Mata głusząca w drzwiach?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Mata głusząca w drzwiach?

Post autor: admin911 » śr mar 31, 2010 08:18

Witam
Ostatnio tak czytałem oglądałem i tez posłuchałem brata iż montowanie mat w środku drzwi tzn na środkową część drzwi a zewnętrzną karoserie jest głupie, z tego iż powodu że zawsze tam woda ścieka a takie maty mogą np utrzymywać wilgoć a potem zajść w korozje od dej strony gdzie jest naklejona mata. Naklejenie maty na blache utrzymującą szybę to jeszcze okej ale w środku na tą blache karoseri?? Czy to dobre rozwiązanie??

tutaj przykłąd jak ktoś wkleja tą mate na blache w dzwiach,
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 08:18 przez admin911, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcinek_189

Post autor: Marcinek_189 » śr mar 31, 2010 08:28

Zależy jak to będzie wykonane jeśli porządnie to zrobisz to nie ma prawa nic zaciekać, a przy dużym wietrze te blachy bez oklejania mogą grać razem z głośnikiem.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » śr mar 31, 2010 09:23

przecież tych otworów które są na dole do odprowadzania wody itp nie zaklejasz



Awatar użytkownika
rambo83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:06
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: rambo83 » śr mar 31, 2010 11:08

Arturek możesz mi pokazać, gdzie dokładnie są te otwory (mk3)?


Alpine CDA-9812RR
Wygłuszenie - przód
Hertz DSK 165 - bi amp
Wzmacniacz - Esx Q404
Sony XM-4520
Zabudowa boku - Mds 08
ATS CUP 15'

Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: herbiasty » śr mar 31, 2010 11:26

przejez palcami po dolnej plaszyznie drzwi to je wyczujesz.. albo otworz drzwi i popatrz od spodu.. takie podluzne dziury co jakies 15cm...


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » śr mar 31, 2010 11:30

herbiasty pisze:przejez palcami po dolnej plaszyznie drzwi to je wyczujesz.. albo otworz drzwi i popatrz od spodu.. takie podluzne dziury co jakies 15cm...
dokładnie,

jak zalepisz te otwory to nie dziwne że wilgoć będzie , bo gdzie wyleci czy też odparuje jak nie będzie powietrza,



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » śr mar 31, 2010 11:46

nawet nie miałem na myśli wylotu drzwi u spodu tylko samo łączenie kilku mat tworzy kanalik, auto stojąc na postoju itp woda ścieka albo lepiej stoi w pewnych miejscach w miejscu, dziś byłem u lakiernika to powiedział mi że spotkał się z takim czymś że blachę tak wżerało przez mate że z zewnętrznej strony farba zaczynała podchodzić rdzą :/
a tak to spytam czy drzwi wygłuszone jedynie na tej blasze która zamyka drzwi plus jakiś filc lub wełna pod zabudowę drzwi co wy na to ? Zastanawiam się poważnie nad wytłumieniem auta ale chce wykluczyć minusy takiego wygłuszenia

[ Dodano: 31 Mar 2010 11:53 ]
Marcinek_189 pisze:Zależy jak to będzie wykonane jeśli porządnie to zrobisz to nie ma prawa nic zaciekać, a przy dużym wietrze te blachy bez oklejania mogą grać razem z głośnikiem.
ja na twoim miejscu sprawdziłbym opływowość twych drzwi z błotnikami ;] a jeśli masz tak mocny sprzęt że odkszstałca ci blachę to raczej wygłuszenie nie pomoże, a już nawet nie mówmy tylko o zaciekaniu tylko o wilgoci która często się tam spotyka a i nóż kropla poleci tą lub tamtą stroną , też zależy od wycieraczek szyby w drzwiach i różnych jeszcze możliwości ;]



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: herbiasty » śr mar 31, 2010 12:42

admin911, pytasz sie, co i jak.. ludzie Ci odpowadaja.. i maja z tym doswiadczenie..
blache sie obciaza po to aby nie falowala.. bo jak ladujesz 150rms na srone to balcha potrafi drzec jak lisc na wietrze...

i jak jest dobre zrobione to nic nie zacieka..
BTW. zobacz sobie podzcz\as deszu, poszycie drzwi i tak jest mokre bo sie para kondensuje.. a mata nawet dodatkowo zabezpiecza..
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 12:43 przez herbiasty, łącznie zmieniany 1 raz.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
no-name
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:34
Lokalizacja: DB / DSW
Kontakt:

Post autor: no-name » śr mar 31, 2010 12:54

Nie jest glupi moztaz tasmy na drzwi, chyba ze kleisz jakis material ktory wsiaka wode, to sie zgodze. Maty sa oplywowe, pokryte czyms w rodzaju "alu" i woda po tym ladnie splynie.



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » śr mar 31, 2010 13:35

hmm to ta mata dynamat lub vibroplast siąknie jakąś wodę czy to jest plasteliczna guma czy jakaś gąbka? już nie tyle chodzi mi o pokrycie maty (alu itp)jak o samą mate.
i jeśli już to taką mate najlepiej kleić by było w z góry do dołu a nie w poprzek, próbuje rozkminić jak to zrobić u siebie i czy pchać się właśnie z matą na karoserie.

Herbiasty, ja pytam ale też próbuje to rozmyślić samemu tak łopatologicznie :) a jak ktoś mi pisze "klej stary jest spoko każdy tak robi , rudy wychodzi szybami po 2 latach" :otepienie:

powiedzcie mi czy naklejona mata w taki sposób jak poniżej nie utrzyma dłużej wody w drzwiach niż łatwo spływowa blacha(to robi firma która zajmuje się wygłuszaniem):

Obrazek


dlaczego nawet producent nie pcha się tam z niczym nawet w limuzynach? i jak już to głuszy drzwi ale pod zabudową , i dlaczego firma reklamująca dynamat pokazuje jak naklejić na drzwi a nie w środku na karoserie? odnosze się do tego linka niżej



chcę mieć pewność że to nie jest oo bo tak jest lepiej lepiej dwie maty niż jedną< choć może i nie koniecznie

owszem herbiasty masz racje co do rezonansu i obciążeniu drzwi ale chciłbym z wami obgadać w jaki sposób było by to bezpiecznie dla blachy nie tylko dla uszu w wewnątrz, wydaje mi się że to nie jest zajefajny patent z klejeniem maty na karoserie(chodzi mi o te miejsca ze stycznością wody), i jak już może ostrzec inncyh przed takim sposobem
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 13:45 przez admin911, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
herbiasty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1287
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:19
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: herbiasty » śr mar 31, 2010 14:05

Jesli zrobisz to dobrze to mata ci nic nie przepusci bo one za z matrialow polimerowych.. pozniej zawsze mozesz po wszystkim prysnac jakims mazidlem zeby zabezpieczyc przed wilgocia.. jakims rzadkim fluidolem :)

co do ilosci..
dajesz tyle warstw alby bo puknieciu w drzwi nie bylo tego dzwieku blachy tylko taki gluchy.. najlepiej dac jedna warstwe a w miejscu za glosnikiem 2....
nie musisz pchac sie w jakies zakamarki bo tam zazwyczaj jest sztywno..

wazne tez jest aby gluszenie drzwi zrobilo glosnikowi zamknieta komore rezonasowa (za wyjatkiem wlasnie otworow wilgociowych)

np. dziury w otworach technologocznych dobrze wzmocnic cienka blacha aluminiowa.. n ie musisz jej przynitowac..
mozna ja przykrecic tzw. gumakami.

oczywiscie nie wie tu o match Dynamat itp.. tylko tanszych rozwiazaniach tak samo skutecznych przy audio w klasie budzet. :)
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 14:09 przez herbiasty, łącznie zmieniany 2 razy.


RC-Motorsport
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys" onclick="window.open(this.href);return false;

Sroka na fejsie:

https://www.facebook.com/Scirocco-53B-b ... 581737776/" onclick="window.open(this.href);return false;

goskim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 19, 2010 23:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: goskim » śr mar 31, 2010 17:17

Witam, wie Ktoś może gdzie na Śląsku można kupić "pastę głuszącą"? z góry dzięki za info



admin911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 16, 2009 07:49
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: admin911 » czw kwie 01, 2010 22:22

z tym fluidem dobra sprawa ;] i właśnie tak jak piszesz nie pchać się w zakamarki ;] pokryć tylko te największe części blachy, dziekówa herbiasty za rozjaśnienie mi sprawy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości