Montaż 2 kanałowego piecyka do MKIV

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Montaż 2 kanałowego piecyka do MKIV

Post autor: kamska » ndz lis 08, 2009 15:52

Cześć,

W sobotę będę walczył z wzmakiem w moim MK IV. Dodam, że jestem laikiem w kwestii Car Audio, a mimo to chciałbym zrobić to sam ;).
Sprzęt, który będę montował to SONY XM-zR602 ( wiem, nie polecacie), ale to tylko do zasilenia Helix Dark Blue 62.1 na przodzie- na pewno wystarczy.Radio, to Panasonic CQ- C1475N

A oto moje pytania:

- jakie kabelki kupić?
- jak przeciągnąć nowe kabelki z radia do drzwi?
- jak pociągnąć całą instalacje, gdzie pochować kabel w MK IV
- jakich narzędzi, sprzętu potrzebuje do tej zabawy

Przydałby się też jakiś schemat, jak to zrobić ;)

Z góry wielkie dzięki

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 15:53 przez kamska, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 08, 2009 16:03

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=193202
przestudiuj te tematy.a jaki ci srubokret potrzebny to wiesz...nie przesadzaj ze Ci je wymienią.poszperaj tu,wszystko jest w tematach.



Awatar użytkownika
kamska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 17:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Karoq Sportline FL 2.0 TDI, Suzuki Bandit 650N, Renault Premium 270dci, Kangoo 1,5 DCI

Post autor: kamska » ndz lis 08, 2009 16:06

przestudiuj te tematy.a jaki ci srubokret potrzebny to wiesz...nie przesadzaj ze Ci je wymienią.poszperaj tu,wszystko jest w tematach
Myślałem raczej o jakiś drutach, by pociągnąć nowe kable do głośników.
Ok. poczytam, dzieki za link.



cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: cinek18-86 » pn lis 09, 2009 15:24

Siema!A więc:Instalację możesz pociągnąć tak jak ja to zrobiłem u siebie w mk4:kabek prądowy + pociągnąłem z akumulatora do wnętrza(nad pedałem hamulca jest mała zaślepka,trudno dostępna,ale tamtędy można śmiało pociągnąć kabel)Kabelki z radia puściłem nad kolanami kierowcy(musisz odkręcić plastikową osłonę nad nogami) dalej razem z + pod plastikiem do otwierania klapy i progiem do samego tyłu.Nie potrzeba narzędzi wystarczy tylko szarpnąć plastiki a same wyskoczą z zaczepów.Gdy wszystkie kable miałem już z tyłu przykręciłem wzmak do siedzenia a kabel od masy przykręciłem do pasa bezpieczeństwa z lewej strony za kierowcą.Potem tylko zamocowałem suba i podpiąłem do wzmaka.Niestety nie podpowiem ci jak pociągnąć kable od radia do drzwi bo nie wiem.A co do pytania nr 1 kup gotowy zestaw kabli do wzmaka z bezpiecznikiem(w zestawie kabek do zasilania,masa,chinch z radia do wzmaka pewnie razem z remote)Sprawdż tylko do jakiej maksymalnej mocy kable są przeznaczone. Mam nadzieje że choć trochę ci pomogłem POZDRO


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Awatar użytkownika
popak20
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 17:53
Lokalizacja: B-tów
Kontakt:

Post autor: popak20 » pn lis 09, 2009 18:39

Witam
Może ta tabelka ci pomoże w doborze przewodu zasilającego.
Obrazek
Jaki prąd będzie płyną przez kabel bierzesz z bezpiecznika wzmacniacza i patrzysz w tabelkę jaja grubość.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości