Zestaw (radio + głośniki, ewentualnie wzmacniacz) do 700 zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

misiolin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 18, 2009 00:19
Lokalizacja: Czeladź

Zestaw (radio + głośniki, ewentualnie wzmacniacz) do 700 zł

Post autor: misiolin » śr lis 18, 2009 00:31

Witam, tak jak w temacie, czy ktoś kto się troszkę (więcej niż ja) zna na car audio mógłby spróbować taki zestaw dla mnie złożyć?

Montowany będzie w Golfie 3-ce, rocznik 1993 (jeżeli ma to jakiś znaczenie w tym temacie)
, puki co wszystko (radio, głośniki) są seryjne.

Radio CD (ew. z obsługą MP3), ale koniecznie z AUX. Głośniki tylko na przód (na razie, mam nadzieję). Nie jestem audiofilem, więc sprzęt nie musi być z najwyższej półki (chociaż wolałbym markowy sprzęt niż jakieś noname'y). Nie boję się używanego sprzętu, więc jakby się znalazły jakiś linki do aukcji to byłoby super. Słucham głównie Metalu/Rock więc potężny bass nie jest mi koniecznie potrzebny. Prawdopodobnie będę zestaw w przyszłości rozbudowywał (głośnik/tuba basowa) więc miło by było jeżeli byłoby to wzięte pod uwagę :D.
Jeżeli da się w tej cenie wepchnąć jakiś wzmacniacz to nie mam nic przeciwko jeśli się nie da/nie warto, to trudno, kupię kiedy indziej.

P.S.
Prosiłbym o odpowiedź w miarę prostym językiem, bo jestem zupełnie zielony w tym temacie :P.
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 00:36 przez misiolin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » śr lis 18, 2009 07:39

Kolego moim zdanie do 700zl ciezko bedzie kupic radio i glosniki jesli chcesz pozniej dodac jakies sprzety CA. Moim zdanie najlepsze rozwiazanie jest kupic samo radio ktore poprawi juz jakos sluchania i do tego wygluszyc drzwi. Poczytaj FAQ Car Audio dowiesz sie co i jak.
Radio bym mogl polecic takie cos http://allegro.pl/item811535360_alpine_ ... cz_fv.html i za reszte pieniedzy wygluszyc drzwi.Jest duzo tematow jak wygluszyc drzwi wystarczy popatrzec w "Instalacje urzytkownikow" Takie jest moje zdanie Pozdrawiam


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Zatox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt lis 17, 2009 14:39
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Zatox » śr lis 18, 2009 15:03

lepiej sie wstrzymać i jak będziesz miał więcej kasy to kupić coś firmowego. :grin:

[ Dodano: 18 Lis 2009 14:14 ]
jakie masz te głośniki i radio? ile masz tych głośników? i gdzie się znajdują? pomoge Ci coś dobrać za tą kwotę.

[ Dodano: 18 Lis 2009 14:30 ]
może obejdzie sie bez kupna głośników. Zakup sobie:
polecam dobre radio(300zł): http://allegro.pl/item811544444_pioneer ... cz_fv.html

dobry wzmacniacz, skrzynie i zestaw okablowania(440zł): http://allegro.pl/item814732161_blaupun ... e_bas.html

może gdzieś taniej znajdziesz ten zestaw. wiec to co Ci napisałem za 700 zł będziesz miał. Głośniki masz seryjne więc pewnie są dobre co fabryczne to fabryczne... wyłączysz na nich niskie tony - bass i można cisnąc na maxa a za basik i reszte muzyki będzie robił wzmacniacz ze skrzynią. na wzmaku jest kilka opcji więc ustawisz sobie dla swoich upodobań.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 15:38 przez Zatox, łącznie zmieniany 1 raz.



misiolin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 18, 2009 00:19
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: misiolin » śr lis 18, 2009 18:00

Głośniki niestety chyba nie są dobre (nie mówiąc o tym że są umieszczone na podszybiu), gdyby tak było ograniczyłbym się do radia i wzmacniacza. Co do tuby/głośnika/skrzyni basowej to na razie szkoda mi na to kasy, a przy okazji zajmie mi pół bagażnika :D. Jak ojciec zobaczy to i tak mi to wypieprzy :D.
Więc spytam jeszcze raz czy dałby radę kupić radio + głośniki + wzmacniacz za tą kasę. W sumie to radio (PIONEER DEH-1100) jest ok, ale czy za pozostałe ok. 400 zł da radę kupić jakieś głośniki na przód i wzmacniacz?
Jeżeli kiedyś będę rozbudowywał to pewnie o głośnik basowy (w sensie ten montowany "w półkę") i raczej nic więcej, ale to na prawdę jeżeli akurat będę srał kasą :D.



Awatar użytkownika
RobstonKoro
Forum Master
Forum Master
Posty: 1083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 20:19
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: RobstonKoro » śr lis 18, 2009 18:21

kolego misiolin
przód http://allegro.pl/item807054040_helix_d ... e_0zl.html
wzmacniacz; http://allegro.pl/item816747361_blaupun ... ywany.html



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lis 18, 2009 22:15

misiolin, a może na początek zapomnij o wzmacniaczu pod głośniki.
Zajrzyj do przyklejonego tematu "Instalacje Forumowiczów" i popatrz jak wygłusza się drzwi w MK3.
Jeśli tego nie zrobisz, to zmiana głośników przednich niewiele Ci da. Jak wkręcisz je w tapicerkę i nie zapewnisz "odpowiednich warunków do grania" to nadal będzie lipa.

Moje zdanie jest takie.
1. Wygłusz drzwi.
2. Kup podstawowe radio.
3. Kup głośniki na przód.

Powinno Ci kasy wystarczyć, a na wzmacniacz będzie trzeba dozbierać.

Tylko w takim przypadku będzie to miało ręce i nogi i zagra jakoś sensownie, inaczej po prostu zmarnujesz pieniądze.

Zestaw który poleca Ci tees89, będzie po prostu łupał, dudnił, jak zwał tak zwał. Miałem z tym kontakt wielokrotnie i jak chcesz na to bajerować małolaty pod remizą to się nadaje. Do słuchania muzyki nie bardzo.

To co zaproponował robert19kor, już ciut lepiej, ale nadal uważam, że można lepiej...



misiolin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 18, 2009 00:19
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: misiolin » czw lis 19, 2009 00:30

dobra, więc zestaw Roberta + wyciszenie drzwi, ok trzeba będzie dozbierać kaski trochę :D
O coś takiego mi chodziło, wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
Zatox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt lis 17, 2009 14:39
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Zatox » czw lis 19, 2009 11:05

skoro tak to zrezygnuj ze wzmacniacza bo jest zbędny. kup dobre głośniki na przód, wygłusz dzwi i kup radio może być ten pionnier ładnie czyta płytki, ma szybki odczyt i sobie poradzi z tymi głośnikami na przodzie.
czyli skrzynia w bagażniku odpada czy nie?
ja bym zainwestował jednak z czasem w nią i do niej wzmacniacz.
Można sobie ustawić i będzie ładnie wszystko grało. Tuba owszem by dudniła i robiła wielkie buummmmmmmmm buummmmmmmmm buuummmmmmm ale skrzynia to co innego. Będzie ładnie grała i nie mówie tu o basie tylko o całej muzyce. :bajer:


viewtopic.php?f=109&t=487008
VW Passat B5 3B byZATOX
AFN+, 141 KM 330 Nm,-30, Royal Green Mica, CA
Alpine CDA 117ri u-Dimension RM-V41 Morel Tempo 6 RE 10S4

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » czw lis 19, 2009 12:10

Kolego ja na twoim miejscu zrobilbym tak ja ci tu doradzamy. Najlepszym rozwiazaniem jesli chcesz w pozniejszym czasie cos wkladac to jest wygluszenie drzwi i kupno dobrego radia a pozniej do tego mozesz dokupic glosniki z czasem jakas dobra skrzynie i np. wzmaka 4kanalowego do podpiecia glosnikow i skrzyni. W taki sposob uzyskalbys fajny efekt


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

misiolin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 18, 2009 00:19
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: misiolin » ndz lis 29, 2009 22:34

Kupiłem w końcu radio JVC KD-R302 i głośniki Hertz DSK 165
tylko że niestety (przy montażu) głośniki okazały się uszkodzone, a reklamacja w MM trwa do 3 tygodni :d. Takie już moje szczęście :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości