Dlaczego radio się wyłącza??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Dlaczego radio się wyłącza??

Post autor: psokol » wt sty 17, 2006 18:54

Mam GOLF mk4 i radyjko beta 4 2x20W-moze nie bajeranckie ale jest OK. Ale problem jets taki, że podłączone do fabrycznej instalacji, po włączeniu wyłącza sie po ok 1 godzinie. Wiem ze to takie zabezpieczenie, ale co moze byc nie tak-skoro kable sa ok. Co prawda jak miezylem napiecie na kablu ktory powinien miec +12 V po włączeniu kluczyka to nie ma zadnego napiecia na nim. Moze ktoś wie gdzie ma zakończenie ten kabel??
Musze dotrzec do niego. Z gory dzieki z a pomoc.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt sty 17, 2006 19:10

wyłącza się po ok 1 godzinie ale niezależnie od tego jak głośno gra? zawsze się wyłącza po tym czasie? czy da się włączyć po tym jak się wyłączy?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

re

Post autor: psokol » pt sty 20, 2006 19:07

a wiec tak, wyłacza sie zawsze niezaleznie od tego jak glosno gra, wyłacza sie zawsze, nawet w czasie jazdy. jak sie wyłączy to trzeba pokrętlem przelaczyc w pozycje OFF i znow mozna włączyć. HELP

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 09:24 ]
Wczoraj troche pogrzebalem przy radiu i w pewnym momencie mialem cos takiego-zamienilem kable w kostce ISO C10: zółto-czerwony z biało-niebeiskim(na nim było +12V z kluczykiem). Radio zagrało OK, ale
1. Bez kluczyka włączam radio-radio gra, włączam światła postojowe i radio sie wyłącza na jakies 3 sek i znowu fra
2. Włączam radio, wkładam kluczyk-radio gra, wyłączam kluczyk-radio się wyłącza ale po 10 sek. sam się włącza i gra sobie dalej.

Teraz to juz wogóle nie wiem co i jak.
Moze ktoś wie skąd podciągnąć +12V z kluczykiem, do radia??

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 09:42 ]
Wczoraj troche pogrzebalem przy radiu i w pewnym momencie mialem cos takiego-zamienilem kable w kostce ISO C10: zółto-czerwony z biało-niebeiskim(na nim było +12V z kluczykiem). Radio zagrało OK, ale
1. Bez kluczyka włączam radio-radio gra, włączam światła postojowe i radio sie wyłącza na jakies 3 sek i znowu fra
2. Włączam radio, wkładam kluczyk-radio gra, wyłączam kluczyk-radio się wyłącza ale po 10 sek. sam się włącza i gra sobie dalej.

Teraz to juz wogóle nie wiem co i jak.
Moze ktoś wie skąd podciągnąć +12V z kluczykiem, do radia??



p.a.u.l.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 12, 2005 22:45
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: p.a.u.l. » pt sty 27, 2006 13:27

za nim cokolwiek bedziesz przerabiac, proponuje pociagnij sobie jeden przewod od plusa akumulatora do kostki (chodzi o to bys pominal stacyjke i sprawdz jak bedzie sie wtedy zachowywac) wykluczysz wtedy czy radio nie ma ukrytej wady,
moze byc cos na stykach, albo w kostce, tak swoją drogo ja kiedy montuje jakies urzadzenia typu CB, wzmacniacz, radio .. ciągnę nową instalację, odciążam wtedy starą często wysłużoną przez lata, nie mam wtedy tylu niespodzianek
nie wiem od kiedy masz te problemy ale moje radio tez wariuje odkąd mamy takie mroz,
pozdrawiam


części do golfa II/scirocco II http://paulb.fm.interia.pl

jakub1000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:35
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Re: re

Post autor: jakub1000 » wt lut 14, 2006 23:19

[ Dodano: Nie Sty 22, 2006 09:24 ]
Wczoraj troche pogrzebalem przy radiu i w pewnym momencie mialem cos takiego-zamienilem kable w kostce ISO C10: zółto-czerwony z biało-niebeiskim(na nim było +12V z kluczykiem). Radio zagrało OK, ale
1. Bez kluczyka włączam radio-radio gra, włączam światła postojowe i radio sie wyłącza na jakies 3 sek i znowu fra
2. Włączam radio, wkładam kluczyk-radio gra, wyłączam kluczyk-radio się wyłącza ale po 10 sek. sam się włącza i gra sobie dalej.

to dlatego ze w chwili włączania napięcie spada i radio ma tak ze sie wyłącza jak ma za małą prądu lub elektryka jest tak zrobiona w mk4 ale nie wydaje mi sie
ja w swoim pociągnełem zasilanie od zapalniczki i gra i buczy:)



rooboo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: wt lis 15, 2005 11:38
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Post autor: rooboo » czw lut 16, 2006 11:47

Prawdopodobnie problem lezy w zasilaniu poniewaz kiedyś zablokowalem swoją ALPHĘ i podłączyłem ją pod nie za mocny zasilacz w domu bo nie chcialem zostawiac kluczyków w stacyjce na okolo godzine i wlesnie wtedy pod zasilaczem radyjko wyłączyło sie dwa razy a wniosek z tego taki ze jak podalem złe zasilanie (w porywach +12 V) to radio sie wyłącza.
Moze to również działać w drogą strone a mianowicie jeśli napięcie przekroczy 13,8 V moze zadzialać zabezpieczenie radyjka i je wyłączyć najczęściej jest to jakiś stabilizator. Moja rada jest taka jesli zawiodą inne zabiegi podłącz VOLTOMIERZ i obserwuj co sie dzieje czy nie skacze ci napięcie czy nie zanika na kabelkach od radyjka... POZDRAWIAM I POWODZENIA...


++++++++ CB CH.19 ++++++++
PRESIDENT JACKSON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości