pomóżcie w doborze głośników lub skrzyni + wmacniacz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

pomóżcie w doborze głośników lub skrzyni + wmacniacz

Post autor: zerohour » sob sty 02, 2010 23:26

Witam ,
w mojej Golfinie mam głośniki w podszybiu(wymieniłem je na nowe blaupunkt) oraz z tyłu w parapetach na nowe jakieś peying zrobiłem to zaraz po kupnie , do tej pory uważałem te ,,grajotka" za wystarczające ale ostatnio stwierdziłem , że brakuje mi basu :) . Nie lubię słuchać muzyki zbyt głośno , w poprzednim aucie miałem wzmacniacz PEIYING 2H30R plus skrzynie soling cp123 mimo tego , że sprzęt nie drogi grało dość dobrze i głośno . Jednak dla mnie to było aż za głośno i sprzedałem ten zestaw . Teraz chciałbym spróbować tak : albo wzmacniacz + nie wielka skrzynka (tuby omijam) - możecie jakieś polecić lub wstawić w parapety jajka 6x9" i podpiąć pod wzmacniacz (też możecie coś polecić ) .

Zaznaczam , że chodzi mi tylko o uzupełnienie bassu a nie umca umca żeby mnie było słychać na pół osiedla . Z racji tego , że mam ograniczoną gotówkę muszę się zmieścić w 350 zł - oczywiście wchodzą w grę używki . Nie piszcie proszę , że za tą kwotę mogę sobie drzwi wygłuszyć lub kupić kable - nie o to mi chodzi , melomanem nie jestem . Najlepszy byłby zestaw odseparowany na przód ale z tą kasą nie tykam tego tematu .

pozdrawiam


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

tgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 04, 2009 23:20
Lokalizacja: Lodz

Post autor: tgo » ndz sty 03, 2010 22:08

ja mialem jajeczka Blaupunkt GTX693 graly przyjemnie.. bas byl itd.. a kasa mala- graja bez wzmacniacza kwestia poprawnego zamontowania



Awatar użytkownika
Zatox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt lis 17, 2009 14:39
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: pomóżcie w doborze głośników lub skrzyni + wmacniacz

Post autor: Zatox » pn sty 04, 2010 13:31

zerohour pisze:Zaznaczam , że chodzi mi tylko o uzupełnienie bassu a nie umca umca żeby mnie było słychać na pół osiedla . Z racji tego , że mam ograniczoną gotówkę muszę się zmieścić w 350 zł - oczywiście wchodzą w grę używki . Nie piszcie proszę , że za tą kwotę mogę sobie drzwi wygłuszyć lub kupić kable - nie o to mi chodzi , melomanem nie jestem . Najlepszy byłby zestaw odseparowany na przód ale z tą kasą nie tykam tego tematu .
a więc do rzeczy może skrzynia aktywna?
w granicach tej ceny np:
http://allegro.pl/item864135151_aktywna ... _ceny.html
http://allegro.pl/item867681585_blaupun ... wa_fv.html


viewtopic.php?f=109&t=487008
VW Passat B5 3B byZATOX
AFN+, 141 KM 330 Nm,-30, Royal Green Mica, CA
Alpine CDA 117ri u-Dimension RM-V41 Morel Tempo 6 RE 10S4

Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » pn sty 04, 2010 13:58

dla mnie nie ma różnicy jeśli zagra to podobnie jak skrzynia osobna plus wzmacniacz :)



dzięki obie propozycje wydają mi się ok ,
czekam na dalsze odpowiedzi .


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Awatar użytkownika
Zatox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt lis 17, 2009 14:39
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Zatox » pn sty 04, 2010 14:06

za 350 zł nic innego nie kupisz chyba, że Ci się trafi jakaś używka.
sam nie wiem czy bym wybrał ten pierwszy czy drugi ale Clarion jest tańszy i myślę, że gorzej napewno nie zagra od Blaupunkta. Można znaleźć i tańsze ale to już tylko Made in No name...

Albo dorzucasz troche kasy i masz już oddzielnie wzmak i skrzynie np:
SUBWOOFER EMB 1200 + WZMACNIACZ EMA 260 (okablowanie) - Blaupunkt
http://www.allegro.pl/item850197941_zes ... wanie.html

to już by dużo lepiej zagrało niż skrzynia aktywna
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 14:24 przez Zatox, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?f=109&t=487008
VW Passat B5 3B byZATOX
AFN+, 141 KM 330 Nm,-30, Royal Green Mica, CA
Alpine CDA 117ri u-Dimension RM-V41 Morel Tempo 6 RE 10S4

Drink20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 21:15
Lokalizacja: Mikołów / Nowy Targ

Post autor: Drink20 » pn sty 04, 2010 19:30

wiec ja sie tez udziele :P z tego co wyczytalem potrzebujesz glosnik do uzupelnienia przodu w malej budzie, a wiec nie pozostaje mi nic innego jak polecic intertechnika mds'a 08 jeden z najlepszych glosnik do uzupelniania pasma, przy czym jakosc woofera stoi na bardzo wysokim poziomie :D cena uzywanego ok 200-250zl do niego potrzebne sa naprawde prawdziwe i jakosciowe waty :) a wiec cos ze starej serii xm lub alpiny 3xxx trafiaja sie okazje lub np: helix hxa w mostku 150RMS wiec w sam raz pod ten glosnik :) calosc ok 350zl :D radze omijac bardziej glosniki typu blaupunkt, peying,boshman,itp :) jest duzo lepszych glosnikow w cenach mniejszych ale przewaznie sa to uzywki :) mam nadzieje ze chociaz troche pomoglem :)



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn sty 04, 2010 20:46

tees89 pisze:za 350 zł nic innego nie kupisz chyba, że Ci się trafi jakaś używka.
Eeee... bardzo przyjemnie brzmi, choć lekko słabowity jest np. uDimension ELs 804 z niższej serii Element (cena 239zł za nówkę) do tego jakaś skrzyneczka, stary soniak lub wspomniany tu wyżej helix, do napędu i jakościowo raczej zdeklasuje wynalazki spod znaku niebieskiej kropki :grin:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Drink20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 21:15
Lokalizacja: Mikołów / Nowy Targ

Post autor: Drink20 » pn sty 04, 2010 21:09

http://www.allegro.pl/item871058298_int ... oznan.html -it mds 08 nowy w cenie 280 zl :) chociaz bardziej szukalbym starej serii nie z pod znaku NOVA :) jest jeszcze audio system hx 08 sq :) czasami uzywki chodza po 200-250zl bo nowy ok 500 :)

PS. u-D tez jest bardzo dobra firma :) wiec tez mozna sie nad nim zastanowic :)

[ Dodano: 04 Sty 2010 20:17 ]
tgo pisze:ja mialem jajeczka Blaupunkt GTX693 graly przyjemnie.. bas byl itd.. a kasa mala- graja bez wzmacniacza kwestia poprawnego zamontowania


Szczerze to wydaje mi sie ze kolega nie slyszal dobrze zrobionego audio, przod odseparowany + sub, glosniki w polce nie sa dobrym rozwiazaniem do dobrze zrobionionego przodu one nie graja bassem tylko kick bassem wiec zejscia z nich zabardzo oczekiwac nie mozna... w zasadzie nie montuje sie glosnikow w polce bo psuja caly efekt przodu, tzw scene a wiec lepiej zainwestowac w przod + sub mialem ostatnio mozliwosc jechania w pasacie przod +polka, i nie moglem sie doczekac az wsiade do swojego autka w ktorym jest tylko przod ale kilka osob w to nie uwierzylo i mysla ze mam gdzies schowany sub xD dobrze zrobiony przod to podstawa :D



Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » wt sty 05, 2010 20:45

ten mds 08 wydaje się być naprawdę dobry poczytałem na necie o nim,
dobre wypowiedzi coraz ciekawsze konkrety :)

pozdraVWiam


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

Drink20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 21:15
Lokalizacja: Mikołów / Nowy Targ

Post autor: Drink20 » śr sty 06, 2010 11:38

Raczej nic nie znajdziesz lepszego w tej cenie... mozna troche poszukac na allegro moze sie pokazac jakis it mds za 200zl to smialo brac bo napewno Cie zadowoli glosniczek :D skrzynke zrobic samemu wedlug wskazowek producenta, bo to nie trudne a jak by to powiedziec diy daje wieksza frajde :D

PS. jesli bys znalazl cos ze stajni DLS, Audio System, w tej cenie mozesz pokazac tutaj to Ci powiemy czy lepszy :)



Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: zerohour » wt mar 23, 2010 09:45

Panowie wraca temat tego audio w moim Golfie , wtedy nic nie zakupiłem bo się pojawiły inne wydatki (jak zawsze kiedy sobie zaplanuje zakup czegoś do Golfa :-/ ) . Najpierw będę kupował wzmacniacz , musi obsłużyć 4 głośniki (podszybie plus drzwi) ,z ceną muszę się zmieścić do 180 zł (używka oczywiście) no i najważniejsze wzmacniacz musi być mały gabarytowo (chce go upchnąć z przodu nad nogami pasażera )


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości