Prośba o ocenę i parę rad odnośnie nowego car audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
hermanix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 19, 2007 01:54
Lokalizacja: Lubań/Wrocław
Kontakt:

Prośba o ocenę i parę rad odnośnie nowego car audio

Post autor: hermanix » czw mar 18, 2010 12:04

Witam! Tydzień temu zakupiłem następujące elementy:

- Przód - zestaw odseparowany Helix DB 62.1 oczywiście w dystansach (bez wyciszenia)
- Radio Alpine IDA-X311RR
- Wzmacniacz Ground Zero GZIA 2125HPX
- Subwoofer Clarion SW3013B zamknięty w obudowę zamkniętą

Co sądzicie o tym zestawie??

Moje drugie pytanie: Nie mogę ustawić odpowiednio dźwięku albo za dużo albo za mało basu - wiem że może to wynikać z ustawień na wzmacniaczu bo cholerka instrukcja jest do bani kompletnie a sam mam za mało wiedzy na ten temat. Ma ktoś może jakieś pojęcie o tym wzmaku coby mi opisać co do czego? To samo mam z ustawieniami radia. Alpine nie postarało się kompletnie z instrukcją, a w przypadku ustawień basu i trebli mam tak: poziom +/-, jakieś cyferki od 1 do iluś tam i trzecia możliwość to chyba jakieś częstotliwości od poniżej 100 do paruset. Co to może być? Najbardziej chciałbym aby opisał mi to użytkownik (były lub teraźniejszy) tego sprzętu.

No i ostatnie pytanie do wszystkich "golfiarzy" posiadających mocniejsze (od serii) granie w aucie, mianowicie jak sobie poradziliście z wibrującą tablicą rejestracyjną bo jest to dobijający dźwięk?

Ogólnie jestem w miarę zadowolony z dźwięku tego zestawu choć uważam że ma większy potencjał przy dobrym ustawieniu tego i owego z czym mam problem.

Proszę o jakieś rady.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2152306#2152306]MOJA NIUNIA MKIII[/url]
[/size][/b]

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Post autor: gabriel_bar » czw mar 18, 2010 15:02

Jak już kupiłeś to nie na miejscu jest pytanie co sądzicie, jeśli Cie zadowala efekt do zainwestowanych środków to ok. Ja osobiście nie jestem wstanie tego Ci powiedzieć, bo nie miałem tych klocków.
Jeśli chodzi o trudność w wyregulowaniu basu to może być przez to że drzwi masz nie wygłuszone i głośniki nie grają efektywnie. Na wzmacniaczu gain za mocno może podkręciłeś, weź na połowę, niech sub się rozegra ze 20 godzin, wtedy podkręcisz.
Nie ma w Twojej Alpinie domyślnych ustawień eqalizera? Ja na oryginalnych jadę na razie, rzeczywiście jest co ustawiać.
Helixy masz pod radio a subwoofer pod wzmacniacz? Jeśli tak, to może utrudniać regulację basu. Bo ten wzmak dwukanałowy jest z tego co wiedzę.
A jeśli o tablicę chodzi, to może pomoże klapę wygłuszyć, na wiosnę zrobię to napiszę czy pomogło, puki co też mi wibruje, w aucie nie słychać :bajer: więc tak jeżdżę, albo gumowe podkładki włożyć.
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 15:10 przez gabriel_bar, łącznie zmieniany 1 raz.



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Post autor: Pawel_Mk2 » czw mar 18, 2010 16:15

mam pytanie której firmy są lepsze kable rca bo mam voice kraft... i C-quence ?
zalozylem te drugie C-quence



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » czw mar 18, 2010 18:41

Co do ustawień radia - mam Alpine i wygląda to tak: Bass od 1 do 7, Treble od 1-7, co do częstotliwości to bass: 60, 80 itd. czym niższa wartość tym bas będzie mocniejszy, czyli 60 najmocniej kopie :grin: Treble 12.5, 17.5 itd. czym wyższa częstotliwość, tym sopran mocniej cyka :grin: Powinien być też filtr niskich częstotliwości. Tyle z ustawień radia. Na piecu trzeba pokombinować ale gain na połowie, zanim wygrzejesz cewkę, włączyć filtr niskich częstotliwości.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości