Tuba JBL CT 1200 + wzmacniacz blaupunkt..

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Interlg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2006 19:37
Lokalizacja: Częstochowa

Tuba JBL CT 1200 + wzmacniacz blaupunkt..

Post autor: Interlg » czw mar 09, 2006 17:52

Mam pytanie czy oplaca sie kupic wzmacniacz blaupunkt nie pamietam modelu ale cos GT 200 czy cos wiem ze ma 2x200 albo 1x400 bo mozna mstkowac +
tuba JBL CT 1200.... obie rzeczy sprawne... sprzedaje to moj sasiad pytanie czy sie oplaca
za 500zl ? jesli nie to za ile..

to linki ktore znalazlem na internecie odnosnie tuby:





http://www.skalik.com.pl/sklep/index.ph ... =1&szukaj=

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN


http://www.zumihifi.ch/zumidetail01.cfm ... 0Subwoofer



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw mar 09, 2006 23:53

Interlg pisze:to linki ktore znalazlem na internecie odnosnie tuby:
A to co znalazłbyś w naszym forumowym FAQ CA:
DLACZEGO SKRZYNKA A NIE TUBA

-Głośnik subwoofera powinien pracować w sztywnej odpowiednio dopasowanej dedykowanej obudowie.
- Tuba jest zła, bo jest zrobiona z kartonu który nie jest sztywny, głośniki w tubie są miernej jakości, tuby strojone są na efektywność a co za tym idzie mają duże braki w jakości dźwięku, dodatkowo jest to sprzęt robiony po najniższych kosztach (wiadomo co za tym idzie)
- Skrzynka robi bum bum a tuba buuuuu buuuuu
- Skrzynka powinna byś wykonana z MDF'u i wyliczona odpowiednim programem na podstawie parametrów głośnika.
- Kupno tuby to wyrzucenie pieniędzy w błoto, to rozwiązanie jest poniżej krytyki.
Więc wydaj lepiej tą gotówkę na coś porządnego :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Interlg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2006 19:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Interlg » pt mar 10, 2006 09:16

Kiler, np nowa skrzynia blaupunkt kosztuje 230zl a nowa tuba jbl ta o ktorej mowie 900zl.... i to nadal skrzynia jest lepsza ? hmmm czy poprsotu taka skrzynia blaupunkt odpada i trza kupic cos drozszego ?

ps. jesli chodzi o tamto to czytalem caly temat o tym.. nie zadawalem pytania czy tuba czy skrzynia tylko czy sie oplaca tube za te pieniadze..



Awatar użytkownika
Ostrry
Panzerwagen fahrer
Panzerwagen fahrer
Posty: 107
Rejestracja: pn gru 27, 2004 18:14
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Ostrry » pt mar 10, 2006 10:50

tuby sie za zadne pieniadze nie oplaca . (kropka)


PANZERWAGEN FAHERE

WWW.DREAMCARAUDIO.COM <--Takie małe ale pomocne :)

http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1572

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt mar 10, 2006 14:08

Interlg pisze:Kiler, np nowa skrzynia blaupunkt kosztuje 230zl a nowa tuba jbl ta o ktorej mowie 900zl.... i to nadal skrzynia jest lepsza ? hmmm czy poprsotu taka skrzynia blaupunkt odpada i trza kupic cos drozszego ?

ps. jesli chodzi o tamto to czytalem caly temat o tym.. nie zadawalem pytania czy tuba czy skrzynia tylko czy sie oplaca tube za te pieniadze..
Hmmm :hmm: ..., to że niby cena odpowiada wartości odsłuchowej urządzenia :bajer: ??? Skrzynia jest odpowiednim elementem nagłośnienia, poprawnie przenoszącym niskie częstotliwości :bajer: . Tuba będzie tubą. Ja bym jej nie wiązał nawet za 20pln... Po prostu nie jest to dobra rzecz jeśli chce się zrobić fajnie, poprawne, nie koniecznie drogie CA. Co do Twojego pytania - doskonale je zrozumiałem tylko chciałem Ci podpowiedzieć dlaczego nikt Ci na tego posta nie odpowie albo zaraz odeśle do FAQ. Nikt na forum CA nie doradzi Ci tuby… - nikt, kto ma jakiekolwiek o tym pojecie. To nie jest jakaś tam moja złośliwość czy uszczypliwość, ja ci poprsotu dobrze radzę - tuba to lipa :crazy: ... Ale skoro nalegasz na odpowiedź na Twoje pytnko :kac: : jeśli taka dobra cena, kupuj, wystaw na allegro, zarobisz i kupisz coś porządnego = skrzynie, może wzmak :bigok: ...

Pozdr :pub: .

PS. Looknij też tu :chytry: ...


:bylo: :bajer:

Interlg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2006 19:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Interlg » pt mar 10, 2006 20:33

Kiler, nie odbieram Was wszystkich ze mi dogryzacie czy cos... jakbym sie znal nie pytalbym Was o zdanie... dzieki :)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob mar 11, 2006 00:35

Interlg pisze:Kiler, nie odbieram Was wszystkich ze mi dogryzacie czy cos... jakbym sie znal nie pytalbym Was o zdanie... dzieki :)
Spoko :pub: ... Nie chciałem tylko żebyś pomyślał ze mam(mamy) coś przeciwko Tobie, jesteśmy natomiast przeciwni tubom :grin: :bigok: ... Także jak możesz na niej zarobić to ją kupuj, ale nie po to by budować z jej pomocą nagłośnienie w aucie :smoke: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob mar 11, 2006 01:19

Interlg: piszesz, ze sie nie znasz, wiec Ci doradzamy - odpusc sobie tube nawet za 900zl i wiecej, ktora Ci daja za duzo mnie i kup skrzynie, nawet taka za 230zl.

Tuba z racji ksztaltu jest na samym poczatku na straconej pozycji, nawet za 900zl i wiecej, nie oszuka fizyki, tak juz jest i tego nie przeskoczysz. Podudni Ci owszem, bedzie ja slychac z daleka, ale dzwiek, ktory z niej wyjdzie nie bedzie poprawny - bez urazy dla nikogo, ale pewnie wielu sie nie zgodzi bo im to wszystko jedno bo waznejsze sa przeciez decybele ;) :panna:



Interlg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2006 19:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Interlg » sob mar 11, 2006 16:47

Goofi, w audio domowym znam sie b dobrze... :D mam zajawke na to... wiec teraz planuje kupic samochod wiec tam bede musial audio montowac :P dlatego sie dopytuje napewno nie raz sie jeszcze was doradze :)



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » ndz mar 12, 2006 11:31

Interlg: mowiac, ze sie nie znasz, tylko sie odnioslem do tego:
jakbym sie znal nie pytalbym Was o zdanie... dziek

Widziales w domowych zastosowaniach tuby :?: :chytry: ;)



Interlg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 02, 2006 19:37
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Interlg » ndz mar 12, 2006 16:44

Goofi, nie mowilem o zyzszej kalsie hi-fi... a nie o tubach w domu pod wzmacniacz unitry ;p he



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości