VW ALPHA CC Blaupunkt podświetlenie - pomocy !

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

VW ALPHA CC Blaupunkt podświetlenie - pomocy !

Post autor: Bozz » czw mar 23, 2006 14:04

Witam

chcę podłączyć tytułowe radio do swojego mk2 ale w kostce ISO nie ma przewodu zasilania podświetlenia. Chciałbym podłączyć zasilanie podświetlenia tak aby za każdym razem kiedy włączam radio podświetlenie działało ( niezależnie od zapłonu czy świateł ). Czy jest możliwe takie podłączenie ? Jeśli nie to w ostateczności chciałbym aby podświetlenie radia działało w momencie kiedy włączę światła. Jak to zrobić ?

zaznaczam, że jestem "zielony" w sprawach elektryki/elektroniki samochodowej oraz car audio

Pomóżcie proszę !
BOZZ

[ Dodano: Wto Mar 28, 2006 16:34 ]
już nieaktualne, zrobione ;)



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » śr mar 29, 2006 21:55

Nie wiem czy to radyjko posiada sterowanie antena , jezeli tak to mozna uzyc do zasilenia poswietlenia. W Mk2 podswielenie mozna podciagnac prosto od podswietlenia przelacznika dmuchawy , bodajrze niebiesko-szary przewodzik.

Pozdro Rob



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt mar 31, 2006 06:48

Bozz, Wydaje mi się, że jak podłączysz radio to podświetlenie będzie działało po włączeniu radia. Osobny kabelek do podświetlania działa w ten sposób, że radio świeci niezależnie od tego czy jest włączone czy nie.



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » pt mar 31, 2006 20:21

Panowie czytajcie uważnie :) na dole w poście dopisałem, że sprawa już nieaktualna - zrobione :)



robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » ndz kwie 02, 2006 10:48

A mozemy sie dowiedziec w jaki sposob ??
W koncu to forum jest po to zeby przedstawiac sposoby rozwiazania problemu, bedzie to pouczajace dla innych.



Bozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 23:02
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Bozz » ndz kwie 02, 2006 17:05

robbox pisze:A mozemy sie dowiedziec w jaki sposob ??
W koncu to forum jest po to zeby przedstawiac sposoby rozwiazania problemu, bedzie to pouczajace dla innych.
chciałbym pomóc ale oddałem sprawę w ręce fachowca, który w 5 minut podłączył wszystko pięknie a ja niestety nie przyjrzałem się dokładnie temu co zrobił.
Wydaje mi się jednak, że zmostkował kabelkiem w kostce wyjście na oświetlenie z plusem ( mogę się mylić ) ale działa podświetlenie tak jak chciałem czyli przy każdym włączeniu radia włącza się też podświetlenie :)

BOZZ



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości