masę brał z chinch ale nie grało, na drugi dzień kumpel trzeźwo myślący odłączył chinch i zobaczył że nie załącza sie wzmak i masę wziąłem z śruby trzymającej pasy tylne i jest idealnie :)
I nawet nieźle mi to poszło, jeszcze zostało mi umocowanie skrzyni oraz wzmaka :)
W temacie mojego wozidła będą zdjęcia dzisiaj albo jutro ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości