Zestaw dla "jakości"

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Haradesh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 16:15
Lokalizacja: Zabrze

Zestaw dla "jakości"

Post autor: Haradesh » pn sty 25, 2010 14:37

Witam kolegów!
Wiosna się zbliża (co prawda na dworze -15 :grrr: ) i zaczynam zastanawiać się nad zestawikiem CA w miejsce ori do mojego Variata. Poszukuję zestawu, który nie będzie grał "głośno i z przytupem". a spokojnie, nie głośno (nie lubię głośnej muzyki w trakcie jazdy).
Zależy mi na uzyskaniu muzyki, w której odnajdę każde uderzenie pałeczki perkusyjnej i struny gitary basowej. Głośność to sprawa drugorzędna. Z drugiej strony nie jestem audiofilem tylko zwykłym użytkownikiem samochodu, a z doświadczenia wiem, że zwykły sprzęt grający niegłośno potrafi pokazać walory muzyki :chytry:
Czego słucham :
Reagge
Rock
Blues
Jazz
czasem to co leci w Esce.

Mam pytanie, czy taki zestaw za rozsądne pieniądze jak ten:
http://essa.com.pl/oferta/index.php?id= ... 8&pid=1166 ;
byłby wystarczający?

Może coś tańszego, grającego dla mnie, nie dla lansu byłoby wystarczające?

Drzwi wygłuszone dekarką, wedle wielu tutejszych fotoporadników, radio to stary Pioneer kasetowy.

Do lata trochę jeszcze czasu, a ori głośniki na wygłuszonych drzwiach grają o wiele lepiej niż na boczku :grin:, co nie znaczy, że nie chciałbym czegoś lepszego.

PozdraVWiam!


Przepisowy młody kierowca ;)

ajurczuk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw gru 04, 2008 21:32
Lokalizacja: bielsk podlaski

Post autor: ajurczuk » pn sty 25, 2010 20:10

moim skromnym zdaniem ten zestaw nie da ci tego czego oczekujesz stracisz tylko kase
ten zestaw składa sie z samych budzetowych klocków i szczeze mówiąc za te pieniadze nie kupisz pozadnego zestawu przy twich preferencjach muzycznych rozgladał bym sie raczej za:
dego po 650
dimension rm41
audio system hx 10 sq
no i z tego radia zbyt wiele nie wyciszniesz ale jak juz lubisz stare radyjka to polecam alpine 7906 :)


powered by xes...

Haradesh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 16:15
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Haradesh » pn sty 25, 2010 23:06

Podane przez Ciebie typy z całą pewnością dałyby mi to o czym marzę, ale cena ok 3k PLN'ów w moim przypadku jest nieco zaporowa. Mógłbym się w to pakować, mając na horyzoncie nowe autko, wtedy taki zestaw zadowoliłby mnie wielokrotnie :grin:

Z drugiej strony, nie da się znaleźć czegoś choć odrobinę podobnego do tych zaproponowanych klocków?

Wiem, że to budżetówka, ale z drugiej strony nie biorę zupełnie pod uwagę zabawek typu carpowerów, blaupunkta, etc. :chytry:

Wiele instalacji userów forum stoi (bądź stało) na Helixach DB 62.1, etc.


Przepisowy młody kierowca ;)

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » pn sty 25, 2010 23:15

ajurczuk, ma racje ten zestaw to totalna budżet liga nadająca się do hałasowania na osiedlu.
Zastanów się nad takim systemem:
http://www.professionalaudio.pl/1108/
http://www.professionalaudio.pl/1102/
do tego jakiś 4-kanałowy piecyk i subik.


Natural Sound

Awatar użytkownika
shift
Forum Master
Forum Master
Posty: 1494
Rejestracja: sob lip 07, 2007 23:10
Lokalizacja: pomorze środkowe

Post autor: shift » wt sty 26, 2010 16:13

Raadek pisze:do tego jakiś 4-kanałowy piecyk i subik.
no i jakaś zwrotka chyba :chytry:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt sty 26, 2010 16:22

shift pisze:no i jakaś zwrotka chyba :chytry:
Zestaw który Radek zaproponował doskonale sprawdzi sie z samym kondensatorem w linii tweetera (Jantzen lub Mundorf).
Te głośniki oferują naprawdę przyzwoite granie za umiarkowane pieniądze.
Haradesh, weź pod uwagę używane wzmacniacze, bo za połowę ceny tego u-D można kupić ciekawy klocek z dobrym brzmieniem.



Haradesh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 16:15
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Haradesh » wt sty 26, 2010 17:04

Gdyby mi się udało znaleźć używki od pewnego sprzedawcy, nieskatowane i nie zmieniane w jakikolwiek sposób to oczywiście, że bym brał takowe :D

Niestety jak widzę, muszę narazie obstać przy moim ori sprzęcie, zanim uciułam kasę to trochę potrwa, a jeszcze za studia trzeba zapłacić :helm:

Do tego doliczyć koszta kabli, montażu etc etc. Dzięki wam koledzy za te propozycje, oczywiście proszę o więcej typów.

PozdraVWiam!


Przepisowy młody kierowca ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości