Jakimi matami wytłumić drzwi?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MADMAXOG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 10:38
Lokalizacja: chojna- zachodniopom.

Jakimi matami wytłumić drzwi?

Post autor: MADMAXOG » czw mar 09, 2006 00:10

Witam! Mam pytanko: jakie maty wygłuszające zastosować do zaklejenia otworów techn w drzwiach Golfa MkII? Chciałem kupić tylko miękkie polimerowe ale gdzieś słyszałem, że też i twardymi to sie robi. Czy te twarde na zimnie sie nie rozlecą? Czy te polimerowe są dużo lepsze od bitumicznych zwykłych ( te ze sklepu powe.pl)?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw mar 09, 2006 19:06

Otwory techniczne muszą być przykryte czymś twardym, ponieważ powinno stworzyć się odpowiednią komorę rezonansową dla głośnika w drzwiach, a taka komora powinna być w miarę szczelna, a jej ścianki dość twarde.
Dlatego też bardzo często wykorzystuje się na otwory techniczne blache aluminiową i na to maty lub taśmę dekarską. Tutenhamon opisywał szczegółowo wygłuszenie drzwi na przykładzie golfa mk3.

Można równiez użyć laminatu i na to taśma dekarska.
A jeśli nie chce Ci się bawić z blachą czy laminatem, to zaślep otwory twardą matą APP i na wierzchu pociągnij matami miękkimi lub polimerowymi. Wtedy nic się nie będzie sypać.

Więc czymkolwiek byś wygłuszał, kieruj się tym, że ma to byc twarde i pochłaniać rezonans.

P.S. Pytałeś już na forum.tuning.pl :bajer:



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw mar 09, 2006 20:04

Bollami dawaj :) (to nie reklama!:D )



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » czw mar 09, 2006 21:21

kumpel ostatnio kupił te maty
http://allegro.pl/item90162311_app_prof ... atisy.html
tez własnie do MK2 i musze powiedziec ze bardzo fajne robiłem to z nim i maty bardzo fajnie sie obrabia i przykleja zakleilismy wszystkie dzury w dzwiach i wszystko super nic nie drga.

Pozdrawiam MiChI

PS. A własnie przeczytałem ze dzwi to skrzynia rezonasowa i teraz sie pytam bo tez sobie zamowiłem te maty, Ale tak myslałem czy nie zrobic sobie takich małych zamknietych obudow do tych głosnikow poprostu zamknac je z tyłu zeby nie szło do drzwi. A mam to mianowiecie zrobione tak ze wyciołem ten plastki i wstawiłem deske z mdf wiec głosnik siedzi na mdf i teraz pytanie zostawic otwarte czy zamknac.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw mar 09, 2006 21:30

michi pisze:PS. A własnie przeczytałem ze dzwi to skrzynia rezonasowa i teraz sie pytam bo tez sobie zamowiłem te maty, Ale tak myslałem czy nie zrobic sobie takich małych zamknietych obudow do tych głosnikow poprostu zamknac je z tyłu zeby nie szło do drzwi. A mam to mianowiecie zrobione tak ze wyciołem ten plastki i wstawiłem deske z mdf wiec głosnik siedzi na mdf i teraz pytanie zostawic otwarte czy zamknac.
Jak najbardziej zamykac głosniki w małe obudowy w drzwiach, ale muszą byc to obudowy policzone konkretnie pod dany głośnik. Oprócz tego drzwi muszą być wygłuszone.



MADMAXOG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 10:38
Lokalizacja: chojna- zachodniopom.

Post autor: MADMAXOG » pt mar 10, 2006 13:13

Dzięki! Właśnie kupiłem te z powe.pl polimerowe. Otwory większe zaślepię chyba blachą przynitowaną i wymatowaną.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt mar 10, 2006 17:02

MADMAXOG pisze:Dzięki! Właśnie kupiłem te z powe.pl polimerowe. Otwory większe zaślepię chyba blachą przynitowaną i wymatowaną.
No i dobrze kombinujesz :pub:



Awatar użytkownika
wojol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 14, 2004 16:09
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: wojol » śr mar 15, 2006 09:53

A ja mam takie pytanie ogolne, Duzo mówi sie o wygłuszaniu i wytłumianiu drziw, zklejaniu wsyztkich otworów by storzyc dla głosnika obudowe zamkniętą, a co ze szpara miedzy szyba a listwami kotre ja uszczelnija - nie jet to połączenie na tyle szcelne zby zmknac ta "obudowę" - czy szpara ta ma jakikolwiek wpływ na jakosc tej obudowy"drzwiowej - i tym samym na pracę samego głośnika.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: mortas » śr mar 15, 2006 19:21

wojol pisze:A ja mam takie pytanie ogolne, Duzo mówi sie o wygłuszaniu i wytłumianiu drziw, zklejaniu wsyztkich otworów by storzyc dla głosnika obudowe zamkniętą, a co ze szpara miedzy szyba a listwami kotre ja uszczelnija - nie jet to połączenie na tyle szcelne zby zmknac ta "obudowę" - czy szpara ta ma jakikolwiek wpływ na jakosc tej obudowy"drzwiowej - i tym samym na pracę samego głośnika.
Mam wpływ oczywiście ujemny na pracę głośników. Lecz niestety takie są koszty w Car audio, poza tym zostają fabryczne otwory w dole drzwi, do odpływu wody. One też pozostają nie zaklejone. I co? I nic, auto to nie dom ani sala koncertowa gdzie warunki można łatwiej zbliżyć do idealnych. Rozmawiamy o raczej tanich konstrukcjach i rozwiązaniach oraz konfiguracjach sprzętu, dla których te niedoskonałości nie będą miały żadnego wpływu.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » śr mar 15, 2006 22:31

a mam pytanie te dzury techniczne to zaklejam (najpierw blacha nity potem maty) ale tak patrze na to i za dzurami tez jest blacha :) (spostrzegawczy jestem :)) no i tak myslałem myslałem i ze ta blacha tez bedzie drgac wiec przykleiłem na nia mate cała :) dobrze zrobiłem czy nie powinno sie na te blache nic przyklejac ??

Pozdrawiam MiChI



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » śr mar 15, 2006 22:39

a własnie jeszcze jedno pytanie co powiecie na taki patent ??
http://allegro.pl/item92127458__zamiast ... zaca_.html
bo myslałem ze własnie tym tez mozna dzwi wytłumic ta blache cała bo dzur sie tym nie zalepi :jezor: ale te blache z tyłu czemu nie jak myslicie ?? czy maty lepsze ??

Pozdrawiam MiChI



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw mar 16, 2006 16:42

michi, Tutenhamon kiedyś wygłuszał drzwi taką pastą i był bardzo zadowolony.
Przeczytaj FaQ tam wszystko jest



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: powgreg » pt mar 17, 2006 00:46

michi pisze:a własnie jeszcze jedno pytanie co powiecie na taki patent ??
http://allegro.pl/item92127458__zamiast ... zaca_.html
bo myslałem ze własnie tym tez mozna dzwi wytłumic ta blache cała bo dzur sie tym nie zalepi :jezor: ale te blache z tyłu czemu nie jak myslicie ?? czy maty lepsze ??

Pozdrawiam MiChI
Tłumienie rezonansów blach przez maty opiera się głównie na jej sporej masie (a wiadomo coś ciężkiego trudniej ruszyć) a tak pasta po wyschnięciu słabo tłumi a długi czas smierdzi (niektóre są na zwiazkach ropopochodnych :grrr: ) więc jeżeli już pasta to tylko jako uzupelnienie choc i to niezabardzo ma to sens.



michi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob sie 06, 2005 14:34
Lokalizacja: wild
Kontakt:

Post autor: michi » wt mar 21, 2006 19:47

witam !!!
a jak by nie wypełniac blacha tych czur tylko je zakleic mata np taka
http://allegro.pl/item92527133_app_prof ... atisy.html
to było by to dobre reszte tez bym wytłumił tak jak tutenchamon kiedys pokazywał tylko tych blach bym nie dał ??

Pozdrawiam MiChI



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości