duza roznca w dzwieku pozalozeniu dystansów

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

duza roznca w dzwieku pozalozeniu dystansów

Post autor: Karcz3 » wt sty 12, 2010 21:18

Zastanawiam sie czy kazdy seryjny mk3 ma tak beznadziejne fabryczne mocowanie glosnikow w drzwiach przednich. Zakupilem juz dystanse i niedlugo tez wyglusze drzwi ale teraz wstawilem w fabryczne drzwi bez przerobek glosniki jbl gto 608c i powiem ze salbiutko graja nieciekawy basik i ogolnie cieniutko.
Jak wstawie dystanse i wyglusze drzwi poprawi sie jakos dzwieku w dużym stopniu i poprawi jakos basu??? I tak bede wygluszal ale wypowiedzcie sie czy u was w fabrycznych bez dystansow dziwek jest idealny czy tez slabiutki?


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 12, 2010 21:25

Głośniki w MK3 są mocowane do tapicerki, także nie spodziewaj się rewelacji, zwlaszcza że drzwi nie są wygłuszone, żeby głośniki pokazały co potrafią muszą być przymocowane na sztywno do konstrukcji drzwi za pomocą dystansów, oczywiście do wcześniej wygłuszonych drzwi, daje sobie rękę obciąć że różnica po tych zabiegach będzie kolosalna, oczywiście jeśli wszystko zostanie wykonane tak jak należy :hmm: A dopiero jak podepniesz głośniki pod wzmacniacz to banan na twarzy murowany :helm:



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » wt sty 12, 2010 21:35

No tez mam taka nadzieje niech sie zrobi cieplej to sie zabieram za wygluszanie. bo u kumpla w vw bora ladnie graja glosniki z przodu i o wiele jakosciowo gorsze niz ja mam. chyba ma lepsze wytlumienie i mocowanie samego glosnika. rowniez ma ori bez wygluszania i dustansu a porownujac mk3 jak gra w ori to beznadzieja.


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
mariachi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: duza roznca w dzwieku pozalozeniu dystansów

Post autor: mariachi » wt sty 12, 2010 22:15

Karcz3 pisze:Zastanawiam sie czy kazdy seryjny mk3 ma tak beznadziejne fabryczne mocowanie glosnikow w drzwiach przednich. Zakupilem juz dystanse i niedlugo tez wyglusze drzwi ale teraz wstawilem w fabryczne drzwi bez przerobek glosniki jbl gto 608c i powiem ze salbiutko graja nieciekawy basik i ogolnie cieniutko.
Jak wstawie dystanse i wyglusze drzwi poprawi sie jakos dzwieku w dużym stopniu i poprawi jakos basu??? I tak bede wygluszal ale wypowiedzcie sie czy u was w fabrycznych bez dystansow dziwek jest idealny czy tez slabiutki?
przepaść
Już lepiej zagrają fabryczne głośniki wsadzone w dystansach przy wygłuszonych drzwiach niż porządne firmowe w tapicerce



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » wt sty 12, 2010 22:26

Powiem ci ze ja wygluszalem drzwi i jest duza roznica bo zakladalem ori glosniki na sprawdzenie efektu i stwierdzam ze i one potrafia kopnac heheh sam sie przekonasz jak zrobisz. Pzdr.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sty 12, 2010 22:42

mariachi pisze:Już lepiej zagrają fabryczne głośniki wsadzone w dystansach przy wygłuszonych drzwiach niż porządne firmowe w tapicerce
potwierdzam.mega roznica na ori glosnikach po wygluszeniu



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: scuzzy » wt sty 12, 2010 23:01

Karcz3 pisze:bo u kumpla w vw bora ladnie graja glosniki z przodu i o wiele jakosciowo gorsze niz ja mam. chyba ma lepsze wytlumienie i mocowanie samego glosnika. rowniez ma ori bez wygluszania i dustansu a porownujac mk3 jak gra w ori to beznadzieja.
W VW Bora konstrukcja drzwi jest dużo "lepsza" niż w MK3, ponieważ nie ma otworów montażowych, drzwi są w miarę szczelne, kolejna sprawa to to że w Borach i MK4 głośniki są mocowane bezpośrednio do konstrukcji drzwi a nie do boczku, dlatego jest taka różnica pomiędzy Bora/MK4 a MK3



Awatar użytkownika
Karcz3
Very Important Driver
Very Important Driver
Posty: 393
Rejestracja: czw maja 08, 2008 22:02
Lokalizacja: POMORSKIE
Auto: Vw caddy mk1
Silnik: 1.8
Kontakt:

Post autor: Karcz3 » śr sty 13, 2010 20:34

No bo roznica jest kosmiczna porownujac bore i mk3 na ori. a te glosniki to tak wstawilem tylko na probe ale i tak to chwilowe tylko az sie cieplej zrobi. Kurcze nie mogli wymyslec czegos madrzejszego tworzac takiego golfika

[ Dodano: 13 Sty 2010 20:36 ]
A ile takiej tasmy wyjdzie na przod na 2 drzwi i jakiej szerokosci najlepiej kupowac???


Vw golf 3 1.9tdi.-byl... vw caddy mk1 1.6d jest(rozłożony na czynniki pierwsze)-reanimacja

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » czw sty 14, 2010 10:05

ja to tasmy dekarskiej uzylem 2 rolki 10mx15cm sam zobacz, masz tu ladnie opisane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=282965
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 10:06 przez Baran., łącznie zmieniany 1 raz.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości