Pomoc w sprawie zakupu głośnika do suba

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » sob paź 03, 2009 11:46

nie robcie oftopa bo zaraz temat zamkną a ja sie chce dowiedziec o glosniku za za ok 300zl grającym przyzwoicie.... bo przeciez o tym temat...


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » sob paź 03, 2009 13:10

zorro89 pisze:chce dowiedziec o glosniku za za ok 300zl grającym przyzwoicie.... bo przeciez o tym temat...
Słyszałem jak gra ten. Oczywiście w liczonej skrzynce, nawet przyzwoicie.
http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=4619
Jeszcze z naprawdę czystym sumieniem mogę polecić tego suba.. Niestety trzeba trochę kasy dołożyć ale w tym sklepie jest trochę drożej niż na aukcjach.
http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=4662

Miałem napisac o BRAX i Focal ale doczytałem cały post i na te suby trzeba mieć dużo więcej kasy. Zaznaczam, że ten post jest napisany wyłącznie dla autora tematu!



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob paź 03, 2009 18:21

zorro89 pisze:barzo prosze o odpowiedz jaki glosniczek kupic bo mnie podobny tez interesuje w takim przedziale mniej wiecej
MediaX już napisał, więc nie chciało mi się powielać, ale napiszę.

Uwaga, Uwaga!!!
Głośniki jakoś grające wg. mnie w okolicach 300zł
:grin:
- Intertechnik 08
- Cerwin Vega seria HED
- Re 10S4
- Nowa seria Rockforda Prime
- U-Dimension Jr. 1004
- używka PHD CF10
- uzywka PB 1054
PaulAdmin pisze:Dlatego na zawodach jest kilku sędziów bo opierać swoje zdanie na odsłuchu jednej osoby tak trochę średnio. JBL w sumie każdy daje kick a na HH się nie nadaje, na techniawkę i owszem bo i tak tam jakośc utworu zawsze pozostawia wiele do życznia. Mam nadzieję, że głośnik testowałeś w liczonej skrzyni a nie w jakiejś uniwersalnej i że nie jechałeś na samym radiu i wzmacniaczu.
Tak jak powalla polecam Ci żebyś podjechał wreszcie na jakieś zawody SQ i zobaczył jak to się odbywa, bo po Twoim poście wnioskuję, że nigdy się temu nie przyglądałeś.
Najlepiej polecam się zapisać na jakąś eliminację w kategorii "Begginer mini" i sprawdzić swój system i porównać go z innymi zawodnikami.
Albo chociaż pojedź na te zawody, wsiądź do kilku aut(raczej wszyscy pozwalają posłuchać auta), wrzuć ten swój operowy kawałek i porównaj jak gra w stos. do Twojego audio.

Co do JBL'a to kilka ich się przewinęło, najczęściej w "dedykowanej" skrzyni zamkniętej producenta.
PaulAdmin pisze:Dla porównania Phonocar to dla Ciebie G....jak dobrze pamiętam. Ja mam cały zestaw tej firmy i pod samym radiem. Któregoś razu na parkingu w pobliżu domu podałem na 3/4 mocy operowy kawałek.. jeden znajomy powiedział nie wiem co masz ale załatw mi to a drugi, że wywala swoje hertze.
Jeśli wypowiedziałem się kiedykolwiek w ten sposób o Phonocarze całościowo, to proszę Cię o wskazanie mi takiej mojej wypowiedzi.
Z wielu marek praktycznie da się wybrać jakieś wartościowe produkty, ale generalnie każda z nich celuje w jakąś docelową grupę odbiorców...

Tak jak Ci wyżej radziłem posłuchaj wreszcie jakiegoś lepszego grania, bo w wielu postach się po prostu pogrążasz, tylko szkoda, że niedoświadczeni użytkownicy często biorą z takich rad przykład... i tu tkwi cały problem...
PaulAdmin pisze: Śmiej się do woli ale to ja słucham i ja jestem zadowolony bez żadnych kombinacji. Nie żałuje zakupu do dzisiaj. Dodatkowo mi subwoofer nie służy do wydmuchiwania tylnej szyby jak niektórym więc napędzać go 400watami nie muszę.
A słuchaj sobie. Jeśli jesteś zadowolony, to super, tylko 15 razy zastanów się zanim napiszesz jakiegoś posta na forum i pisz go tylko wtedy, kiedy jesteś pewien swoich racji...

Nie potrzeba Ci 400W na suba, bo twierdzisz, że to tylko do napier***ania :?:
To co powiesz na to, że ja jakieś 2 miesiące temu dawałem po 325W RMS przedniemu zestawowi na stronę i bynajmniej nie służył on do nagłaśniania okolicy...



Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: zorro89 » sob paź 03, 2009 18:24

Kubus20 pisze:Uwaga, Uwaga!!!
Głośniki jakoś grające wg. mnie w okolicach 300zł :grin:
- Intertechnik 08
- Cerwin Vega seria HED
- Re 10S4
- Nowa seria Rockforda Prime
- U-Dimension Jr. 1004
- używka PHD CF10
- uzywka PB 1054
:bigok:

no i juz wiem co i jak :) dzieki:)

[ Dodano: 03 Paź 2009 18:30 ]
Kubus20, mozesz mi na pw napisac albo nawet tutaj ktore z glosnikow sa do zakupienia u ciebie i za ile?


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob paź 03, 2009 19:13

MediaX pisze:CV104 zasilany 400w robil bajzel....fakt jest taki jak go opisuja...ale dopiero to czuc w samochodzie z tylna przegroda metalowa
mówisz ze danie blachy za siedzenia cos pomoże tzn polepszy?ja jestem z b.zadowolony ale moze byc jeszcze lepiej dzieki temu?jakos mi sie niechce wierzyc choc nieproblem dlamnie dac przegrode z aluminium na całosci i pólke od dolu "obić' blacha,dla pewnosci?
kiedys tu chwalili suby pb,nawet kumpel z forum ma sluchalem..fajnie grał.

[ Dodano: Sob Paź 03, 2009 19:17 ]
Kubus20 pisze: po 325W RMS przedniemu zestawowi na stronę
:metal:



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob paź 03, 2009 19:34

- Re 10S4
Miła propozycja do HH, w BR ~25litrów@30Hz i z filtrem subsonicznym na około 5-10Hz.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
DJ_SM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 18:41
Lokalizacja: Pdk
Kontakt:

Post autor: DJ_SM » sob paź 03, 2009 20:34

PaulAdmin pisze:Nadal się śmiejesz? Wybaczcie offtop ale uważasz się za jakiegoś guru car audio. Sam się wypowiadasz o sprzęcie nisko-średnio półkowym. Na dodatek sądzisz, że pod samym radiem nic nie zagra.. to jest już żałosne.
A tu cię zaskoczę bo słuchałem, pod radiem to nawet seria nie. To co odczyłem słuchając tych głośników to po prostu "krew z uczu" woofer przeciętny nie wyróżniający się niczym szczególnym tweetwr po prostu masakra odsłuch dokaonany w VW golf mk3 wzmak xetec vector v150.2 jednostka sterująca JVc sh99, Nie wypowiadam się w każdym temacie bo i po co, a takie Przypadki jak Twój ewidentnie mnie drażnią. Ty chcesz się pokazać jaki to niby jesteś "guru" mówiąc że głosniki grają dobrze pod samym radiem? Bez przesady, przez takie osoby większość ludzi jeździ z głośnikami w tylnej półce z głosnikami zasilanymi radiem i w niewygłuszonych drzwiach pochodzącymi prosto a ChRL. Nie w tym rzecz. A potem się dziwić że co drugi temat to "pomóżcie coś piszczy, brzęczy". Po prostu przejedź się kiedyś na jakąś imprezę po oglądaj posłuchaj i wtedy możemy rozmawiać a rzucać oskarżenia i szykanować drugiego można bezpodstawnie.

[ Dodano: 03 Paź 2009 20:35 ]
hayperekpo pisze:Miła propozycja do HH, w BR ~25litrów@30Hz
do Hh proponuję 35l/35Hz :bigok:



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » sob paź 03, 2009 21:09

Ja ze swojej strony mogę polecić głośniczek Lanzar max 8, albo max10...

Obrazek

Osobiście mam zrobioną skrzynkę na głośniku Lanzar max 8 i zdumiewająco dobrze gra jak na tak mały głośniczek... skrzynkę mam ok. 26l z Bass-reflex zestrojona na 40Hz (było z tym trochę kłopotów, zwłaszcza z przedłużaniem rury bass-reflex ale jakoś dało radę)



PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » sob paź 03, 2009 22:40

Kubus20 pisze:Tak jak powalla polecam Ci żebyś podjechał wreszcie na jakieś zawody SQ i zobaczył jak to się odbywa, bo po Twoim poście wnioskuję, że nigdy się temu nie przyglądałeś.
Najlepiej polecam się zapisać na jakąś eliminację w kategorii "Begginer mini" i sprawdzić swój system i porównać go z innymi zawodnikami.
Primo byłem na dbdrag. Po drugie gdybym był pasjonatem jakimś to by mój sprzęt inaczej wyglądał. Przypominam, że piszemy o głośniku za 300PLN!.
Kubus20 pisze:Tak jak Ci wyżej radziłem posłuchaj wreszcie jakiegoś lepszego grania, bo w wielu postach się po prostu pogrążasz, tylko szkoda, że niedoświadczeni użytkownicy często biorą z takich rad przykład... i tu tkwi cały problem...
Tak jak Ci wyżej napisałem, słuchałem lepszego grania, słuchałem polskiej czołówki i temocarów. Kolejny raz napiszę. Przypominam, że piszemy o głośniku za 300PLN!.
Kubus20 pisze:To co powiesz na to, że ja jakieś 2 miesiące temu dawałem po 325W RMS przedniemu zestawowi na stronę i bynajmniej nie służył on do nagłaśniania okolicy...
Ciekawe na co user przenaczał nie wykorzystaną moc, chyba na ogrzewanie boczków eh
duber pisze:mówisz ze danie blachy za siedzenia cos pomoże tzn polepszy?ja jestem z b.zadowolony ale moze byc jeszcze lepiej dzieki temu?jakos mi sie niechce wierzyc
Bo się nie znasz, tylko ucho audiofila to wyłapie.. zapytaj, dostaniesz ospowiedź heh
DJ_SM pisze:Ty chcesz się pokazać jaki to niby jesteś "guru" mówiąc że głosniki grają dobrze pod samym radiem? Bez przesady, przez takie osoby większość ludzi jeździ z głośnikami w tylnej półce z głosnikami zasilanymi radiem i w niewygłuszonych drzwiac
Nie. Ja piszę o tym co odczułem słuchając muzyki na głośnikach o których piszę. W przeciwieństwie nie podwarzam każdego zdania prócz swojego.
DJ_SM pisze:Bez przesady, przez takie osoby większość ludzi jeździ z głośnikami w tylnej półce z głosnikami zasilanymi radiem i w niewygłuszonych drzwiach
Tiaa. Gdy ktoś kompletuje nagłośnienie za 500 PLNów to w chol... mu się przyda. Nie każdy chce demontować tapicerke, żeby wstawić głośniki z niskiej półki. Ani razu nie pisałem, że wstawianie głośników w półkę jest dobrym rozwiązaniem! Jesli to komuś nie przeszkadza, nie będę go banował, jeśli komuś wystarczy takie granie to niech sobie ma. I nie pisz mi o szykanowaniu bo dałeś tego świetny przykład.

Byłem na imprezie caraudio (może mam swoje zdjęcie z pokazówek wstawić?!), słuchałem na dwóch sprzętach o których pisał kolega. Nie urzekły mnie również. No ale nic wmawiaj mi dalej, że dla mnie jogurt truskawkowy jest lepszy.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Post autor: hayperekpo » sob paź 03, 2009 22:46

DJ_SM pisze:do Hh proponuję 35l/35Hz :bigok:


Także niezła konfiguracja, ładnie kopie i "gra". Bodaj na YouTube jest ciekawy filmik pokazujący możliwości tandemu 2xRe10s4 w ww. budzie. W stosunku do 25l@30Hz jest jednak bardziej niekorzystny group delay i spore (ponad 3dB) podbicie przy około 50Hz. Różnica f3 to ledwie 2-3Hz niżej. Ale to już jak kto lubi :bigok:


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob paź 03, 2009 22:55

PaulAdmin pisze:Bo się nie znasz, tylko ucho audiofila to wyłapie.. zapytaj, dostaniesz ospowiedź heh
:dol:
PaulAdmin pisze:Ciekawe na co user przenaczał nie wykorzystaną moc, chyba na ogrzewanie boczków eh

po tym tekscie Ciebie napewno o nic niespytam,choc bardzo jestem ciekaw dlaczego z metalowa przegroda lepiej gra czy lepiej slychac.moze w domu sciany blachą wyloze hmm,
a czy ja sie pisalem ze sie znam?ja umiem czytac i widze kto sie wymądrza :bajer:
Ostatnio zmieniony sob paź 03, 2009 23:30 przez Duber, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości