Pomoc w doborze audio.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
niedziell1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 22, 2010 19:05
Lokalizacja: zg

Pomoc w doborze audio.

Post autor: niedziell1 » śr mar 24, 2010 09:35

Witam! Przeczytałem większość tematów dotyczących wyboru głośników i prawie wszystkie są w stylu ( "mam 200zl" pomóżcie dobrać sprzęt ). Ze względu na to, że zdaje sobie sprawę z jakości sprzętu za takie pieniądze, proszę o rady w klasie "średniej półki (Bo nie mówimy tu o sprzęcie za grube tysiące) chciałbym włożyć sobie "w miarę porządny" sprzęt..


moje pytania:
jaki przód (woofer'y + tweeter'ki)? - do 700pln

Wzmacniacz - 600-700 ( może być używka )

radio - 600 - 700

sub - do 600

Kable - ile będzie trzeba tyle dam.. ale w granicach 300

Szczerze mówiąc nie wiem jak rozwiązać kwestię wzmacniacza. Czy zamontować jeden 4 kanałówkę czy może dwa oddzielne na przód i tył? ( ze względu na to, że jestem "zielony"
zastanawiam się czy do każdego radia jest opcja podpięcia 2-óch wzmacniaczy czy jak to wygląda..?


PS: Proszę o opinię ludzi którzy mają pojęcie, a nie szukają sprzętu w danym przedziałem cenowym na allegro i udają mądrych.

Z Góry dzięki, pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Post autor: gabriel_bar » śr mar 24, 2010 11:58

Znawcą nie jestem, ale kupując swoje graty (widoczne w podpisie) zasięgałem opinii u Kubus20, jego porady były trafne :grin: , ja jestem zadowolony, kwotowo na pewno się zmieścisz. Do wymiany jest jedynie zestaw odseparowany, który kupiłem bez zastanowienia i rozeznania. Odczuwam teraz braki z tego powodu, mam nadzieję że jak wygłuszę drzwi to będzie lepiej.
Zestaw gra bardzo dobrze jakościowo, głośno oczywiście, subwoofer daje bardzo przyjemny bas, masaż pleców bez problemów można sobie zapewnić. Słucha się przyjemnie różnych rodzajów muzyki.
Moim zadaniem 4 kanałowy wystarczy jeśli nie będziesz kupował głośników o bardzo dużej mocy. Jeśli byś chciał 2 wzmacniacze, to nie ma problemu, to nie zależy od radia tylko od wzmacniaczy. Żeby nie tracić na jakości radio powinno mieć 2 pary wyjść RCA.
Na pewno da się zastąpić te elementy, np. lepsze kable, ale uważam, że warto rozważyć te klocki.
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 12:02 przez gabriel_bar, łącznie zmieniany 2 razy.



bodzio768
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 15, 2010 13:31

Post autor: bodzio768 » śr mar 24, 2010 12:40

Jeśli chodzi o radio to polecam ALPINE CDE-9880R dobre radio i idealnie nadaje się pod rozbudowę 3 pary RCA



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » czw mar 25, 2010 04:09

Masz do wydania 3000zł, czyli całkiem sporo. W tych pieniądzach można zbudować na prawdę przyzwoity system CA :)

Jeśli chodzi o radia Alpine z serii CDE, jest to seria niskobudżetowa i masowa, nie umywa się ona w porównaniu do serii CDA.

Ze swojej strony polecę Ci sprzęt który mogłem osobiście przetestować w swoim samochodzie.

PRZÓD:

1)*Zestaw DLS R6A: http://www.allegro.pl/item950039314_dls ... ratis.html
Zestaw ten, należycie zasilony potrafi odwdzięczyć się bardzo poprawnym brzmieniem i jak trzeba to zatrzęsą nogawkami u spodni i to solidnie. Kiedyś pisano o nich, że jest to jeden z najlepszych systemów przednich do 1000zł. Sam miałem go u siebie i chwalę go bardzo. Obecnie tweetery wymieniłem, ale wooferki zostały :bajer:

2)*bądź same woofery z tego zestawu: http://www.allegro.pl/item969323571_dls ... ofery.html + tweetery U-dimension Pro XT2: http://www.allegro.pl/item974018111_glo ... o_xt2.html

WZMACNIACZ PRZÓD
Do zasilania przedniego systemu mogę polecić te oto wzmacniacze (przetestowałem więc polecam): Alpine 3544, Alpine 3535 (mam do sprzedania 2 sztuki jeśli jesteś zainteresowany), Genesis Profile II, Helix HXA 400MKII.
Wzmacniacze z serii Alpine charakteryzują się niezwykłą dynamiką i mocą 2x150W RMS 12V 4ohm, na prawdę potrafią zrobić robotę!

RADIO:

1)*CLARION DXZ778RUSB
2)*Alpine CDA-9855
Miałem oba radia, jednak mi bardziej pod pasował Clarion, ze względu na swoje jak to niektórzy nazywają "ocieplone brzmienie". Dźwięk reprodukowany przez to radio jest niezwykle naturalny, ciepły, bas jest soczysty, ale nie przesadnie podbity. Alpina dla mnie miała zbyt natarczywą górę (zbyt wyostrzone wysokie tony), ale również jest konkretnym radyjkiem mającym mnogość ustawień, od korektorów, przez korekcje czasowe po wbudowany procesor dźwięku. Clarion również posiada te bajery, dzięki nim można ustawić przedni system i suba jak nam się tylko podoba. Obydwa radia posiadają 3 pary wyjść sygnału, czyli teoretycznie możesz podpiąć trzy sztuki wzmacniaczy 2-kanałowych i mieć nad nimi pełną kontrolę sterując radiem :)

SUB:

1)* Intertechnik MDS 10
2)* CERVIN VEGA 104
To suby które gościły u mnie najdłużej.
Od razu napiszę, że Intertechnik nie jest głośnikiem do "wyginania blachy" i pompowania decybeli, jest to głośnik, który bardzo naturalnie odtwarza sub-niskie tony, zachowując przy tym świetną jakość dźwięku, jest to raczej glośnik do instalacji SQ (instalacje na jakość a nie ilość :bajer: Nie mniej jednak, potrafi kopnąć. Cevrin nie ulega mocno pod tym względem intertechnikowi. Bass jest głęboki, niski i bardzo szybki, ale to zależy w jaką skrzynkę wpakujesz te przetworniki, jakie ustawisz im strojenie i cięcie, zależy jakiej muzyki słuchasz i jaki bas lubisz itp itd :).)

WZMACNIACZ SUB:
1)*Alpine 3544
2)*Alpine 3539
3)*Helix HXA400 MKII

Alpinki mają po 400W RMS w mostku i z powodzeniem zasilą nie jednego suba, zapewniając przy tym kontrolę i zacną jakość. Głośnik nigdy nie będzie Ci mulił na tych wzmacniaczach :helm: Pod warunkiem że nie ma więcej niż 500W i jest wpakowany w odpowiednią skrzynkę :)
Helix dysponuje jakościową mocą 250W RMS w mostku, ale do zasilenia Intertechnika i Cerwina wystarczy :)

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia wygłuszenia drzwi. Zależy jakich materiałów użyjesz, możesz użyć taśmy dekarskiej, bądź mat APP czy BOLL, to najtańsze rozwiązanie, ale to wcale nie znaczy że najgorsze :bajer: Jeśli wybierzesz to rozwiązanie to w granicach 250zł wraz z dystansami na pewno się zmieścisz. Ale dystanse możesz zrobić również sam:) W golfie IV sprawa jest na prawdę prosta i każdy sobie z tym poradzi. W tym linku masz moją foto poradę, niestety odrobinę niekompletną ale na pewno Ci to co nie co pomoże: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... nie+scuzzy

Pozostaje jeszcze zakup kabli sygnałowych, zasilających, głośnikowych, oprawki bezpiecznika, rozdzielaczy zasilania, konektorków itd, ale na pewno zmieścisz się w kwocie 3000zł.

Kurcze ale się rozpisałem, mam nadzieję że nie zaśniesz przy czytaniu tego posta :helm: Starałem się opisać wszystko w miarę dokładnie. W razie jakichkolwiek pytań wal śmiało na priva :bigok:
Ostatnio zmieniony czw mar 25, 2010 04:32 przez scuzzy, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości