woofer prosto pod radio jak to zrobic zeby...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
oizo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 27, 2006 23:53
Lokalizacja: lodz

woofer prosto pod radio jak to zrobic zeby...

Post autor: oizo » ndz kwie 09, 2006 15:06

witam powiedzcie mi co zrobic!!. mianowicie mam woofer podlaczony prosto do radia . niestety ale poprostu nie mam teraz kaski zeby kupic wzmacniacz. chodzi mi o to, ze gdy na radiu podciagne basy to wiadomo podciaga sie na wsyzstkie kanaly. inaczej nie mozna w tym radiu. co zobic zebym mogl wzmocnic sygnal tylko na woofer. jest taka mozliwosc "domowym sposobem" to jakos wykonac
A i jeszcze jedno radio mam pioneera ktorys model z DEH'ow nie pamietam. radio ma wyjscie na wzmacniacz ale takze oddzielne na woofer. co to za wyjscie moze byc? nie rozumie- ze niby co? woofer prosto do radia podlaczac przez to? mozna tak w ogole?

tylko prosze nie smiejcie sie ze mnie!! ja nie mam na ten temat zielonego pojecia


=-oiZo=- golf II 1,8 GT

Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » ndz kwie 09, 2006 20:24

Od strony technicznej to tez nie mam pojęcia. Ale wydaje mi sie ze nie bedzie to takie łatwe. A tak wogole to mysle ze szkoda radyjka. Lepiej poczekac troche i zakupic wzmacniacz.



Awatar użytkownika
oizo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 27, 2006 23:53
Lokalizacja: lodz

Post autor: oizo » ndz kwie 09, 2006 20:34

a wlasnie co moze stac sie z radiem? skoro boofer jest silniejszy niz radio ma mozliwosc podac?


=-oiZo=- golf II 1,8 GT

Awatar użytkownika
stary
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: pn lut 14, 2005 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: stary » ndz kwie 09, 2006 20:35

mam pomysl wez poprostu faderem ustaw tak 70% na tyl a 30% na przód wtedy jak dasz glosniej to woofer bedzie bumbal a te z przodu sie nie beda tak meczyc bo chyba o to ci chodzi? basu nie ustawisz osobno dlla roznych kanalow. pozdro



Awatar użytkownika
oizo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 27, 2006 23:53
Lokalizacja: lodz

Post autor: oizo » ndz kwie 09, 2006 20:41

juz tak robilem ale nie pasuje mi to zbytnio. bo to ani efektu z tylu ani normalnego glosu z przodu :) juz myslalem o jakis moze kondensatorach prze buferem ale nie znam sie na tym az tak i nie mam pewnosci jakie byly by skutki uboczne a ryzykowac nie chce :pub:

[ Dodano: 09 Kwi 2006 20:43 ]
musze sie zebrac i kupic wzmac . ale to znowu zwoce sie do was to mi powiecie-pomozecie jak to wszystko skablowac zeby poprawnie dzialalo

POZDRAWIAM Wszystkich !!!!


=-oiZo=- golf II 1,8 GT

Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Post autor: research1 » pn kwie 10, 2006 22:49

proponuje dać na te przednie konda 4,7 uf, ale to oczywiście przepuści tylko wyższe pasmo, dlatego musisz sprawdzić czy będzie Ci to odpowiadać.



Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » wt kwie 11, 2006 08:04

większość radyjek pinka posiadało opcję sceny dzwiękowej :) czyli z przody wysokie i średnie tony a z tyłu niskie :) Trzeba odpalić tą opcje i po kłopocie. w Nowych pinkach ta opcja nazywa się SFEQ a w starych chyba FIE


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości