Przyczyna głuchego basu ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » śr lut 03, 2010 22:27

nie z moja logika.. tylko z zasadami poprawnego montazu sprzetu..
Jestem ciekawy który szanujacy zakład car audio by ci tak podłaczyl ten zestaw?
No chyba zebys nalegał.. to wtedy no problem



Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » śr lut 03, 2010 22:56

Nie rozumiem, jaka zasade poprawnego montazu lamie podlaczanie zestawu przedniego pod zmostkowane kanaly? Slyszales kiedykolwiek te znieksztalcenia o ktorych mowisz? Ja mam ten komfort, ze nie musze posilkowac sie warsztatami, wszystko wyszlo z moich doswiadczen i jak potrzebowalem wiecej mocy to laczylem glosniki z juniorem w mostku, zaden guru trzymajacy piecze nad swietymi zasadami montazu car audio nie przyszedl i nie walnal mnie w leb. Malo jeszcze slyszales, a wiedze opierasz na czysto teoretyczych wiadomosciach.



Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » śr lut 03, 2010 23:25

Nie teoretycznych tylko praktycznych kolego..
Napisalem tak tylko w celu potwierdzenia moich słow,a jak masz zrobione i inni beda robili to ich sprawa ;)

A słyszałem wiecej niz trzeba..Kropka nad i jest to ze zaden z zawodników EASCA nie mial tak podłaczonego zestawu jak ty.. Dotyczy to klasyfikacji Mini jak i Maxi :]
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2010 23:27 przez pszczolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lut 04, 2010 00:28

pszczolek pisze:Nie mow mi ze np pod u Dimension Junior 4300 bedziesz mostkował kanaly zeby miec wiecej mocy.. bo jest to po prostu nie logiczne jesli chodzi o zestaw przedni.
Zwiekszaja sie w ten sposób zniekształcenia, których powinno byc jak najmniej w scenie przedniej
Akurat w tym wzmacniaczu konkretnie zmostkowanie dwóch kanałów nie powoduje zwiększenia zniekształceń na tyle, aby dało się to wychwycić(informacja z pierwszej ręki, czyli od pana Jerzego z Essy).
Sprawdzałem osobiście pod 3 zestawami głośnikowymi, bo juniorek gościł u mnie dość długo.
W każdym przypadku wychodziło to na dobre głośnikom...



Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » pt lut 05, 2010 00:37

Przy tej klasie sprzetu nie bawil bym sie w takie podłączanie(mostek).Jezeli juz to tylko w bi amping jak chcemy wykorzystac te 4 kanaly i max wykorzystac potencjał tych klocków ;)
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 01:20 przez pszczolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
davedohc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:39
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: davedohc » pt lut 05, 2010 12:22

A co do tego ma klasa sprzetu im lepszy wzmacniacz tym mniejsze problemy przy mostkowaniu kanalow, pomijajac fakt, ze junior to klasa budzetowa, jest to dobry wzmacniacz, ale znajdziesz dziesiatki lepszych od niego. Jeszcze malo wiesz skoro dla Ciebie junior reprezentuje jakas tam klase wyzsza i samo to swiadczy iz juz powinienes skonczyc siac zamet...



Awatar użytkownika
pszczolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 23, 2009 09:58
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: pszczolek » pt lut 05, 2010 20:24

Dla mnie cala ta dyskusja jest bezcelowa..
Sam siejesz herezje mowiac ze lepiej jest mostkowac kanaly niz podlaczyc je w Bi-Amping(jezeli jest taka mozliwosc). Dla mnie Junior reprezentuje juz cos sobą, jest jednym z najlepszych wzmacniaczy do 1000zł.Hah ameryki nie odkryles twierdzac takze ze sa lepsze od niego piece :hmm: owszem są ale w 99% droższe(mowa o nowych)
I na tym zakonczymy bo robi sie off top..
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 20:25 przez pszczolek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości