Nowe vs stare okablowanie głośnik-radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

lavix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 01:28
Lokalizacja: z mojego pokoju

Nowe vs stare okablowanie głośnik-radio

Post autor: lavix » czw mar 25, 2010 02:22

Witam. Niedawno kaput zrobiłem mojemu prawemu głośnikowi. Pograł sobie po zakupie nowego radia jakieś 30min. Ale nic to. Kupiłem nowe głośniki Sony X-Plode. I teraz najbardziej interesująca kwestia. Czy w związku z nabyciem tychże nowych głośników muszę je podłączyć pod kabelki załączone do kompletu z głośnikami czy wystarczy, że podłącze je pod te, które już są "fabryczne" z 92 roku? Będzie jakaś różnica? Czy to w ogóle będzie grało? Dobrze by było jakbym nie musiał się bawić w przeciąganie kabla, bo to jest denerwująca robota. Jak wg. Was będę mógł podłączyć bez obaw pod stare kabelki to czy będę musiał lutować połączenie złączki kabelków ze stykami głośników?
Pozdro!

:kwiat:



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » czw mar 25, 2010 03:14

Bez obaw podpinaj "Sony Xplode" pod fabryczną instalację, nie ma potrzeby wymieniać przewodów bo różnicy i tak nie usłyszysz. Nawet... jakbyś kable ze srebra zastosował :helm:



lavix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 01:28
Lokalizacja: z mojego pokoju

Post autor: lavix » czw mar 25, 2010 11:28

No to dobrze wiedzieć że nie będę musiał przeciągać kabla. A jeszcze co do lutowania? musze te złączkę kabla ze stykiem głośnika lutować? Czy nie koniecznie...



Marcinek_189

Post autor: Marcinek_189 » czw mar 25, 2010 11:57

Połączanie kabla z głośnikiem najlepiej zrobić na wsuwki wtedy w każdej chwili możesz odpiąć głośniki koszty to jakaś niecała złotówką 4 wsuwki + kombinerki



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » czw mar 25, 2010 18:36

Ale w przypadku połączenia lutowanego, masz zapewniony lepszy styk. Jeśli nie masz w planach wyciągać głośników co tydzień, najlepiej będzie jak przylutujesz kable do styków głośnika i na lut naciągniesz koszulkę termokurczliwą :bajer:



lavix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 18, 2010 01:28
Lokalizacja: z mojego pokoju

Post autor: lavix » pt mar 26, 2010 22:28

dzięki Wam chłopaki. Macie +. Jednak przylutowałem delikutaśnie dla pewności i działa bez zarzutu. Pozdro i można zamknąć chyba, że ktoś chce coś dodać...

:okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości