Pioneer TS - W 3004 SPL

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Pioneer TS - W 3004 SPL

Post autor: SIEKO » ndz lut 19, 2006 16:11

witam juz skompletowałem sprzecik do mojej omki miałem wsadzić do golfa ale w omce lepiej się słucha,a kópiłem teraz własnie głosnik Pioneera TS-W3004 Spl
( http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=84223356 ) i sie zawiodłem zrobiłem skrzynie z mdf pod ten głosnik i nie powiem gra tylko tem bas jest taki stukany a nie miekki i dłógi a miałem wczesniej tą skrzynie ( http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=85580243 ) i bas był bardziej mieki,a teraz napiernicza az blachy drgaja uszy przytyka ale to nie to samo,jak myślicie co jest powotem?? moze głosniki pionnera są lipne??mam to podpiete pod wzmachol JBL GTO601.1 a jednostka sterująca Pioneer DEH-7700mp,a i jeszcze jedno przy głosnym słuchaniu badrzo wyraznie słychac powietrze przelatujące przez port tak ze jak otwoze bagaznik to nie słysze dudnienia tylko tak jak by były juz zniekształcenia ale to powietrze,moze wiecie jak to zredukować??jak porobie fotki to zamieszcze,pozdro dla wszystkich audio maniaków hehe :cool:

[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 15:26 ]
dodam ze najczesciej słycham tych piosenek
1.Ying Yang Twins - Salt Shaker
2.Ying Yang Twins- get_low
3.Bassotronics - Bass, I Love You
Bas nawala az zderzaki cha odpaść hehe tylko własnie na tej nowej skrzynce za mało dudnienia z za dużo stukania :bajer:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lut 19, 2006 21:50

Jedna rada. Zrób skrzynkę liczoną konkretnie pod ten głośnik.



SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » ndz lut 19, 2006 22:18

własnie chodzi oto ze była wyliczona i jes własnie zrobiona pod ten głosnik,gra dobze w aucie słychać głosno az nieda sei wysiedzieć słychać czysty bas tylko ze on jest taki krótszy i twartszy niz z tej skrzyni co miałem wtedy,ale skrzynia jest wyliczona :bajer:
a obudowe do pionieerka mam taką obudowa bass reflex: 46.7 litra, wymiary portu bass reflex to: 165 mm długość, 76 mm średnica,wyrłyszone scianki wotaliną



Kable mam z OEHLBACH a te dwa gniazda pod wzmacniaczami to są od tegoi JBL 601.1 a dałem 2 zeby jak skrzynka jest po lewej to podłanczam pod to gniazdo to po lewej i kabelka nie widac hehe a ten drugi wzmachol mam pod głosnioki w dzwiach,wiem amatorka to wszystko ale bynajmniej kabli nie widać hehe :cool:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn lut 20, 2006 16:36

Ale jeśli piszesz, że w porcie bass-reflex słychać świszczące powietrze to ze skrzynką chyba nie jest wszystko wporządku.

Druga sprawa. Które głośniki masz podpięte pod które kanały na wzmaku, ile ten wzmak daje mocy na sub, a ile potrzebuje głośnik w RMS bo nie pamiętam.



SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » pn lut 20, 2006 16:58

sub ma 1000rms a jest podpiety pod tego JBL 601.1 (monofoniczny)i na suba idzie 600rms,koleś w sklepie mówił zebym wyciągnoł port i naklejił troche materiału na poczatek zeby nie było tekiego ostrego początku więc tak zrobiłem i troche zredukowało to swiszczenie hehe,a skrzynka jest oki wykonana z mdf 23mm grubosci a przednia czesc chyba z 35mm wyliczona pod ten głosnik,w samochodzie jak sie siedzi to nie słuchac tego swiszczenia tylko jak otwoze bagaznik i jest duza głośność to wtedy słychac,ale tak pozatym to klapa aż podskakuje
ten wzmachol ma tylko jeden kanał bo to monofoniczny jest i te dwa gniazda na dole własnie są pod niego podpięte kble do gbiazda ida 10mm a do suba 2x6mm,kumple gadają ze top poprostu tak juz bedxie bo przepływ powiecza jest tak duzy ze juz tego nieda się zredukować bardziej

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 16:01 ]
Ale w aucie jakość jest elegancka a co przy ziole jest wazne hehe :bajer:



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pn lut 20, 2006 17:53

Po 1: suba nalezy wygrzac - to podstawa dobrego grania :)
Po 2: "furgotanie" powietrza jest spowodowane niewlasciwym portem BR - wymien na taki jaki wynika z obliczen
Po 3: jaki masz przekroj kabla zasilajacego wzmak? :)
Pozdro :)


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » pn lut 20, 2006 18:12

port tez jest dobrany z wyliczeń,a kablke zasilające to 25mm więc napewno nie za chude w skrzyni mam 2x10mm od wzmaka do gniazd głosnikowych tez 2x10mm a od gniazda do skrzyni 2x6mm zakączone babnanami takimi jak na fotkach :-)

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 17:14 ]
a i sub nówka moze trzeba go dotrzeć hehe,a co to rozgrzania to wiem ze lepiej gra wszystko jak się troszke rozgrzeje,ale ja w aucie przesiaduje prawie 24h hehe słuchając muzy wec napewno jest dobrze rozgrzany hehe



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pn lut 20, 2006 18:16

IMHO kable masz za cienkie. Port przelicz innymi programami - to jest wyraznie jego wina. Poza tym - wygrzales juz glosnik?


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » pn lut 20, 2006 18:44

no co ty kabelki napewno nie za ciękie wkącu 25mm a przeciez nie dam 35mm bo nawet na tych 25mm co mam dioda nawet nie przygasa kable napewno są oki,no skrzynke mam ze 2dni ale juz trochę słuchałem na niej więc głosniczek wygrzany jest hehe,a co do portu to zrobiłem tak jak pisze w instrukcju z głosnika a tam pisze tak:
obudowa bass reflex: 46.7 litra, wymiary portu bass reflex to: 165 mm długość, 76 mm średnica(więc taką mam)
chyba ze mam go odwrotnie do obudowy przyktęcić hehe
a co do programików to próbowałem jeszcze sam wyliczyć ale jakoś nie wychodziło mi to hehe



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn lut 20, 2006 19:48

piszesz że napier**** i w ogóle więc jest dotarty, ale wygrzanie nie polega na pałowaniu go ile wlezie, tylko na spokojnym graniu przez 20-30h



SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » pn lut 20, 2006 20:13

no raczej mało kiedy tak go żyłuje ze blachy w aucie skaczą raczej słucham głosno ale bez przesady dlamnie bardziej sie liczy jakość,ale i czasem dobrze dać pałera,a głosnik gra elegancko tylko te furgotanie powietrza jest mocno słyszalne



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn lut 20, 2006 20:20

a w pierwszym poście pisałeś że jest lipa w porównaniu do poprzedniego
Więc jak jest naprawde ?
jeśli lubisz dudnienie to tylko tuba :helm:
daj spokojnie "ułożyć" sie wszystkiemu

PS.
ale błędów ortograficznych robisz chłopie :hmm:



SIEKO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob sty 08, 2005 19:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: SIEKO » pn lut 20, 2006 20:41

no z tymi błędami to sorka hehe



Awatar użytkownika
krizzz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: wt maja 10, 2005 21:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: krizzz » pn lut 20, 2006 23:10

Moze warto byloby poustawiac wzmak, zeby zestroic calosc...? :D
Pelno w twoich wypowiedziach sprzecznosci - najpierw piszesz, ze napier..., a potem, ze go nie zylujesz itd Dobre wygrzanie ma duzy wplyw na pozniejsze granie glosnika - niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawe.
Poza tym mowisz, ze jakosc bardziej sie dla ciebie liczy - ten pionek nie nadaje sie do lajtowego odsluchu... :D
Poza tym kable masz za cienkie, a to ze ci dioda nie "mruga" o niczym nie swiadczy. Moze kiedys do tego dojdziesz.... ;) :D


[b]Sprzęt PowerBass, μ-Dimension, Stinger, GroundZero, Hertz, Phonocar i inne[/b]
[url=http://tuninginside.pl][img]http://img504.imageshack.us/img504/4482/bannermalypz9.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 45 gości