Witam co sądzicie o ALPINE iDA-X301RR?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Witam co sądzicie o ALPINE iDA-X301RR?

Post autor: marekTDI » ndz gru 06, 2009 22:29

Witam
Chce zakupić odtwarzacz taki jak w tytule, a mianowicie ALPINE iDA-X301RR i nie wiem czy warto. Może ktoś już miał z nim doczynienia i może coś powiedzieć na ten temat?

Z góry dzieki za pomoc

pozdrawiam :bajer: Obrazek

[ Dodano: 06 Gru 2009 21:51 ]
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 23:03 przez marekTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz gru 06, 2009 22:59

To czy warto, zależy od Twoich wymagań, których nie podałeś.
Sprecyzuj temat.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: marekTDI » ndz gru 06, 2009 23:09

nie mam wymagań raczej. nie jestem jakimś audiofilem, chcę mieć tylko głośniki z przodu w drzwiach i tu kołlo lusterek (oryginalne miejsca), wzmacniacz i sub w bagażniku. cd nie musze mieć w radio, gdyż nie ma drugiej takiej rzeczy jak latające po aucie cd, więc pendriv podpięty do radia mi w zupełności wystarczy. a generalnie radio wizualnie ładnie wygląda, podoba mi się i chce zapytać bezawaryjność, funkcje itp itd



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz gru 06, 2009 23:18

Jeśli nie potrzeba Ci napędu CD w radiu, to możesz brać praktycznie każde wyposażone w port USB i tyle. Właściwie możesz się kierować tylko kwestią wyglądu.

Ja miałem do czynienia z poprzednimi modelami X-200 i X-300 i poza tym, że możliwośći włożenia płyty do napędu jednak brakowało po czasie, te radyjka brzmiały wyraźnie gorzej od "płytowych" modeli Alpine z tego samego roku. Takie miałem odczucia.

Pomijając już fakt, że wielu ludzi ściąga bylejakie MP3 z wrzuty, które jakością porównywalne są z kasetą magnetofonową.
Dlatego w takim przypadku jakość dźwięku jaką prezentuje radio nie ma większego znaczenia.

Awaryjność tego Alpine'a taka jak każdego firmowego radia. Ja zwrotów nie miałem.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: marekTDI » ndz gru 06, 2009 23:27

Wygląd jak najbardziej mi odpowiada. Tu jest ważna rzeczą,że ten ALPINE posiada własny 24-bitowy przetworniky cyfrowo-analogowy, co zapewnia znacznie wyższą jakość sygnału niż w tych starszych modelach. a jakość muzyki (tzn jakość mp3) no wiadomo że ma znaczenie.
a może masz pomysł na coś wartego uwagi i kosztujące w granicach 800zł



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn gru 07, 2009 00:04

Na przykład to radio: http://allegro.pl/item827994208_kenwood ... pilot.html
link przykładowy.

Jest CD, jest MP3, jest USB z tyłu na kablu(wypuszczasz do schowka i masz spokój od wystających z radia penów), a oprócz tego uważam, że jest lepsze brzmienie od Alpine'a tego konkretnego, którego podałeś.

Co do tych przetworników 24bit, to obecnie co drugie radio się tym chwali i nie jest on wyznacznikiem jakości dźwięku.

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » pn gru 07, 2009 00:15

marco_pl pisze:24-bitowy przetworniky cyfrowo-analogowy, co zapewnia znacznie wyższą jakość sygnału niż w tych starszych modelach

Te 24-bity to tylko chwyt marketingowy producentów sprzętu audio... faktycznie ten przetwornik jest 1 bitowy (sic!). :grin: A na jakość ma wpływ głównie część analogowa radia, w starszych modelach jest ona dużo lepsza.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości