Zakłócenia w głosnikach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Zakłócenia w głosnikach

Post autor: Marcin_ko7 » czw paź 01, 2009 16:32

Witam
Dzis zabrałem sie za swoje car audio.
Zamontowałem wzmacniacz JBL + kable Dietz 20mm + głosniki PB(narazie tylko w lewych dwiach).

Po włączeniu usłyszałem jakies dziwne zakłócenia. Nawet jak wycisze radio to zakłócenia sa nadal. Po prze zapalaniu silnika pojawia sie dziwny dzwiek. Po wcisnieciu gazu słuchac swist.
Czy to zakłócenia na czinczu (ktory idzie prawym progiem wraz z kablem od głosnika)
Progiem pusciłem dwa czincze (jeden na przednie a drugi z mysla ze kiedys bedzie sub)
plus idzie lewym progiem. Natomiast minus podłaczony jest do tylniej rozpórki

Filmik -->


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » czw paź 01, 2009 17:30

a jakie radyjko? wcześniej miałeś na nim podłączony wzmak?, bo po odsłuchu mam wrazenie że masz uwaloną masę na rca,

ale jeżeli wzrost szumów wzrasta np z zakresem obrotów, to to bedzie zakłócenie od alternatora, dobre kable rca załatwią sprawę, oraz dobra masa do wzmacniacza

było wiele razy na forum :chytry:
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 17:32 przez A r t u r, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Post autor: Marcin_ko7 » czw paź 01, 2009 20:22

arturek320 pisze:a jakie radyjko? wcześniej miałeś na nim podłączony wzmak?, bo po odsłuchu mam wrazenie że masz uwaloną masę na rca,
Radyjko --> Pioneer DEH-P4900IB
Wczesniej nie miałem wzmaka. Ale probowałem tez na radiu kolegi (jakies no name) i było to samo a on ma wzmacniacz i u niego jest ok.
arturek320 pisze:ale jeżeli wzrost szumów wzrasta np z zakresem obrotów, to to bedzie zakłócenie od alternatora, dobre kable rca załatwią sprawę, oraz dobra masa do wzmacniacza
Na wyłączonym silniku tez sa lekkie szumy... Mase mam podłaczona pod rozpórke, wiec moze dlatego. Jutro jak znajde jakis kable to podłacze bezposrednio do aku.

A te rca co mam sa złe ?
http://www.allegro.pl/item720973234_die ... niacz.html
http://www.allegro.pl/item726799941_die ... _nowy.html


Sprawdzałem na wzmaku kolegi i tez były zakłócenia

[ Dodano: 01 Paź 2009 20:32 ]
takie filtry cos daja ? http://www.allegro.pl/item759122438_fil ... piski.html


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » czw paź 01, 2009 20:32

najpierw sprawdź masę na wyjściu radia - daję 90% że to jest to :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Post autor: Marcin_ko7 » czw paź 01, 2009 21:15

mase na wyjsciu RCA czy mase radia ?


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » czw paź 01, 2009 21:59

masę na wyjściu rca z radia


Obrazek

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » czw paź 01, 2009 22:04

Marcin_ko7 pisze:mase na wyjsciu RCA czy mase radia ?
masę rca na radiu, czyli weź mały drucik wel kabelek, przykręć/umocuj kabel do obudowy radia, i styknij to z masą na wyjściach rca w radiu, to będzie to zewnetrzne, jeżeli szumy ustały to to jest to, przyczyną będzie radio, możesz zrobić to tym drucikiem bądź oddać do naprawy,
Marcin_ko7 pisze:A te rca co mam sa złe ?
no nie bardzo, ja wcześniej miałem też podobne dietza, miałem również zakłócenia, nic nie robiłem tylko kupił porządny kabel, w moim przypadku klotz, i automatycznie szumy zniknęły.
Marcin_ko7 pisze:Na wyłączonym silniku tez sa lekkie szumy.
ja na tym filmiku słyszałem takie pykanie a nie szum , i to jest właśnie rezultatem walniętej masy rca w radiu, to sprawdź na początek



Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Post autor: Marcin_ko7 » ndz paź 04, 2009 02:15

rzeczywiscie masa na rca. Leciutko jeszcze nieraz słysze ale to na pewno przez RCA. Sprawdzałem na radiu kolegi to było to samo wiec wykluczyłem usterke radia (kolega pewnie tez ma uwalona mase)

Dzieki wielkie :pub: :pub:
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 02:17 przez Marcin_ko7, łącznie zmieniany 1 raz.


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz paź 04, 2009 11:23

Mam to samo. Tez bede poprawial mase na RCA. Ja mam takie objawy. Po wlaczeniu wentylatora nawiewu slysze coraz glosniejsze swierszcze ktore rosna wraz z przelaczaniem biegow. 0 - cisza, 1-wzgledna cisza, 2-4 coraz glosniejsze swierszcze. Po wlaczeniu silnika i zwiekszaniu obrotow pojawiaja sie gwizdy, jakby turbosprezarka sobie pogwizdywala, ale to na bank alternator. Poza tym po wlaczeniu radia jest strzal w glosnikach cichszy w porownaniu do tego jaki jest po wylaczeniu radia. Jest takie pierdut, ze hoho. Czy to tez tylko RCA czy cos jeszcze musze sprawdzic poprawic.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz paź 04, 2009 13:47

micky pisze:Czy to tez tylko RCA czy cos jeszcze musze sprawdzic poprawic.
Słuchaj sprawdzenie tego zajmuje 3 minuty ... więc idź sprawdź a potem będziemy "gdybać" dalej .



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » czw paź 15, 2009 15:26

powalla pisze:Słuchaj sprawdzenie tego zajmuje 3 minuty ... więc idź sprawdź a potem będziemy "gdybać" dalej .
No wiec sprawdzilem radio u kolegi w serwisie SONY. Zostaly poprawione luty na wyjsciach RCA. Poza tym poprawil ktores ze sciezek chyba na wyjsciu. W glosnikach jak bylo slychac alternator, wentylator i moj glos z CB tak slychac nadal. A dupniecie w glosnikach przy wlaczaniu i wylaczaniu systemu dalej slychac. Co robic/sprawdzac dalej?

[ Dodano: Pon Paź 19, 2009 12:58 ]
Mam jeszcze jeden problem z moim zestawem. Podczas uruchamiania mojego tdi pojawia sie glosne buczenie w glosnikach. Podejrzewam, ze od dzialajacych swiec zarowych. Co mam zrobic?



mariobros08
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 31, 2009 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: mariobros08 » pt kwie 23, 2010 20:55

Witam
sluchajcie wymienilem seryjne radio gamma V (zostawilem seryjny wzmacniacz) na Pioneera DEH30MP no i lipa radio gra ale mam straszne szumy nawet jak radyjo jest calkiem przyciszone Bylem u jednego fachowca i powiedzial mi ze barkuje mi cos w stylu reduktora szumow (http://www.allegro.pl/item925147595_kon ... cincz.html) chyba to nie pamietam dokladnie jak on to nazwal Ale pamietam ze mowil ze cos takiego bylo w passatach i w Audicach. Pojechalem wiec do drugiego fachowca ten znowu powiedzial mi ze to wina radia ze Pioneery juz tak maja albo ze cos sie z radiem stalo no i zagadka co jest grane
Moze jest tu ktos kto wymienial seryjne radio
dajcie znac moze ktos da rade mi pomoc
pozdro
Ps aha jeszcze sygnaly z komorki mi lapie radio jest z 2006 roku, zastanawiam sie czy to moze byc cos z masa no i sprawdze to na innym radiu moze cos to da



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » pt kwie 23, 2010 21:21

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, ale ja to widze tak. Moim zdaniem nie potrzebujesz juz zadnego wzmacniacza, tym bardziej na tych glosnikach co masz. O ile masz fabryczne glosniki. Pioneer na pewno pociagnie. Jesli masz cos mocniejszego to potrzebujesz wzmaka. Ale nie znowu fabtrycznego tylko prawdziwy wzmacniacz np 4 kanalowy.
Wiec moja rada jest taka: Pociagnij nowe okablowanie do glosnikow. Ja zawsze tak robie. Nie rozkminiam pozniej co gdzie i jak zrobil poprzedni wlasciciel.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości