Instalacja CAN

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Instalacja CAN

Post autor: frik1 » pn sty 18, 2010 21:28

Witam jak w temacie czy ktos moglby mi powiedziec czy moj golf z 2003r ma CAN i po czym mozna to poznac?Gdyz Zamontowalem radio 2din od golfa 2006r i nie mozna regulowac podswietlenia radia.Dodam ze 2kable w malej kostce(cienutkie piny) ktore w starym radiu Beta byly podlaczone tu nie zostaly podlaczone przeze mnie bo w nowym Radiu sa cienitkie bolczyki a w starym plaskie .Bardzo prosze o pomoc


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn sty 18, 2010 22:07

Zalezy jakie masz oznaczenie silnika
Zobacz na gniazdo diagnostyczne - jezeli jest blaszka na pinie 6 i 14 to masz CANa, jezeli brak jest blaszek to auto bez CANa
Tu masz opis zlacza diagnostycznego
http://www.dte.com.pl/index.php?id=stro ... odlaczenie
Pin 6 i 14 to linia Low i High od CANa



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » pn sty 18, 2010 22:33

Bardzo ci dziekuje kolego jutro rano sprawdze czy na 6 i 14 ma podlaczone kable moj silnik to ASZ130KM.


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt sty 19, 2010 07:27

Wedlug schematu ktory posiadam powinien miec CANa
Pin 6 i 7 na sterowniku silnika



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » wt sty 19, 2010 08:48

Dzis rano sprawdzilem gniazdo diagnostyczne piny 6 i 14i 7 sa podlaczone na bank ale jak to do radia podlaczyc czy to sa te dwa wolne cienkie kabelki ktore mi zostaly z oddzielna taka mala zielona kostka?


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt sty 19, 2010 17:43

nie wiem jaki masz radio
tu masz jedno z CAN montowane w VW
Obrazek



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » wt sty 19, 2010 18:15

Moje radio to Blaupunkt RCD200 i ja mam chyba inne wyjscia z radia.Nie wiem w koncu jak sprawdzic czy mam ten CAN czy nie.W gniezdzie diagn. pod 6,7,14 mam podlaczone kable ale co z tego nie moge rozjasnic radia z deski wiec moze nie ma tego cholernego CANA


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt sty 19, 2010 19:33

skoro masz podpiete przewody to masz CANa
mozliwe ze nie masz go przy wtyczce od radia badz nowe radio go nie ma
daj zdjecie gniazda radia i wtyczki w aucie



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » wt sty 19, 2010 21:40

No wlasnie wyjalem jeszcze raz radio okazuje sie ze czarna kostka z samochodu jest na 8 kabli a moja przejsciowka ktora dokupilem ma tylko 5.Chyba musze jechac do serwisu z tym bo mnie to przerasta .Podaje pare zdiec Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr sty 20, 2010 07:33

nie widze instalacji w samochodzie ale z tego co zauwazylem to te dwie kostki to kostki ISO - w nich nie ma CANa
Jezeli dobrze widze nakleke z pierwszego zdjecia to to radio ma CANa, jest nawet napisane (o ile mnie oczy nie myla) CAN L i CAN H
Widze to w ten sposob ze ty wpinasz e swoje dwie kostki w ta przejsciowke i wtykasz w to 16 pinowe gniazdo w radiu, niby wszystko ok ale brakuje na pinie 9 i 10 CANa ktorego nie a u ciebie w zlaczu
popatr dokladnie a zauwazysz ze zlacze na obrazku jaki ci wkleilem jest identyczne z tym o masz nalepione na radiu
jezeli wczesniej dzialalo c sciemnianie to teraz raczej nie zadzial bo ten pin nie sluzy do tego (pin14)
Wedlug mojej rozpiski jest od do alarmu w wersji USA a za podswietlanie w kostce ISO odpowiada pomaranczowy przewod, wiec w starym radiu nie scimniales za pomca CANa bo on nie byl pdany tylko za pomca pomaranczowego przewodu
teraz radio sie nie bedzie sciemnialo, nawet jak podlaczysz CANa - takie jest moje zdanie



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » śr sty 20, 2010 08:48

Pewnie masz racje ja sie na tym nie znam za bardzo ale wielkie dzieki .Sprubuje podjechac jeszcze do serwisu moze mi cos powiedza o tym

[ Dodano: 20 Sty 2010 09:23 ]
Pozwole sobie jeszcze wrocic do tematu.Zgodze sie ze w kostce ISO nie ma CANA bo jest tylko 5 przewodow ale na czarnej kostce widac na zdieciu wychodzacej z samochodu jest przewodow 8 wiec ten CAN musi byc.Zgodze sie tez ze stare radio nie bylo sciemniane za pomoca CAN no ale czy teraz kiedy wiem ze w samochodzie jest CAN i mam nowe radio zCAN to nie da sie jakos tego zrobic zeby podswietlenie radia sie zmienialo?


frik1

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr sty 20, 2010 19:38

Przewody od CANa (linia H i L ) sa ze soba skrecone, po tym mozna je rozpoznac
wydaje mi sie ze nie bedzie sciemnialo z tego wzgledu ze sciemniacz w wlaczniku nie jest podpiety pod CANa
Pewnie moglbys ustawic pare opcji za pomoca VAGa np podglaszanie sie radio wraz ze wzrostem predkosci
Musialbys poszukac w necie co mozna ustawic w takim radiu za pomoca VAGa



frik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lip 30, 2008 18:09
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Post autor: frik1 » śr sty 20, 2010 20:24

Dzieki pojade do serwisu moze za pomoca Vaga mi rozjasnia to radio .Jeszcze raz wielkie dzieki

[ Dodano: 23 Sty 2010 09:34 ]
Byłem w serwisie i powiedzieli mi ze to radio nie było montowane golfach4 z 2006 przynajmniej nie spotkali sie z czyms takim.Dodal mi jeszcze jeden elektryk z serwisu (bardzo nie miły) pan serwisant vw,z ktorego nie bede już wymieniał, że to radio moze chodzic w golfie 5 u mnie nie ma takiej instalacji.Chodziło mu chyba o CAN.


frik1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości