Nieporządane dźwięki przy odpalaniu auta i zmianie utworów.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Nieporządane dźwięki przy odpalaniu auta i zmianie utworów.

Post autor: pushpush » ndz gru 20, 2009 19:22

Czesc.
Auto golf 4. Mam zestaw: radio pionner deh3000 + wzmacniacz blaupunkt gta 2 + skrzynia magnat b30 + bardzo tanie kable + seryjne głośniki z przodu.
Przy odpalaniu auta słychać głośne "BUM BUM", po prostu skrzynia wydaje ze dwa uderzenia, przy zmianie utworów też, ale mniej, gdy przyciszę na zero słychać takie ciągłe "tyk tyk tyk tyk...".
Ten sam zestaw miałem w poprzednim aucie i problemów nie było. Różnica jest taka, że tam miałem inne kable, ale też taniutkie i lipne. No może kabel zasilania z akumulatora do wzmacniacza był troszeczke grubszy, ale nie wiele.
Co się dzieje, jak się tego pozbyć, da się coś z tym zrobic?


I pytanie dodatkowe:
w poprzednim aucie miałem idealne dla mnie rozwiązanie: radio i zestaw włączał się gdy ustawiłem kluczyk w stacyjce na pozycji "1". Tu w tym golfie jak wpiąłem radio to działał również na pozycji conajmniej "1" ale po wyciągnięciu kluczyka radio nie zapamiętywało ustawień. Podjechałem do szpeca car audio (hehe, fest z niego szpec) i podpiął kabelek z zasilaniem stałym 12v (chyba 12). Teraz radio działa nawet bez kluczyka w stacyjce, musze je wyłączać ręcznie. Problem jest taki, że to cały czas mi bierze prąd z akumulatora a ciężkich zimowych czasach to nie jest nic dobrego. On mówił, że jak chce mieć tak jak w poprzednim aucie to trzeba ciągnąć kabel ze stacyjki. Jakoś mi sie w to wierzyć nie chce, bo przecież stacyjka "dawała" polecenie radiu żeby się wyłączyć gdy wyciągałem kluczyk więc ten kabel już jest podciągnięty, prawda?
Jak zrobić tak, jak miałem w poprzednim aucie?



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » ndz gru 20, 2009 22:54

pushpush pisze:(hehe, fest z niego szpec)
no taki szpec z przed ostatniego zlodowacenia, w mk4 kebel od stacyjki byl wyprowadzony fabrycznie do kostki zasilajacej radio. zeby pionki dzialaly trzeba zamienic miejscami kabelki w kostce zailajacej ktora wchodzi w radio staly + z plusem zalonczanym ze stacyjki.

[ Dodano: 20 Gru 2009 21:55 ]
pushpush pisze:podpiął kabelek z zasilaniem stałym 12v
co przez to rozumiesz? polaczyl jakies kable ze soba czy jak?

[ Dodano: 20 Gru 2009 21:58 ]
pushpush pisze:bardzo tanie kable

a gasnice dobra masz??

[ Dodano: 20 Gru 2009 22:10 ]
Obrazek


skan ale czytelny :D
czyli trzeba zamienic miejscami piny 4 z 7 oczywiscie jezeli nikt wczesniej nie grzebal w instalacji.

Co do glownego problemu to byl on przed dzialaniem speca?



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » pn gru 21, 2009 00:58

niepożądane "bumy" były też przed specem. Bardzo mnie one dziwią, bo ten sprzęt w takiej samej konfiguracji działa rewelacyjnie w poprzednim aucie (rover 220 99').

Mówisz, że te kable mogą się zapalić? Chyba mówisz o zasilającym tak?


Co ten łebek tam podziubał sam nie wiem. Wiem na pewno, że wcześniej nie było stałego zasilania do radia, bo radio po wyłączeniu nie zapamiętywało ustawień itp. Po jego robocie zapamiętuje.

Spróbuje zamienić te kabelki miejscami. Ale tu rodzi sie kolejne lamerskie pytanie - jak porządnie i fachowo te kabelki w kostce przymocowywać? Dotychczas po prostu wciskałem i siedziały (robiłem tak z kablkiem remote do wzmaka).



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » pn gru 21, 2009 11:48

pushpush pisze:Co ten łebek tam podziubał sam nie wiem. Wiem na pewno, że wcześniej nie było stałego zasilania do radia, bo radio po wyłączeniu nie zapamiętywało ustawień itp. Po jego robocie zapamiętuje.
acha czyli pewnie polaczyl ze soba staly + z plusem ze stacyjki i dlatego dziala bez kluczyka.
pushpush pisze:Mówisz, że te kable mogą się zapalić? Chyba mówisz o zasilającym tak
bywaly takie przpadki ze cienkim slabo jakosciowo kablem plynal za duzy prad i wykladzina zaczynala sie tlic, ale to trzeba miec wyjatkowego pecha.

pushpush pisze:Spróbuje zamienić te kabelki miejscami.
teraz juz tego nie rob, bo prawdopodonbie spec juz to zrobil skoro zapamietuje ustawienia.

pushpush pisze:Problem jest taki, że to cały czas mi bierze prąd z akumulatora

nie powinno skoro wyciagasz przedni panel to radio nie dziala i nie pobiera pradu ;) (no tylko tyle zeby pamiec utrzymac)



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » pn gru 21, 2009 20:12

pushpush, powodem takiego zachowania jest uwalona masa na wyjściu RCA z radia główna bolączka pioneera :bajer:



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » wt gru 22, 2009 12:21

co dokładnie masz na myśli mówiąc "uwalona"? Chodzi o wyjście na wzmacniacz z radia tak? Ja mam jeszcze gwarancje na toradio wiec moge je oddac.



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt gru 22, 2009 12:46

to oddaj na gwarancje i powiedz ze na wyjsciu z radia(chinch) jest uszkodona masa i opisz jak sie to objawia. Pewnie to naprawia



Awatar użytkownika
pushpush
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 14, 2009 15:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pushpush » wt gru 22, 2009 15:56

a jak sprawdzić żeby być pewnym, że rzeczywiście jest uszkodzona masa? Nie chce mis ie 60 km jechac zeby oddac i zeby sie okazało, że jednak to nie to...



Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » wt gru 22, 2009 19:55

podpiac inne radio i jak nieporzadane "dzwieki" znikna. To znaczy ze wina lezy w twoim radiu ;)

[ Dodano: 22 Gru 2009 19:00 ]
jak nie masz dojscia to zadaj pytanie w http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=48
moze jakis forumowicz z twojej okolicy pomoze.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » śr gru 23, 2009 18:41

pushpush pisze:co dokładnie masz na myśli mówiąc "uwalona"?
wyjmujesz radio, włączasz go i bierzesz krótki kabelek przytykasz go do obudowy radia a drugi koniec to masy na wyjściu RCA i tykanie powinno ucichnąć. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości