Kod radia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

marcinko8109
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 14, 2009 15:51
Lokalizacja: Cieszyn

Kod radia

Post autor: marcinko8109 » śr paź 21, 2009 20:57

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Mam pytanie związane z oryginalnym radiem vw - czy wraz z odłączeniem akumulatora automatycznie kasuje się kod radia? Czy za każdym odłączeniem aku, trzeba wprowadzać kod?

Będę wdzięczny za pomoc
Marcin



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1052
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Post autor: mat06 » śr paź 21, 2009 21:07

Tak


Obrazek

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr paź 21, 2009 22:13

nie koniecznie jeśli radio ma połączenie z magistralą can w aucie to nie będzie trzeba po wyłączeniu i wpieciu z powrotem do tego samego auta wprowadzać kodu. tak jest z gamma V


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: mateo86 » śr paź 21, 2009 22:24

A ja nie mam can i gdy zmieniałem akumulator i odpiołem najpierw "-" a potem "+" i po wymianie najpierw plus a potem minus to nie musiałem wpisywac kodu do radia.. a jak mechanik wymieniał mi sprzęgło alternmatora to tez miał aku odłączone i po podłaczeniu nie musiałem wbijac kodu. radio to gamma V



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » śr paź 21, 2009 22:24

Mam bete taką jak na zdjęciu poniżej. Po odpięciu aku radio zapytało o kod ale wystarczyło włączyć zapłon kluczykiem i radio pięknie się uruchamia :bigok: kodu nie mam :jezor:
Obrazek

Co ciekawe ja cana też nie powienienem mieć bo rocznik auta 99. Jak podpiąłem radio do innego auta to prosi o kod nie da sie uruchomić. Gdzieś kiedyś czytałem że jest taka opcja że radio nie prosi o kod po odłączeniu zasilania pod warunkiem że jest w aucie w którym to radio zostało fabrycznie założone ale jak to bez cana działa :hmm:
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 22:29 przez Kavior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw paź 22, 2009 07:54

mateo86 pisze:gdy zmieniałem akumulator i odpiołem najpierw "-" a potem "+" i po wymianie najpierw plus a potem minus to nie musiałem wpisywac kodu do radia
Bzdura... albo ktoś Ci naopowiadał ciekawych historii...

Radio musi się łączyć ze sterownikiem auta przez któreś z wejść na kostce ISO, ale nie na tej z zasilaniem, ani nie tej gdzie głośniki, tylko na tych trzech drobniejszych wyżej... masz tam wyjście do zmieniarki do wzmacniacza itp.
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 07:54 przez -=ren=-, łącznie zmieniany 1 raz.


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości