Ucięta antena przy radiu - konieczność wymiany całego kabla?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Ucięta antena przy radiu - konieczność wymiany całego kabla?

Post autor: tadziak » pt kwie 16, 2010 16:45

Witam serdecznie,

Mam takie pytanie. Podczas montażu niefabrycznego radia przez serwis car-audio została ucięta oryginalna końcówka (nie mieli akurat stosownej przejściówki). Potem to zostało naprawione, oryginalna końcówka z powrotem zarobiona, ale radio ma problemy z odbiorem. Pytanie, czy to może być przyczyna?

W serwisie VW nie chcą sprawy tknąć, bo mówią że to własnie przez ten ucięty kabel antenowy są kłopoty i nie da się tego naprawić inaczej niż poprzez wymianę całego przewodu antenowego.

Czy tak faktycznie jest? Czy jakieś przebicia mogą występować na skutek dorabianej koncówki anteny? Czy faktycznie problemu nie da się rozwiązać inaczej niż wymiana całego kabla antenowego?

Z góry dziekuje za porady.



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3003
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pt kwie 16, 2010 17:45

rozumiem, że ucięli starą wtyczkę i założyli nową? nie powinno to stanowić problemów, ew istnieje możliwość, że ktoś spartaczył zakładanie wtyczki w jest lekkie zwarcie pomiędzy sygnałem a masą - ale tutaj powinno pomóc najzwyklejsze ściągnięcie wtyczki i zarobienie jej na nowo


Obrazek

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » pt kwie 16, 2010 18:21

..:VoyteQ:.. pisze:rozumiem, że ucięli starą wtyczkę i założyli nową? nie powinno to stanowić problemów, ew istnieje możliwość, że ktoś spartaczył zakładanie wtyczki w jest lekkie zwarcie pomiędzy sygnałem a masą - ale tutaj powinno pomóc najzwyklejsze ściągnięcie wtyczki i zarobienie jej na nowo
Tak, dokładnie, po prostu odcięto wtyczkę od oryginalnego radia VW i założono nową, pod zwykłe radio niefirmowe Alpine. Serwis VW jednak mówi, że to wszystko wina tego ucięcia kabla i jedyne co mogą zrobic to odpłatnie wymienić cała instalacje (cały kabel) ....



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » sob kwie 17, 2010 20:13

tadziak pisze:zrobic to odpłatnie wymienić cała instalacje (cały kabel
dobre :rotfl: niema to jak fachmani z VW

prawdopodobnie jest tak jak napisal ..:VoyteQ:..,
..:VoyteQ:.. pisze:że ktoś spartaczył zakładanie wtyczki w jest lekkie zwarcie pomiędzy sygnałem a masą
jesli niepotrafisz sam tego zrobic, to jedz do tego
tadziak pisze:serwis car-audio
i niech poprawiaja wkoncu za montaz radia kase wzieli .



tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » sob kwie 17, 2010 20:52

Hej,
Dzięki za odpowiedź. Jako, że widze, że kolega z Trójmiasta, może mógłbyś mi powiedzieć, jak u Ciebie odbiera radio gdy jeździsz np. główną trasą gdańsk-sopot-gdynia? Pytam, bo ostatnio również w ojca Toyocie praktycznie nie da się nic posłuchać czysto, co chwilę zakłócenia, trzaski, 'piardy'. Zastanawiam się, czy coś w regionie ostatnio nie zakłóca po prostu tak mocno, że tak to wygląda...

Z góry wielkie dzieki za odpowiedź :)



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » sob kwie 17, 2010 20:58

u mnie wszystko ok tylko, ze do niefabrycznego radia mam zalozony wzmacniacz antenowy, gdy go niemialem to wogole nic nie odbieralo.



tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » sob kwie 17, 2010 21:17

Tomek gd pisze:u mnie wszystko ok tylko, ze do niefabrycznego radia mam zalozony wzmacniacz antenowy, gdy go niemialem to wogole nic nie odbieralo.
A jaki dokładnie wzmacniacz? Cos konkretnego mógłbyś polecić? Widziałem jakieś opinie o wzmacniaczach Abasco, ale nie wiem czy to coś warte...



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » sob kwie 17, 2010 22:28

moj wyglada tak samo jak ten:

http://www.allegro.pl/item987308005_wzm ... _20db.html

szczerze mowiac to kupilem pierwszy lepszy, nie patrzylem na firme, radia czasem tylko slucham wiec nie byl to u mnie piorytet, ale odbiera jak fabryczna BETA VW.



tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Post autor: tadziak » ndz kwie 18, 2010 01:21

Tomek gd pisze:moj wyglada tak samo jak ten:

http://www.allegro.pl/item987308005_wzm ... _20db.html

szczerze mowiac to kupilem pierwszy lepszy, nie patrzylem na firme, radia czasem tylko slucham wiec nie byl to u mnie piorytet, ale odbiera jak fabryczna BETA VW.
Ale na 100% jest to wzmacniacz, a nie separator zasilający wzmacniacz przy oryginalnej antenie?:) Bo separator wygląda prawie tak samo (np. http://allegro.pl/item969108285_wzmacni ... _audi.html), a często nawet w opisach aukcji funkcjonuje określenie "wzmacniacz", mimo że to urządzenie przecież tylko podaje prąd...

Ostatnio byłem w salonie VW i też mają w opisie (w katalogu) pozycję o nazwie 'wzmacniacz antenowy do GOLF V", a po zakupie okazuje się, że to zwykły separator...



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » ndz kwie 18, 2010 12:02

ciezko stwierdzic, ale po montazu tego ustrojstwa radio zaczelo odbierac stacje, wiec cokolwiek to nie jest pomoglo ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości