Audi A4 B5 zmiana radia i problemy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Audi A4 B5 zmiana radia i problemy

Post autor: x86635 » śr sty 20, 2010 21:19

Witam zmienilem radio u mojego Ojca w audi A4 rok 1995 byl wczesniej kenwood na kasety ale trafil sie pioneer 1000 za grosze wiem ze lipa ale wziolem bo Ojciec chcial miec radio na plyty a jakims wielkim audio filem nie jest ten kenwood raczej nie byl oryginalny bo straszny sajgon w kablach byl podlaczylem tak jak ma byc przynajmniej tak mi sie wydawalo ale teraz mam dwa problemy:

1. z kablem antenowym nic nie kombinowalem poprostu wyciagnolem wtyczke ze starego i wsadzilem do tego tam jest gdzies antena schowana nie widac jej na zewnatrz ale na starym odbieralo stacje prawidlowo a na tym tak jakby w ogole antena nie byla podlaczona niewiem czy musi byc jeszcze jaki dodatkowy wzmacniacz czy jak??

2. niema podtrzymania podlaczylem radio tak jak tamto tzn tak ze po wyciagnieciu kluczyka gasnie ale na starym radiu stacje jak je zapisalem to zostawalo a tu sie kasuje to mnie dziwi bo do starego radia nie bylo zadnego dodatkowego kabla do podtrzymania moze do tego radia trzeba podciagnac jakis osobny kabel do podtrzymania pierwszy raz podlaczalem
radio "przez kluczyk" zawsze laczylem zolty z czerwonym i bylo ale dla Taty jest wygodniej jak wysiada ze nie musi o radiu pamietac



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr sty 20, 2010 21:39

1. Prawdopodobnie jest wbudowany wzmacniacz, trzeba będzie poszukać kabla i podłączyć do +12V lub do remote radia
2. zamień plusy miejscami (żółty i czerwony) będzie lala



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » śr sty 20, 2010 21:59

Slavwek.ie pisze:1. Prawdopodobnie jest wbudowany wzmacniacz, trzeba będzie poszukać kabla i podłączyć do +12V lub do remote radia
tez tak wlasnie mysle ze jakis wzmacniacz musi byc ale w instalacje od samochodu nie ingerowalem a w tej kostce od starego radia byly tylko 3 przewody plus masa i ten zolty do sterowania kluczykiem wiec nic poza tym co teraz tez jest nie bylo wiecej do radia wpinane... :grrr:
Slavwek.ie pisze:2. zamień plusy miejscami (żółty i czerwony) będzie lala


faktycznie mozesz miec racje napewo sprobuje dzieki
:pub:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr sty 20, 2010 22:24

jeżeli jest wzmacniacz antenowy w aucie to potrzeba separator ...takie cuś http://allegro.pl/item878341335_wzmacni ... _audi.html

[ Dodano: 20 Sty 2010 21:28 ]
W oryginalnych instalacjach Audi plusy są odwrotnie niż powinny być do nie oryginalnego radia. Tak samo ori radia nie potrzebują separatora...tak więc wygląda na to, że ten kaseciak jest oryginalnie.



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » śr sty 20, 2010 22:48

Qto pisze:jeżeli jest wzmacniacz antenowy w aucie to potrzeba separator ...takie cuś http://allegro.pl/item878..._seat_audi.html

[ Dodano: 20 Sty 2010 21:28 ]
W oryginalnych instalacjach Audi plusy są odwrotnie niż powinny być do nie oryginalnego radia. Tak samo ori radia nie potrzebują separatora...tak więc wygląda na to, że ten kaseciak jest oryginalnie.
wcale nie neguje tego co napisales kolego ztym ze podlaczenie tego kaseciaka oryginalne napewno nie bylo bo bylo tak wszystko poskrecane ze szok :bajer: z tym separatorem to moze byc tylko ja mam w instalacji samochodowej kabel zakonczony normalna wtyczka a na tej aukcji jest jakies dziwne wyjscie :blush:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr sty 20, 2010 23:05

x86635 pisze:na tej aukcji jest jakies dziwne wyjscie :blush:
podałem pierwszy z brzegu link dla rozjaśnienia sytuacji :) Jakbyś potrzebował separatora to najlepiej najlepiej podjechać do sklepu elektronicznego lub car audio...tam Ci sprzedadzą to co potrzeba :)



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » śr sty 20, 2010 23:13

Qto pisze:podałem pierwszy z brzegu link dla rozjaśnienia sytuacji Jakbyś potrzebował separatora to najlepiej najlepiej podjechać do sklepu elektronicznego lub car audio...tam Ci sprzedadzą to co potrzeba
chyba mam http://allegro.pl/item884643815_separat ... f_vat.html :bajer: dzieki Pany wiem juz o co chdzi punkty polecialy :bigok:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw sty 21, 2010 16:22

Dziwna sprawa z tym kaseciakiem Kenwooda, że działał tuner bez separatora, bo oryginalnie raczej nie był wkładany.
Być może zasilanie wzmacniacza antenowego podłączone było poprzez kabel remote Kenwooda, jak odłączałeś wszystko, to być może nie zwróciłeś na to uwagi.



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt lut 02, 2010 18:31

Witam ponownie faktycznie zamiana kabli zadzialala radio pamieta stacje :bigok: podlaczylem rowniez ten separator ale nic sie nie zmienilo radio nie lapie mi zadnej stacji a jak ustawie recznie to sygnal jest slaby wyjalem zasilanienie separatora bez zmian wyciagnalem wtyczke antenowa z radia slychac tylko szum wiec jaednak antena cos daje ale na tym starym radiu stacje odbieraly jak zloto a tutaj czy jest podlaczony ten separator czy sama antena sygnal jest bardzo slaby... dodam ze mierzylem miernikiem napiecie do separatora dochodzi a nawet jest na wyjsciowym kablu begnacym do anteny czyli ten separator dziala... chyba... ale roznicy nie ma... moze trzeba tam dac wzmacniacz antenowy??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 02, 2010 21:56

a jak podłączysz to stare radio to normalnie ściąga fale?? Dobrze by było jakbyś sprawdził czy radio działa w innym aucie, eby wykluczyć jego awarię...



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt lut 02, 2010 22:13

tez wlasnie nad tym mysle zeby od siebie z golfa wjac radio i na nim sprawdzic ale teraz sesja mam ograniczony czas :grrr: z drugiej strony kupilem to radio od kumpla i do samego konca u niego dzialalo :blush:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości