VW Bora car-audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

michael_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 30, 2010 18:31
Lokalizacja: zza proxy

VW Bora car-audio

Post autor: michael_13 » sob sty 30, 2010 18:50

Witam, chciałbym zmodyfikować system audio w Borze (wiem wiem to forum o golfie, ale myślę, że pomożecie).
Cele:
-niezły zestaw do słuchania trancu (~słodkie wokale, przyjemny bass czyli dreszcze od wokalu oraz bass odczuwany na całym ciele;))
-koszt do ~900zł

Czyli żadnych głośników w półce, żadnej ekstraklasy dla audiofila tylko świetny zestaw przedni+subwoofer w bagażniku.

Aktualnie w aucie tylko standardowe przednie głośniki + radio AEG CS FMP 500 USB. Poprzednio jeździłem passatem b5fl z tym samym radiem (głośniki seryjne) i po przesiadce do bory wyraźnie usłyszałem różnicę.

Moje plany to:
-głośniki HELIX DB 62.1 (250zł)
-wzmacniacz SONY XM-ZR704 (300zł)
-subwoofer ROCKFORD FOSGATE PRIME R1S410 (280zł)
plus kable, skrzynka (???zł)

Aktualnie radio pozostanie AEG (ma usb z którego uwielbiam korzystać), to żadna ekstra klasa, ale ma wyjście na wzmacniacz, a jakość całego systemu zależy głównie od głośników/wzmacniacza więc na początek wolę kasę przeznaczyć na nie a radio wymienić za jakiś czas (oczywiście propozycje jednostek mile widziane).

Czy planuję dalsze modyfikacje oprócz wymiany radia? Nie wykluczam.


Wiem pewnie ten zestaw to nic szczególnego (amatorskie dedukcje i komponowanie) więc czekam na jakieś propozycje :)

Oczywiście planuję wzmacniacz zamontować w bagażniku (jest jakieś lepsze miejsce w borze?), pociągnąć do niego kable od samego akumulatora, oraz kable od wzmacniacza do głośników. Jak długich/grubych przewodów będę potrzebował? Czy pociągnięcie massy z karoserii w borze to sknerostwo (słyszałem że w nowszych autach nie trzeba się tak mocno trzymać tej zasady żeby również masę ciągnąć z akumulatora)

PS. Obawiam się tylko czy wzmacniacz podoła, więc stawiam że on jest piętą achillesową zestawu, ale szczerze nie wiem w jakich markach szukać, na co patrzeć przy wyborze wzmacniacza.

PS2. Pewnie pytanie zabrzmi głupio, Subwoofer montuje się w bagażniku, dlatego, że nie da się zlokalizować źródła "bassu" i siedzenia nie będą przeszkadzać w rozchodzeniu się bassu?
Ostatnio zmieniony sob sty 30, 2010 19:00 przez michael_13, łącznie zmieniany 5 razy.



19AdEks91
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: czw lip 30, 2009 12:09
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: 19AdEks91 » sob sty 30, 2010 21:37

Oj kolego nie ten budrzet ;) poczekaj jeszcze troche bo nic z tego nie bedzie... jezeli chcesz mieć kable dobre to 200zł co zostaje nam 700zł przednie głosniki 300-400zł i zostaje nam 300zł ma ... jakąś skrzynie wzmak jeszcze z 300-500zł braknie na podstawowy sprzet... ja u siebie mam tani zestaw z przodu JBL GT5 650C -250zł do tego radio Pioner DEH-1100 -300zł kable 200zł w bagazniku kupiłem zestaw skrzynia JBL i sredniej klasy wzmak... JBL 1214 i zestaw 550zł. no daje rade :) nie powiem ale czy podrywa włosy dla amatora w 100% ;) ale jezeli ktoś jest znawcą i jest osuchany to tak nie powie :) no a podliczając 1300zł ;)



michael_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 30, 2010 18:31
Lokalizacja: zza proxy

Post autor: michael_13 » ndz sty 31, 2010 11:19

Właśnie kombinuje jak tu zrobić i chyba daruję subwoofer i zainwestuję w głośniki wzmacniacz i radio. A na kolejny miesiąc kolejny wzmacniacz plus subwoofer i powinno mnie to zadowolić;p

Teraz kwestia jakie głośniki czy POWERBASS S-6C czy HELIX DB 62.1 (250-300zł)
Radio PIONEER DEH-2200UB no i zostaje mi niecałe 400zł na kable i wzmacniacz

A zestaw np. kabli http://www.allegro.pl/item898397752_die ... _20mm.html nie wystarczy?
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2010 11:23 przez michael_13, łącznie zmieniany 1 raz.



pagong
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 11, 2009 01:14
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pagong » ndz sty 31, 2010 12:57

dietz jak najbardziej ok jakosciowo bardzo dobry kabel:) mozesz smialo brac:) ale glosnikow power bass to ja bym nie bral na twoim miejscu;)



michael_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 30, 2010 18:31
Lokalizacja: zza proxy

Post autor: michael_13 » ndz sty 31, 2010 13:02

To na chwilę obecną jestem zdecydowany na:
-głośniki Vibe BlackAir 6 (400zł)
-kabelki ~80zł
-jakiś wzmacniacz (największy problem jaki..)
radio na ten miesiąc pozostanie stare (potem Kenwood KDC-W4047U)

subwoofer+monoblock jako 3 etap (nieobowiązkowy, jeśli zestaw okaże się niewystarczający)

I chyba powinno mnie to zadowolić, wolę jednak lepszą jakość od głośności, nie chcę żeby cały samochód wariował od basu.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sty 31, 2010 14:41

michael_13 pisze:-głośniki Vibe BlackAir 6 (400zł)
Ten zestaw bym odpuścił. Moim zdaniem 80% dizajnu :P 20% grania.
michael_13 pisze:kabelki ~80zł
Za te pieniądze dobrych kabli nie kupisz. Przynajmniej 150zł i to naprawdę przynajmniej.
Na przód zastanów się poważnie nad Macrom M2S, lub czymś z Rainbowa, lub Powerbass L60C.

Wzmacniacz raczej celowałbym pod jakąś fajną 2 kanałówkę na przód w tym momencie używaną, a potem na jakiś wzmacniacz do suba i subwoofer oddzielnie, bo raczej do słuchania tego typu muzyki(wiem bo słuchałem tego dość dużo) sub 150W RMS goniony 4 kanałówką może nie wystarczyć, chociaż zależy od słuchacza, ale napewno efektu "bass odczuwany na całym ciele" nie będzie.

Podsumowując, przede wszystkim nie oszczędzaj na kablach, bo potem trzeba będzie robić 2 razy robotę i wydawać 2 razy pieniążki...



michael_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 30, 2010 18:31
Lokalizacja: zza proxy

Post autor: michael_13 » ndz sty 31, 2010 15:18

Czyli dysponując 1000zł nie jestem w stanie kupić zestawu na przód? To chyba jestem średnim audiofilem, bo np. zestaw głośników do komputera creativy za około 300zł mnie satysfakcjonuje albo dźwięk ze słuchawek Creative EP-630. Chyba jednak te propozycje mnie przerastają bo dla mnie obecne nagłośnienie w borze satysfakcjonuje mnie w 50%, w passacie b5fl 60% a jak jeździłem passatem b6 to w 70% (we wszystkich było standardowe car audio). Za te 1000zł nie jestem w stanie dorównać przynajmniej passatowi b6 (a nawet polepszyć)?
Zdaję sobie sprawę, że zawsze można lepiej i lepiej. Ale ja chce tylko wymienić te standardowe głośniki (prawy głośnik trzeszczy) i poczuć chociaż lepiej te wokale i bas.
Podgłośnić na te 80% i nie słyszeć jak głośniki przeżywają udrękę stęcząc.

Kolejna sprawa jakie lepsze parametry wykażą te kable za minimum 150zł od tych za 80? Przekrój kabla 20mm2 do 1 wzmacniacza według teorii jest nawet za gruby, kable sygnałowe położone daleko od zasilających spełnią tak samo rolę jak te droższe.

Mi się wydaje, że niezłe głośniczki wzmacniacz i obecne radio zadowolą mnie w 80%, potem zmienie radio i dodam subwoofer i powinienem być zadowolony w 100%.

Więc może teraz będzie komuś łatwiej mi coś doradzić? Do tych 1000zł nowe (używane mnie jakoś przeraża [w szkole obsługiwałem nagłośnienie i starszy wzmacniacz sprawiał więcej problemów jak nowy mniej firmowy, gorszy parametrami])

Mogę to porównać do zakupu nowego komputera wiem że można wydać ful kasy i nie wykorzystywać nawet połowy potencjału, lub wypośrdokować to jakoś. Tyle że na komputerach się znam a na car audio nie i dlatego zwracam się z prośbą do was.

Eh pewnie marudze;) ale im dłużej szukam tym bardziej odechciewa mi się cokolwiek zmieniać.

To powiedzmy że wybrałem Rainbow SLX 265 za te 450zł plus kable 100 i mi zostaje 400zł na wzmacniacz tylko do tych głośników, znajdzie się coś? np SONY XM-ZR704
Ostatnio zmieniony ndz sty 31, 2010 15:25 przez michael_13, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sty 31, 2010 23:02

michael_13 pisze:Czyli dysponując 1000zł nie jestem w stanie kupić zestawu na przód?
Jesteś, nie wiem dlaczego zrozumiałeś inaczej.
michael_13 pisze:Przekrój kabla 20mm2 do 1 wzmacniacza według teorii jest nawet za gruby
Możesz mi pokazać tą teorię :?:
Wydawało mi się, że przekrój kabla dobiera się do prądu, który całość może pobrać.
Położysz 10mm2, potem kupisz drugi wzmacniacz i będziesz kładł 2-gi kabel od nowa :?:
W takim przypadku 10mm2 może się okazać niewystarczający.

Głośniki już masz zaproponowane. Zastanów się nad tymi Powerbassami, bo wydają się pasować do Twojej muzyki idealnie.
Jaki wzmacniacz :?:
Tutaj wystarczy uruchomić forumową wyszukiwarkę, bo było to wałkowane wiele razy.
Stare serie Sony XM(ten który podałeś do grania się nie nadaje), stare serie Alpine 35xx i V12, wzmaki Audisona...



pagong
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 11, 2009 01:14
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pagong » ndz sty 31, 2010 23:10

panowie 20mm kabel najlepiej polzoyc wowaczas nie bedziesz musial sobie glowy zawracac kondensatorem gdyz przy takiej grubosci firmowym kablu kondensator jest zbedny

kubus ja za podobne okablowanie jak te poakzane z allegro dalem okolo 150zl tez DIETZA i przyznam ze jaksociowo ejst bardzo dobry
co do glosnikow to osobiscie mam w golfie V
Udimension glosniki jak sobie przypomne jaki dokaldniej model to dam linka do allegro dalem za nie 600zl i mysle ze nie wymienilbym na nic innego bo sprzet gra super jedyny mankament ktorego do dzis nie rozwiazalem to trzeszczaca klapa bagaznika od basu macie moze jakis sprawdzony patent bo nie wiem jak wygluszyc ten plastik na klapie;/



michael_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 30, 2010 18:31
Lokalizacja: zza proxy

Post autor: michael_13 » pn lut 01, 2010 00:08

To na chwilę obecną jestem zdecydowany na:
-Axton Impact C500x4 używany (jednak się chyba przemogę, tylko na co zwracać uwagę przy kupnie używanego wzmacniacza?)
-RAINBOW SLX 265
-KENWOOD KDC-W4044UA

i jak zestaw ujdzie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości