Alpine vs Magnat, który wybrać [wzmacniacz]

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Alpine vs Magnat, który wybrać [wzmacniacz]

Post autor: agusia » wt mar 21, 2006 19:38

Mało co się znam na sprzęcie car audio, ale mam zamiar zakupić wzmacniacz. Kumpel ma do sprzedania Alpine 3550 (4 kanałowy) i Magnat Rave 220 (2x150w). Oba za 100zl. Mam dwa pytania:
-Który jest lepszy?
-Czy ta cena jest dobra?

Dodam, że oba są sprawne.

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt mar 21, 2006 20:20

A ile kanalow potrzebujesz i do czego :?: Nie napisalas ile Wat ma Alpine. Patrzac po firmie, to bym Alpine wolal, ale na co mi 4 kanaly ;)



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt mar 21, 2006 20:30

na co 4 kanały ? a no na to że zawsze sie mogą przydać, a jak nie to weźmie i zmostkuje w 2 kanały i wio. Z tego co pamiętam to 3550 jest jeszcze starszym wzmacniaczem, z czasów gdy Alpina była niekwestionowanym królem CA :)
4 x 50W ma ten wzmacniacz czy sie myle ? starośc nie radośc wkońcu ;)
wg mnie ALPINE



Awatar użytkownika
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: agusia » wt mar 21, 2006 20:32

Mam 2 głośniki magnat na tyle 30cm, z przodu malutkie alpine (te do golfa - 8,7cm), ewentualnie tuba i głośniki w drzwiach. Tak ma być docelowo :jezor: Na alpine nie mam napisanej mocy. A chyba im więcej kanałów tym lepiej... Przód, tył, tuba, drzwi :hmm:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt mar 21, 2006 20:36

agusia pisze:(ciach)... Przód, tył, tuba, drzwi :hmm:
Ehm, widac Agusio jestes tu nowa. Doradze bys od razu odpuscila sobie jakakolwiek TUBE :chytry: na tyl tez lepiej nic nie dawac poza basem, ale _NIE_ z TUBY a ze skrzyni ;)
To tak na poczatek, dalej proponuje podwieszone FAQ, zeby jak najlepiej wydac pieniazki ;)



Awatar użytkownika
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: agusia » wt mar 21, 2006 20:40

Ja też nie jestem ani za tubą ani za skrzynią... ale nie jeżdżę sama. To pomysł męża... Niestety tuba już leży i czeka.

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt mar 21, 2006 20:45

agusia: zawsze mozna sprzedac i kupic skrzynie ;)



Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » wt mar 21, 2006 20:57

Cześć.Ta tuba to był mój pomysł bo w sumie ją za póldarmo dostałem od kumpla no to wziąłem (chyba za 20 zł) bo mu nie była potrzebna...agusia, (moja żonka) nie chce ani tuby ani skrzyni bo ona takiego czegoś nie uznaje itd :) słuchamy raczej cięższej muzy i ona mówi że to kompletnie niepotrzebne no ale że tuba jest to bym ją zamontował nie chce w sumie też za dużo kaski ładować szczególnie teraz no ale nad wzmakiem się już długo zastanawiałem i teraz się nadarzyły te dwa. Tylko właśnie chciałem się dowiedzieć czy to jest dobra cenka i który wybrać tak jak już agusia, pisała. Acha mam jeszcze pytanko-strasznie laickie- jak się mają takie używane wzmaki o mocy 200w do nówek takich śmiesznych firm jak first itd.o mocy 1800w ;) ;) ile właściwie takie firsty i boschmany mają mocy rmp ( to ta właściwa moc? )


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » wt mar 21, 2006 23:07

Jeśli to kolega ma do sprzedania to możesz odniego porzyczyć obydwa i sprawdzić ktury lepiej gra (czystość głosu, i moc)
posprawdzaj jakie to zmacniacze jakiej mocy, np poszukaj na allegro takiego lub na jakis stronkach bo moc jest ważna.

A wzmacniacz lepiej 4 kanałowy ale zalezy jakiej mocy bo może być ten 2 kanałowy mocniejszy. posprawdzaj i przetestuj. a cena wydaje mi sie lajtowa. :jezor:
Jeli chodzi o first :panna: to częto lepiej grają orginalne radia niż to coś. a to co pisze na wzmacniaczy to tylko głupie wygurowane cyferki 1800W firsta gra gożej niż 100W np. SONY.



Awatar użytkownika
tomash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomash » śr mar 22, 2006 12:50

100plak pisze:agusia, (moja żonka) nie chce ani tuby ani skrzyni bo ona takiego czegoś nie uznaje itd :) słuchamy raczej cięższej muzy i ona mówi że to kompletnie niepotrzebne
widze że macie podejście do tematu (że tak powiem) stereotypowe (bez urazy)
że jak tuba (skrzynka) to od razu disko/techno itd...
ja też nie słucham takiej muzyki (choć zdarza się) a pierwsze co robiłem w nowo kupionym aucie to zamontowałem sub'a :)
nie wiem jaka to ta cięższa muzyka u Was jest, ale wyobraź sobie bębny z 'sic' slipknota z subem i bez suba :bigok: nie po to Joey sie produkuje żeby zepsuć sobie przyjemność słuchania tego na kiepskim sprzęcie :D
a w temacie jak 4 kanałowy ma możliwość mostkowania na 2+1 to bierz ten. stereo na przód a zmostkowany kanał będzie dla subwoofera i jednym wzmacniaczem napędzisz cały sprzęt... do czasu jak stwierdzisz że to mało i zaczniesz dokupywać inne rzeczy :bajer:


[url=http://www.vag-podkarpacie.pl/][img]http://www.mFoto.pl/uploads/1046/vw_7ca6c.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: agusia » śr mar 22, 2006 17:11

Zaznaczam, że nie znam się na tym wogóle. Mam pytanie:
czy jak podłącze wzmaczniacz pod chinch w magnetofonie to czy pozostałe wyjścia będą dawać sygnał? Tzn czy można je zmostkować (mam radio alpine 4x50w) tak żeby szedł dźwięk na inne głośniki.
Mam zamiar z wzmacniacza (alpine) 2 kanały póścić na tylne głośniki, 2 zmostkować na tubę, i 2 głośniki bezpośrednio od odtwarzacza. Da się tak?
Może macie inne zdanie? Jak tak to czekam na propozycje :helm:

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » śr mar 22, 2006 17:48

Jeśli masz radio 4 kanałowe 4x50 to smiało możesz podłączyć do tego głośniczki do wszystkich kanałów :jezor: a w radiu powinno być osobne czincze na wzmacniacz gdzy podłączysz wzmacniacz radio będzie nadal wypuszczało moc na głośniki i dodatkowo pujdzie moc na wzmacniacz :hmm: :hmm:
Jeśli już sygnał będzie w wzmacniaczu, to radze tak 2 kanału zmostkować i będzie na tube, a 2 pozostałe można podłączyć głośniczki :hmm: ale też podłacz mocne głośniczki żeby czasem wzmacholek ich nie spalił :kac:
Jeśli chodzi o samo podłączenie głośniczków to patrz przy podłączaniu na wyj/wej + i tak samo na minus, bo wtedu bas i muzyka będzie dziwnie słyszana ale będzie działać.
Jeśli będziecie mieć jakieś problemy dajcie znać coś się pokombinuje :helm: :grin:
Ostatnio zmieniony śr mar 22, 2006 17:52 przez bolid, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: agusia » śr mar 22, 2006 17:51

Dzięki Wam WIELKIE :kwiatek:



Awatar użytkownika
bolid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lut 15, 2006 23:29
Lokalizacja: Golasowice
Kontakt:

Post autor: bolid » śr mar 22, 2006 17:55

agusia pisze:Dzięki Wam WIELKIE :kwiatek:
Nie ma za co dziękować. cała przyjemność po naszej stronie :hmm: waże że będzie przyjemnie jak się pojedzie, bo ja osobiście bez muzyki nieumiem jeździć to nie to samo.
A ja dziękuję za plusiki :elegant:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości