Proszę o pomoc w wyborze głośników!!!

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 15, 2009 18:36

DJ_SM, oboje sie zgadzamy z tym ze trzeba wygluszyc drzwi.wiadomo ze glosnik za setki zlotych niezagra jak drzwi bedą niewygluszone wiec jaki sens wkladac nowe jak i tak niezagraja?i dlaczego skazujesz stare glosniki na niepowodzenie.chcesz je zmienic bez odsluchu po wygluszeniu.skad wiesz jak zagraja po wygluszeniu a moze dobrze?jesli zle to zmieni ale poco odrazu kupywac niesprawdziwszy ich.jesli ktos chce dac 150zl na glosniki wiec wiadomo ze cudow nieoczekuje,jak dlamnie wygluszenie w tym przypadku jest najbardziej trafne a nie zmiana glosnika bez wygluszenia

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 17:44 ]
DJ_SM pisze: na bank lepiej
trzeba by bylo zrobic porownanie co lepsze,nowy glosnik za 150zl bez wygluszenia czy wygluszone drzwi i stary glosnik.ja stawiam na stary glosnik i wygluszone drzwi.ori glosnik ok pierdzi niegra,bo malo ludzi tylko wyglusza drzwi i zostawia stary glosnik.raczj zmieniaja wszystko i stad taka opinia ze stare ori są do bani.a to fajne papierowe glosniki(w swojej kategori oczywiscie)ja wygluszylem drzwi wstawilem stare posluchalem pare piosenek i bylem bardzo zdziwiony jak potrafia zagrac w "dobrych" drzwiach.
Ostatnio zmieniony ndz lis 15, 2009 18:46 przez Duber, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » ndz lis 15, 2009 19:08

duber pisze:skad wiesz jak zagraja po wygluszeniu a moze dobrze?
testowałem
duber pisze:trzeba by bylo zrobic porownanie co lepsze,nowy glosnik za 150zl bez wygluszenia czy wygluszone drzwi i stary glosnik
po co lądować kasę w stary głośnik który nie daje możliwości rozwoju? I nie zagra nawet taj jak taki magnat za 100zł
duber pisze:a to fajne papierowe glosniki(w swojej kategori oczywiscie)
czyli jakiej kategorii?
duber pisze:bylem bardzo zdziwiony jak potrafia zagrac w "dobrych" drzwiach.
co znaczą dobre drzwi? Słyszałeś kiedys ten sam głośnik w drzwiach wygłuszonych tym samym materiałem tylko w wersji nadwoziowej 3d i 5d?

Stare jest dobre wino ale nie głośniki zwłaszcza z papierowa membraną, sam wiesz jakie panują warunki w samochodzie i taki głośnik zachowuje swoją charakterystykę zaledwie przez 1.5roku membrana traci sztywność elementy zawieszenia zaczynają poddawać sie procesowi biodegradacji.



jarek05_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 03, 2009 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jarek05_87 » ndz lis 15, 2009 19:13

Nie wiem już sam co robić, chyba jednak poczekam troche, odloze troche kasy i zrobie wygluszenie drzwi plus jakies glosniki. Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » ndz lis 15, 2009 19:15

jarek05_87 pisze:chyba jednak poczekam troche, odloze troche kasy i zrobie wygluszenie drzwi plus jakies glosniki.
Najlepsze rozwiązanie :bigok:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 15, 2009 19:17

DJ_SM pisze:testowałem
ja tez,i wolalbym dac 150 w wygluszenie jak 150 w glosnik bez wygluszenia
DJ_SM pisze:po co lądować kasę w stary głośnik
ale jaka kase?przeciez on ma te glosniki,nic niemusi kupywac.
DJ_SM pisze:który nie daje możliwości rozwoju
ok,ale on je ma.ja niepisze ze ma kupic ori bo są dobre,a to roznica.
co bys niewkladam wygluszenie musi byc aby to zagralo,ty mu kazesz wkladac nowy glosnik bez wygluszenia i to sluszne?
DJ_SM pisze:czyli jakiej kategorii
ok 100zl
DJ_SM pisze:co znaczą dobre drzwi?
wygluszone choc w podstawowym stopniu.
DJ_SM pisze:Stare jest dobre wino
ok moze są a moze nie są dobre.ale co szkodzi sprawdzić>bedą zle do kosza.ale wygluszyc drzwi musi.i jak wygluszy to sam oceni czy dawac nowe czy nie.mi chodzi oto zeby nic niekupywal zanim niewygluszy drzwi i nieposlucha.bedzie żle ok daje nowe i tyle,ale poco ma kupywac bez sprawdzenia ich.



Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » ndz lis 15, 2009 19:30

duber, chodzi o to żeby dobrać wygłuszenie do głośnika i drzwi czasem sama mata nic nie da a najczęściej tak własnie użytkownicy robią. Tak jak wcześniej pisałem seryjny tweeter jest tragiczny i woofer jest na tym samym poziomie :roll: Dla mnie gra nie warta świeczki aby stare głośniki ładowac w wygłuszenie chyba że ktos słucha radia ojca dyrektora i to go zadowala mnie niestety nie :jezor:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 15, 2009 19:39

ja tez nietwierde ze ori są dobre.bo niesą.ale wygluszenie daje mega roznice.jesli ktos daje 150zl na poprawe dzwieku to moim zdaniem niech wygluszy drzwi,lepszy efekt moim zdaniem uzyska niz wymiana glosnika za 150zl i dalej niewygluszone drzwi.nigdy bym niepolecil kupna ori glosnikow vw ale On je juz ma wiec co szkodzi sprobowac ich po wygluszeniu ktore i tak musi zrobic.JA zalecam taka kolejnosc.sam wiesz zapewne ze w miare jedzenia apetyt rosnie.wiec bedzie z czasem zmienial glosniki i co w tym momencie?musi sprzedac glosniki za 150zl,sprzeda je za moze 70zl.bedzie musial drzwi wygluszyc bo jak kupi lepsze to mus.wiec stratny min 80zl.a jak na poczatku wygluszy drzwi to ile bedzie stratny?NIC.
DJ_SM pisze: mnie niestety nie
z mego linku widac ze tez nie ;)



blackwing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 29, 2009 14:43
Lokalizacja: Luboń

Prośba o pomoc

Post autor: blackwing » czw lis 19, 2009 00:37

Witam.

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.

Jestem na etapie samodzielnego doboru sprzętu grającego do mojego samochodu. Niby wszystko kumam z mocami sprzętu, a jako "majster złota rączka" radzący sobie w domu z prawie
wszystkimi naprawami nie powinienem mieć większych problemów z podpięciem wszystkiego, to jednak trochę się boję, aby przypadkiem nie spalić sprzętu (a w najgorszym przypadku samochodu :-P ).

Stąd też mam pytanie do szanownych forumowiczów.

Jest tu ktoś, jakaś osoba znająca się na tym konkretnie?

Proszę o ewentualne namiary i dyskusję na łamach tego tematu.

Mam chęć na prostą i sprawdzoną instalację tj. Radioodtwarzacz - wzmacniacz czterokanałowy - głośniki 2 drożne odseparowane (woofer do przednich drzwi, a tweeter na podszybie) - subwoofer do bagażnika (na mostku ze wzmacniacza).

Radyjko to:
http://www.allegro.pl/item822916870.html

Wzmacniacz:
http://www.allegro.pl/item816992501_...ko_pewnie.html

głośniki:
http://www.allegro.pl/item813012722_...er_gratis.html

Subwoofer:
brak na razie :P

Proszę o wypowiedzi co i jak.

Z gory dziękuję
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 00:39 przez blackwing, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » czw lis 19, 2009 12:14

No jest tu duzo takich osob np ja ci moge polecic kubus20


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw lis 19, 2009 19:10

blackwing, poza tym, że wybrałeś kiepskie klocki, to koncepcję masz dobrą :grin:



blackwing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 29, 2009 14:43
Lokalizacja: Luboń

Post autor: blackwing » czw lis 19, 2009 19:58

Kubus20 pisze:blackwing, poza tym, że wybrałeś kiepskie klocki, to koncepcję masz dobrą :grin:

A mógłbyś co nieco podpowiedzieć za jakim sprzętem w tym przedziale cenowym się rozglądać?

Nie chcę budować super sceny na jakieś konkursy, tylko solidny dobrze grający sprzęt, aby te 150km dziennie do pracy pokonywać w miłej atmosferze :-)

Właśnie opracowuję nową wizję mojego sprzętu.

Co powiecie na :
-radio: PIONEER DEH-P4100SD
-wzmacniacz: ALPINE MRV-F300
-głośniki: U-Dimension El Comp
-sub: BLAUPUNKT EMb 1200

Proszę o konkretne wypowiedzi :-)

p.s Kubus20, czy takie klocki mogą być_

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 23:26 przez blackwing, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości